Divi - en to tr translation catalogue (4479 entries)

en: %1$s %2$s Layout
tr: %1$s %2$s Düzeni

en: %1$s Alternating Background Color
tr: %1$s Değişen Arka Plan Rengi

en: %1$s Archive Page
tr: %1$s Arşiv Sayfası

en: %1$s Attributes
tr: %1$s Öznitelikleri

en: %1$s Author
tr: %1$s Yazar

en: %1$s Background
tr: %1$s Arka Planı

en: %1$s Background Color
tr: %1$s Arkaplan Rengi

en: %1$s Border Color
tr: %1$s Kenarlık Rengi

en: %1$s Border Radius
tr: %1$s Sınır Yarıçapı

en: %1$s Border Width
tr: %1$s Kenarlık Genişliği

en: %1$s Box Shadow
tr: %1$s Kutu Gölge

en: %1$s Categories
tr: %1$s Kategorileri

en: %1$s Comment Count
tr: %1$s Yorum Sayısı

en: %1$s Excerpt
tr: %1$s Özet

en: %1$s Focus Background Color
tr: %1$s Odak Arka Plan Rengi

en: %1$s Focus Text Color
tr: %1$s Odak Yazı Rengi

en: %1$s Font
tr: %1$s Yazı Tipi

en: %1$s Icon
tr: %1$s Simgesi

en: %1$s Icon Color
tr: %1$s Simgesi Renk

en: %1$s Icon Placement
tr: %1$s Simgesi Yerleştirme

en: %1$s Letter Spacing
tr: %1$s Harf Boşluğu

en: %1$s Line Height
tr: %1$s Satır Yüksekliği

en: %1$s Link
tr: %1$s Bağlantısı

en: %1$s Modified Date
tr: %1$s Değiştirilme Tarihi

en: %1$s Name
tr: %1$s Adı

en: %1$s Publish Date
tr: %1$s Yayınlanma Tarihi

en: %1$s Relationship
tr: %1$s İlişki

en: %1$s Tags
tr: %1$s Etiketleri

en: %1$s Text Alignment
tr: %1$s Metin Hizalama

en: %1$s Text Color
tr: %1$s Metin Rengi

en: %1$s Text Size
tr: %1$s Metin Boyutu

en: %1$s Title
tr: %1$s Başlığı

en: %1$s in Specific %2$s
tr: Belirli %2$s İçindeki %1$s

en: %1$s review for %2$s | %1$s reviews for %2$s
tr[0]: %2$s için %1$s inceleme
tr[1]: %2$s için %1$s inceleme

en: %1$s with Specific %2$s
tr: Belirli %2$s İle %1$s

en: %1$s/Archive Title
tr: %1$s/Arşiv Başlığı

en: %1$s: The value may not be greater than %2$d characters.
tr: %1$s: Değer %2$d karakterden uzun olamaz.

en: %1$s: The value must be at least %2$d characters.
tr: %1$s: Değer en az %2$d karakter olmalıdır.

en: %1s %2s Alignment
tr: %1s %2s Hizalama

en: %1s Margin
tr: %1s Kenar Boşluğu

en: %1s Padding
tr: %1s Dolgu

en: %2$s estimated time remaining: %1$dmin
tr: %2$s tahmini kalan süre: %1$ddk

en: %d image From Unsplash
tr: Unsplash'tan %d Görsel

en: %d selected
tr: %d seçildi

en: %s Admin Label
tr: %s Yönetici Etiketi

en: %s Alignment
tr: %s Hizalama

en: %s Animation
tr: %s Animasyon

en: %s Animation Delay
tr: %s Animasyon Gecikmesi

en: %s Animation Direction
tr: %s Animasyon Yönü

en: %s Animation Duration
tr: %s Animasyon Süresi

en: %s Animation Intensity
tr: %s Animasyon Yoğunluğu

en: %s Animation Repeat
tr: %s Animasyon Tekrarı

en: %s Animation Speed Curve
tr: %s Animasyon Hız Eğrisi

en: %s Animation Starting Opacity
tr: %s Animasyon Başlangıç Opaklığı

en: %s Animation Style
tr: %s Animasyon Stili

en: %s Background
tr: %s Arka Plan

en: %s Background Color
tr: %s Arka Plan Rengi

en: %s Background Image
tr: %s Arka Plan Görseli

en: %s Background Image Blend
tr: %s Arka Plan Görseli Karıştırma

en: %s Background Image Position
tr: %s Arka Plan Görseli Konumu

en: %s Background Image Repeat
tr: %s Arka Plan Görselini Tekrarla

en: %s Background Image Size
tr: %s Arka Plan Görseli Boyutu

en: %s Background Mask
tr: %s Arka Plan Maskesi

en: %s Background Pattern
tr: %s Arka Plan Deseni

en: %s Background Video Height
tr: %s Arka Plan Videosu Yüksekliği

en: %s Background Video MP4
tr: %s Arka Plan Videosu MP4

en: %s Background Video Webm
tr: %s Arka Plan Videosu Webm

en: %s Background Video Width
tr: %s Arka Plan Videosu Genişliği

en: %s Blend
tr: %s Harmanla

en: %s Blur
tr: %s Bulanıklık

en: %s Border
tr: %s Kenarlık

en: %s Border Color
tr: %s Kenarlık Rengi

en: %s Border Radius
tr: %s Kenarlık Yarıçapı

en: %s Border Style
tr: %s Kenarlık Stili

en: %s Border Styles
tr: %s Kenarlık Stilleri

en: %s Border Weight
tr: %s Kenarlık Kalınlığı

en: %s Border Width
tr: %s Kenarlık Kalınlığı

en: %s Bottom Sticky Limit
tr: %s Alt Yapışkan Sınırı

en: %s Box Shadow
tr: %s Kutu Gölgesi

en: %s Box Shadow Blur Strength
tr: %s Kutu Gölgesi Bulanıklık Şiddeti

en: %s Box Shadow Horizontal Position
tr: %s Kutu Gölgesi Yatay Konumu

en: %s Box Shadow Position
tr: %s Kutu Gölgesi Konumu

en: %s Box Shadow Spread Strength
tr: %s Kutu Gölgesi Yayılma Şiddeti

en: %s Box Shadow Vertical Position
tr: %s Kutu Gölgesi Dikey Konumu

en: %s Breakpoint
tr: %s Kırılım Noktası

en: %s Brightness
tr: %s Parlaklık

en: %s Button
tr: %s Buton

en: %s CSS Class
tr: %s CSS Sınıfı

en: %s CSS ID
tr: %s CSS Kimliği

en: %s Color
tr: %s Renk

en: %s Conditions
tr: %s Koşullar

en: %s Contrast
tr: %s Kontrast

en: %s Custom CSS
tr: %s Özel CSS

en: %s Default Preset
tr: %s Varsayılan Hazır Ayar

en: %s Disable on
tr: %s Şurada Devre Dışı

en: %s Element Label
tr: %s Öğe Etiketi

en: %s Filters
tr: %s Filtreler

en: %s Font
tr: %s Yazı Tipi

en: %s Font Size
tr: %s Yazı Tipi Boyutu

en: %s Font Style
tr: %s Yazı Stili

en: %s Font Weight
tr: %s Yazı Kalınlığı

en: %s Gradient Direction
tr: %s Gradyan Yönü

en: %s Gradient Length
tr: %s Gradyan Uzunluğu

en: %s Gradient Position
tr: %s Gradyan Konumu

en: %s Gradient Stops
tr: %s Gradyan Durakları

en: %s Gradient Type
tr: %s Gradyan Türü

en: %s Heading Level
tr: %s Başlık Düzeyi

en: %s Height
tr: %s Yükseklik

en: %s Horizontal Offset
tr: %s Yatay Ofset

en: %s Horizontal Overflow
tr: %s Yatay Taşma

en: %s Hue
tr: %s Ton

en: %s ID & Classes
tr: %s Kimlik & Sınıflar

en: %s Icon
tr: %s Simge

en: %s Icon Color
tr: %s Simge Rengi

en: %s Icon Placement
tr: %s Simge Konumlandırma

en: %s Image Height
tr: %s Görsel Yüksekliği

en: %s Image Horizontal Offset
tr: %s Görsel Yatay Ofset

en: %s Image Vertical Offset
tr: %s Görsel Dikey Ofset

en: %s Image Width
tr: %s Görsel Genişliği

en: %s Interactions
tr: %s Etkileşimler

en: %s Invert
tr: %s Ters Çevir

en: %s Item Indent
tr: %s Öğe Girintisi

en: %s Letter Spacing
tr: %s Harf Aralığı

en: %s Line Color
tr: %s Çizgi Rengi

en: %s Line Height
tr: %s Satır Yüksekliği

en: %s Line Style
tr: %s Çizgi Stili

en: %s Link
tr: %s Bağlantı

en: %s Link Target
tr: %s Bağlantı Hedefi

en: %s Link URL
tr: %s Bağlantı URL'si

en: %s Margin
tr: %s Kenar Boşluğu

en: %s Mask Aspect Ratio
tr: %s Maske En-Boy Oranı

en: %s Mask Blend Mode
tr: %s Maske Karıştırma Modu

en: %s Mask Color
tr: %s Maske Rengi

en: %s Mask Height
tr: %s Maske Yüksekliği

en: %s Mask Horizontal Offset
tr: %s Maske Yatay Ofseti

en: %s Mask Position
tr: %s Maske Konumu

en: %s Mask Size
tr: %s Maske Boyutu

en: %s Mask Transform
tr: %s Maske Dönüştürme

en: %s Mask Vertical Offset
tr: %s Maske Dikey Ofseti

en: %s Mask Width
tr: %s Maske Genişliği

en: %s Max Height
tr: %s Maks. Yükseklik

en: %s Max Width
tr: %s Maks. Genişlik

en: %s Min Height
tr: %s Min. Yükseklik

en: %s Module
tr: %s Modülü

en: %s Motion Effect Trigger
tr: %s Hareket Efekti Tetikleyicisi

en: %s Name
tr: %s Adı

en: %s Not Supported
tr: %s Desteklenmiyor

en: %s Offset From Surrounding Sticky Elements
tr: %s Çevredeki Yapışkan Öğelerden Ofset

en: %s Offset Origin
tr: %s Ofset Başlangıcı

en: %s Opacity
tr: %s Opaklık

en: %s Padding
tr: %s İç Boşluk

en: %s Parallax Method
tr: %s Paralaks Yöntemi

en: %s Pattern Blend Mode
tr: %s Desen Karıştırma Modu

en: %s Pattern Color
tr: %s Desen Rengi

en: %s Pattern Height
tr: %s Desen Yüksekliği

en: %s Pattern Horizontal Offset
tr: %s Desen Yatay Ofseti

en: %s Pattern Repeat
tr: %s Desen Tekrarı

en: %s Pattern Repeat Origin
tr: %s Desen Tekrar Başlangıcı

en: %s Pattern Size
tr: %s Desen Boyutu

en: %s Pattern Transform
tr: %s Desen Dönüştürme

en: %s Pattern Vertical Offset
tr: %s Desen Dikey Ofseti

en: %s Pattern Width
tr: %s Desen Genişliği

en: %s Placeholder Text
tr: %s Yer Tutucu Metni

en: %s Position
tr: %s Konum

en: %s Preset
tr: %s Ön Ayarı

en: %s Preset 1
tr: %s Ön Ayar 1

en: %s Presets
tr: %s Ön Ayarlar

en: %s Relationship
tr: %s İlişki

en: %s Repeat Gradient
tr: %s Gradyanı Tekrarla

en: %s Saturate
tr: %s Doygunluk

en: %s Scroll Effects
tr: %s Kaydırma Efektleri

en: %s Scroll Transform Effects
tr: %s Kaydırma Dönüşüm Efektleri

en: %s Sepia
tr: %s Sepya

en: %s Settings
tr: %s Ayarlar

en: %s Shadow Color
tr: %s Gölge Rengi

en: %s Size
tr: %s Boyutu

en: %s Sizing
tr: %s Boyutlandırma

en: %s Spacing
tr: %s Aralık

en: %s State
tr: %s Durumu

en: %s Sticky Bottom Offset
tr: %s Yapışkan Alt Ofset

en: %s Sticky Position
tr: %s Yapışkan Konum

en: %s Sticky Top Offset
tr: %s Yapışkan Üst Ofset

en: %s Style
tr: %s Stil

en: %s Style Position
tr: %s Stil Konumu

en: %s Style Type
tr: %s Stil Türü

en: %s Text
tr: %s Metin

en: %s Text Alignment
tr: %s Metin Hizalaması

en: %s Text Color
tr: %s Metin Rengi

en: %s Text Shadow
tr: %s Metin Gölgesi

en: %s Text Shadow Blur Strength
tr: %s Metin Gölgesi Bulanıklık Şiddeti

en: %s Text Shadow Color
tr: %s Metin Gölgesi Rengi

en: %s Text Shadow Horizontal Length
tr: %s Metin Gölgesi Yatay Uzunluğu

en: %s Text Shadow Vertical Length
tr: %s Metin Gölgesi Dikey Uzunluğu

en: %s Text Size
tr: %s Metin Boyutu

en: %s Toggle Gradient
tr: %s Gradyanı Aç/Kapat

en: %s Toggle Mask
tr: %s Maskeyi Aç/Kapat

en: %s Toggle Pattern
tr: %s Deseni Aç/Kapat

en: %s Top Sticky Limit
tr: %s Üst Yapışkan Sınırı

en: %s Transform
tr: %s Dönüştürme

en: %s Transforms
tr: %s Dönüşümler

en: %s Transition
tr: %s Geçiş

en: %s Transition Default and Sticky Styles
tr: %s Varsayılan ve Yapışkan Stiller Arasında Geçiş

en: %s Transition Delay
tr: %s Geçiş Gecikmesi

en: %s Transition Duration
tr: %s Geçiş Süresi

en: %s Transition Speed Curve
tr: %s Geçiş Hız Eğrisi

en: %s Use Parallax Effect
tr: %s Paralaks Efektini Kullan

en: %s Vertical Offset
tr: %s Dikey Ofset

en: %s Vertical Overflow
tr: %s Dikey Taşma

en: %s Visibility
tr: %s Görünürlük

en: %s Weight
tr: %s Kalınlık

en: %s Width
tr: %s Genişlik

en: %s Z Index
tr: %s Z İndeksi

en: %s are given a border to separate them from normal text. Pick a color to use for that border.
tr: Normal metinden ayırmak için %s öğelerine bir kenarlık verilir. Bu kenarlık için kullanılacak bir renk seçin.

en: %s are given a border to separate them from normal text. You can increase or decrease the size of that border using this setting.
tr: Normal metinden ayırmak için %s öğelerine bir kenarlık verilir. Bu ayarı kullanarak bu kenarlığın kalınlığını artırıp azaltabilirsiniz.

en: %s by %s
tr: %s / %s

en: %s quantity
tr: %s adet

en: %s result
tr: %s sonuç

en: %s: The field is required.
tr: %s: Bu alan zorunludur.

en: %s: The selected value is invalid.
tr: %s: Seçilen değer geçersiz.

en: %s: The selected value is not exist.
tr: %s: Seçilen değer mevcut değil.

en: %s: The value may only contain letters and numbers.
tr: %s: Değer yalnızca harf ve sayı içerebilir.

en: %s: The value may only contain letters.
tr: %s: Değer yalnızca harf içerebilir.

en: %s: The value may only contain numbers.
tr: %s: Değer yalnızca sayı içerebilir.

en: %s: The value must be a valid email address.
tr: %s: Değer geçerli bir e-posta adresi olmalıdır.

en: &laquo; Older Entries
tr: &laquo; Eski Girdiler

en: (Copy)
tr: (Kopya)

en: (estimated for %s)
tr: (%s için tahmini)

en: + Select Category, Tags, ...
tr: + Kategori, Etiketler, ... seçin

en: + Select posts
tr: + Gönderi seçin

en: , Reset after
tr: , Sonra sıfırla

en: 0 Comments
tr: 0 Yorum

en: 0 comments
tr: 0 yorum

en: 0 items
tr: 0 öğe

en: 08.06.1999 (m.d.Y)
tr: 06.08.1999 (m.d.Y)

en: 08/06/1999 (m/d/Y)
tr: 06/08/1999 (m/d/Y)

en: 1 Column
tr: 1 Sütun

en: 1 Comment
tr: 1 Yorum

en: 1 comment
tr: 1 yorum

en: 2 Column
tr: 2 Sütun

en: 2 Columns
tr: 2 Sütun

en: 3 Columns
tr: 3 Sütun

en: 3D Diamonds
tr: 3D Elmaslar

en: 4 Columns
tr: 4 Sütun

en: 404 Error Page
tr: 404 Hata Sayfası

en: 404 Page
tr: 404 Sayfası

en: 404 error pages do not have editable page settings.
tr: 404 hata sayfalarında düzenlenebilir sayfa ayarları yok.

en: 5 Columns
tr: 5 Sütun

en: 6 Aug, 1999 (j M, Y)
tr: 6 Ağu, 1999 (j M, Y)

en: 6 Columns
tr: 6 Sütun

en: <p class="description">Select a menu that should be used in the module. <a href="%s" target="_blank">Click here to create new menu</a>.</p>
tr: <p class="description">Modülde kullanılacak bir menü seçin. <a href="%s" target="_blank">Yeni menü oluşturmak için buraya tıklayın</a>.</p>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
tr: <span class="meta-nav">&larr;</span> Eski Yorumlar

en: <strong>Woo Billing Address Module</strong> and <strong>Woo Shipping Address Module</strong> must be added to this page to allow users to submit orders.
tr: Kullanıcıların sipariş gönderebilmesi için bu sayfaya <strong>Woo Fatura Adresi Modülü</strong> ve <strong>Woo Teslimat Adresi Modülü</strong> eklenmelidir.

en: <strong>Woo Billing Address Module</strong> must be added to this page to allow users to submit orders.
tr: Kullanıcıların sipariş gönderebilmesi için bu sayfaya <strong>Woo Fatura Adresi Modülü</strong> eklenmelidir.

en: A Module
tr: Bir Modül

en: A Post Content module is required in order to add unique content within the Theme Builder template. Once a Post Content module has been added to the template, you will be able to add unique post content within that area for each post using the template.
tr: Theme Builder şablonunda benzersiz içerik eklemek için bir Gönderi İçeriği modülü gereklidir. Şablona bir Gönderi İçeriği modülü eklendikten sonra, şablonu kullanarak her gönderi için o alana benzersiz gönderi içeriği ekleyebilirsiniz.

en: A Row
tr: Bir Satır

en: A Section
tr: Bir Bölüm

en: A Specific URL Parameter
tr: Belirli Bir URL Parametresi

en: A backup exists for the Theme Builder that is newer than the version you are currently viewing. This backup was captured during your previous editing session, but you never saved it. Would you like to restore this backup and continue editing where you left off?
tr: Şu anda görüntülediğiniz sürümden daha yeni bir Theme Builder yedeği var. Bu yedek, önceki düzenleme oturumunuz sırasında alındı, ancak hiç kaydetmediniz. Bu yedeği geri yükleyip kaldığınız yerden düzenlemeye devam etmek ister misiniz?

en: A global color can't equal itself
tr: Genel bir renk kendisine eşit olamaz

en: A name to associate with the account when displayed in the account select field.
tr: Hesap seçim alanında görüntülendiğinde hesapla ilişkilendirilecek bir ad.

en: A valid URL should start with a #
tr: Geçerli bir URL # ile başlamalıdır

en: ACF Groups
tr: ACF Grupları

en: AI Agent
tr: AI Ajanı

en: AI Image
tr: Yapay Zekâ Görseli

en: AI Quick Action
tr: YZ Hızlı Eylem

en: Above
tr: Üstte

en: Above Title
tr: Başlığın Üstü

en: Absolute
tr: mutlak

en: Accordion
tr: Armonika

en: Accordion Item
tr: Akordeon Öğesi

en: Accordion Items
tr: Akordeon Öğeleri

en: Accordions
tr: Akordeonlar

en: Account
tr: Hesap

en: Account Link URL
tr: Hesap Bağlantısı URL'si

en: Account Name
tr: Hesap Adı

en: Action
tr: Bölüm

en: Action Icons On Hover
tr: Üzerine Gelince Eylem Simgeleri

en: Actions
tr: Eylemler

en: Activate Preset
tr: Ön Ayarı Etkinleştir

en: Active Groups
tr: Etkin Gruplar

en: Active Link Color
tr: Aktif Bağlantı Rengi

en: Active Menu Link
tr: Aktif Menü bağlantısı

en: Active Portfolio Filter
tr: Koleksiyon Filtresini Aktif Et

en: Active Tab
tr: Aktif Sekme

en: Active Tab Background Color
tr: Aktif Sekme Arkaplan Rengi

en: Active Tab Text
tr: Etkin Sekme Metni

en: Active Tab Text Color
tr: Aktif Sekme Metin Rengi

en: Actual Size
tr: Gerçek Boyut

en: Add
tr: Ekle

en: Add %s
tr: %s Ekle

en: Add API Key
tr: API Anahtarı Ekle

en: Add Attribute
tr: Öznitelik Ekle

en: Add Audio
tr: Ses Ekle

en: Add Background Color
tr: Arkaplan Rengi

en: Add Background Gradient
tr: Arka Plan Gradyanı

en: Add Background Image
tr: Arka plan Görüntüsü

en: Add Background Mask
tr: Arka Plan Maskesi Ekle

en: Add Background Pattern
tr: Arka Plan Deseni Ekle

en: Add Background Video
tr: Arka plan Videosu Olarak Ayarla

en: Add Canvas
tr: Tuval Ekle

en: Add Checkbox
tr: Onay Kutusu Ekle

en: Add Column
tr: Sütun Ekle

en: Add Condition
tr: Koşul Ekle

en: Add Cookie
tr: Çerez Ekle

en: Add Custom Body
tr: Özel Ana İçerik Ekle

en: Add Custom Footer
tr: Özel Altbilgi Ekle

en: Add Custom Header
tr: Özel Üstbilgi Ekle

en: Add Element
tr: Öğe Ekle

en: Add Element Above
tr: Üste Öğe Ekle

en: Add Element Below
tr: Alta Öğe Ekle

en: Add Element Inside
tr: İçine Öğe Ekle

en: Add From Library
tr: Kütüphaneden Ekle

en: Add From Sets Library
tr: Setler Kitaplığından Ekle

en: Add Fullwidth Section
tr: Tam Genişlikte Bölüm Ekle

en: Add Gallery Images
tr: Galeri Görüntüleri

en: Add Global Body
tr: Genel Ana İçerik Ekle

en: Add Global Color
tr: Genel Renk Ekle

en: Add Global Font
tr: Global Yazı Tipi Ekle

en: Add Global Footer
tr: Genel Altbilgi Ekle

en: Add Global Header
tr: Genel Üstbilgi Ekle

en: Add Global Image
tr: Global Görsel Ekle

en: Add Global Link
tr: Global Bağlantı Ekle

en: Add Global Number
tr: Global Sayı Ekle

en: Add Global Text
tr: Global Metin Ekle

en: Add Grid Offset Rule
tr: Izgara Ofset Kuralı Ekle

en: Add Image
tr: Görüntü

en: Add Interaction
tr: Etkileşim Ekle

en: Add Layout
tr: Yerleşim Ekle

en: Add Media
tr: Ortam Ekle

en: Add Meta Query
tr: Meta Sorgusu Ekle

en: Add Module
tr: Modül Ekle

en: Add New
tr: Yeni Ekle

en: Add New %s
tr: Yeni %s Ekle

en: Add New %s Or Row
tr: Yeni %s Veya Satır Ekle

en: Add New Body Template
tr: Yeni Ana İçerik Şablonu Ekle

en: Add New Footer Template
tr: Yeni Altbilgi Şablonu Ekle

en: Add New Fullwidth Row
tr: Yeni Tam Genişlikte Satır Ekle

en: Add New Global Canvas
tr: Yeni Global Kanvas Ekle

en: Add New Header Template
tr: Yeni Üstbilgi Şablonu Ekle

en: Add New Item
tr: Yeni Madde Ekle

en: Add New Module
tr: Yeni Modül Ekle

en: Add New Module Or Row
tr: Yeni Modül Veya Satır Ekle

en: Add New Preset
tr: Yeni Ön Ayar Ekle

en: Add New Row
tr: Yeni Satır Ekle

en: Add New Section
tr: Yeni Bölüm Ekle

en: Add New Template
tr: Yeni Şablon Ekle

en: Add New Theme Builder
tr: Yeni Theme Builder Ekle

en: Add New Theme Builder Item
tr: Yeni Theme Builder Öğesi Ekle

en: Add Page
tr: Sayfa Ekle

en: Add Placeholder Content To New Modules
tr: Yeni Modüllere Yer Tutucu İçeriği Ekleme

en: Add Preset
tr: Ön Ayar Ekle

en: Add Radio
tr: Radyo Düğmesi Ekle

en: Add Regular Section
tr: Normal Bölüm Ekle

en: Add Specialty Section
tr: Uzmanlýk Bölümü Ekle

en: Add To Category
tr: Kategoriye Ekle

en: Add To Tags
tr: Etiketlere Ekle

en: Add Video
tr: Video

en: Add a review
tr: İnceleme ekle

en: Add custom HTML after the element wrapper.
tr: Öğe sarmalayıcısından sonra özel HTML ekleyin.

en: Add custom HTML before the element wrapper.
tr: Öğe sarmalayıcısından önce özel HTML ekleyin.

en: Add from Library
tr: Kütüphaneden Ekle

en: Add to %1$s Library
tr: %1$s Kitaplığına Ekle

en: Add to Categories
tr: Kategorilere Ekle

en: Add to Library
tr: Kütüphaneye Ekle

en: Add to Tags
tr: Etiketlere Ekle

en: Add two or more color stops to your gradient background. Each stop can be dragged to any position on the gradient bar. From each color stop to the next the color is interpolated into a smooth gradient.
tr: Degrade arka planınıza iki veya daha fazla renk durağı ekleyin. Her durak, degrade çubuğunda herhangi bir konuma sürüklenebilir. Her renk durağından diğerine renk, düzgün bir gradyan olarak enterpolasyona tabi tutulur.

en: Add/Delete Item
tr: Öğe Ekle/Sil

en: Added %s
tr: %s Eklendi

en: Added Column
tr: Sütun Eklendi

en: Added Flex Column
tr: Flex Sütun Eklendi

en: Added Flex Grid
tr: Flex Izgara Eklendi

en: Added Group Preset
tr: Grup Ön Ayarı Eklendi

en: Added Module Preset
tr: Modül Ön Ayarı Eklendi

en: Added Row
tr: Satır Eklendi

en: Added Specialty Section
tr: Özel Bölüm Eklendi

en: Added template
tr: Şablon eklendi

en: Additional Information
tr: Ek Bilgiler

en: Additional information
tr: Ek bilgiler

en: Address Line 2
tr: Adres Satırı 2

en: Adjust how sensitive the mirror movement is to mouse position
tr: Ayna hareketinin fare konumuna hassasiyetini ayarlayın

en: Adjust the background style of the button by customizing the background color, gradient, and image.
tr: Arka plan rengini, degradeyi ve görüntüyü özelleştirerek düğmenin arka plan stilini ayarlayın.

en: Adjust the background style of this element by customizing the background color, gradient, image, video, pattern and mask.
tr: Arka plan rengini, degradeyi, görüntüyü, videoyu, deseni ve maskeyi özelleştirerek bu öğenin arka plan stilini ayarlayın.

en: Adjust the height of the featured image.
tr: Öne çıkan görüntünün yüksekliğini ayarlayın.

en: Adjust the height of the person's portrait photo within the testimonial.
tr: Kişinin portre fotoğrafının yüksekliğini referans içinde ayarlayın.

en: Adjust the horizontal spacing between child elements. This gap applies between columns in both flex and grid layouts.
tr: Alt öğeler arasındaki yatay boşluğu ayarlayın. Bu boşluk, hem flex hem de grid yerleşimlerinde sütunlar arasında uygulanır.

en: Adjust the max height of the featured image.
tr: Öne çıkan görüntünün maksimum yüksekliğini ayarlayın.

en: Adjust the max width of the featured image.
tr: Öne çıkan görüntünün maksimum genişliğini ayarlayın.

en: Adjust the size of the carousel arrows.
tr: Karusel oklarının boyutunu ayarlayın.

en: Adjust the size of the dot navigation.
tr: Nokta gezinmesinin boyutunu ayarlayın.

en: Adjust the spacing between each column in this row.
tr: Bu satırdaki her kolon arası mesafeyi ayarla.

en: Adjust the vertical spacing between child elements. This gap applies between rows in both flex and grid layouts.
tr: Alt öğeler arasındaki dikey boşluğu ayarlayın. Bu boşluk, hem flex hem de grid düzenlerinde satırlar arasında uygulanır.

en: Adjust the width of the content within the blurb.
tr: Bulanıklık içindeki içeriğin genişliğini ayarlayın.

en: Adjust the width of the featured image.
tr: Öne çıkan görüntünün genişliğini ayarlayın.

en: Adjust the width of the image within the table.
tr: Tablodaki görüntünün genişliğini ayarlayın.

en: Adjusting the grayscale filter will allow you to change the color saturation of the map.
tr: Gri tonlama filtresini ayarlamak, haritanın renk doygunluğunu değiştirmenizi sağlar.

en: Admin Label
tr: Yönetici Etiketi

en: Administrator
tr: Yönetici

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Advanced Settings
tr: Gelişmiş Ayarlar

en: After
tr: Sonra

en: After Every 10th Action
tr: Her 10. Eylemden Sonra

en: After Every 20th Action
tr: Her 20. Eylemden Sonra

en: After Every 30th Action
tr: Her 30 Eylemden Sonra

en: After Every 40th Action
tr: Her 40 Eylemden Sonra

en: After Every Action
tr: Her Eylemden Sonra

en: After Image
tr: Sonra Görseli

en: After Label
tr: Sonra Etiketi

en: After Number of Times
tr: Kez Sayısından Sonra

en: Album
tr: Albüm

en: Alert
tr: Uyarı

en: Align Columns
tr: Sütunları Hizala

en: Align Content
tr: İçeriği Hizala

en: Align Items
tr: Öğeleri Hizala

en: Align Self
tr: Kendini Hizala

en: Align grid items within their cells horizontally. Controls how items are positioned along the inline (row) axis within their grid area, offering options like start, center, end, and stretch.
tr: Grid öğelerini hücreleri içinde yatay olarak hizalayın. Öğelerin grid alanları içinde satır (inline) ekseni boyunca nasıl konumlandırıldığını kontrol eder; başlangıç, orta, bitiş ve uzat gibi seçenekler sunar.

en: Align image to the left, right or center.
tr: Resmi sola, sağa veya ortaya hizalayın.

en: Align the %1$s to the left, right, center or justify.
tr: %1$s tuşunu sola, sağa, merkeze veya hizaya getirin.

en: Align the %s to the left, right, center or justify.
tr: %s'yi sola, sağa, ortaya hizalayın veya iki yana yaslayın.

en: Align the module to the left, right or center.
tr: Modülü sola, sağa veya merkeze hizalayın.

en: Align this item within its grid cell horizontally.
tr: Bu öğeyi ızgara hücresi içinde yatay olarak hizalayın.

en: Align this item within its grid cell vertically.
tr: Bu öğeyi ızgara hücresi içinde dikey olarak hizalayın.

en: Align to the left, right, center or justify.
tr: Sola, sağa, ortaya hizalayın veya iki yana yaslayın.

en: Align you button to the left, right or center of the module.
tr: Modüldeki düğmeyi sola, sağa veya ortaya hizalayın.

en: Align your button to the left, right or center of the module.
tr: Düğmenizi modülün soluna, sağına veya ortasına hizalayın.

en: Alignment
tr: Hizalama

en: All
tr: Tümü

en: All
tr: Tümü

en: All %1$s
tr: Tümü: %1$s

en: All %1$s Pages
tr: Tüm %1$s Sayfaları

en: All Archive Pages
tr: Tüm Arşiv Sayfaları

en: All Attributes
tr: Tüm Öznitelikler

en: All Author Pages
tr: Tüm Yazar Sayfaları

en: All Body Templates
tr: Tüm Ana İçerik Şablonları

en: All Borders
tr: Tüm Kenarlıklar

en: All Categories
tr: Tüm Kategoriler

en: All Containers
tr: Tüm Kapsayıcılar

en: All Date Pages
tr: Tüm Tarih Sayfaları

en: All Day
tr: Tüm gün

en: All Divi users can store up to %s items to their Divi Cloud for free. To save more items to your cloud and unlock unlimited storage, upgrade your Divi Cloud membership today. If you build Divi websites for a living, Divi Cloud is an awesome add-on and an amazing time saver. You are going to love it!
tr: Tüm Divi kullanıcıları, Divi Cloud’larına ücretsiz olarak en fazla %s öğe kaydedebilir. Bulutunuza daha fazla öğe kaydetmek ve sınırsız depolamanın kilidini açmak için Divi Cloud üyeliğinizi bugün yükseltin. Divi ile geçiminizi sağlıyorsanız, Divi Cloud harika bir eklenti ve muazzam bir zaman tasarrufu sağlar. Bayılacaksınız!

en: All Elements
tr: Tüm Öğeler

en: All Footer Templates
tr: Tüm Altbilgi Şablonları

en: All Header Templates
tr: Tüm Üstbilgi Şablonları

en: All Modified Fields
tr: Tüm Değiştirilmiş Alanlar

en: All Modules
tr: Tüm modüller

en: All Option Groups
tr: Tüm Seçenek Grupları

en: All Presets
tr: Tüm Ön Ayarlar

en: All Templates
tr: Tüm Şablonlar

en: All Theme Builder Items
tr: Tüm Theme Builder Öğeleri

en: All Theme Builders
tr: Tüm Theme Builder’lar

en: All Variables
tr: Tüm Değişkenler

en: All available options selected
tr: Mevcut tüm seçenekler seçildi

en: All content created in the Divi Builder will be lost. Previous content will be restored. Do you wish to proceed?
tr: Divi Builder içinde oluşturulan tüm içerik kaybolacak. Önceki içerik geri yüklenecek. Devam etmek istiyor musunuz?

en: All of your current page content will be lost. Do you wish to proceed?
tr: Mevcut sayfa içeriğinizin tümü kaybedilecek. Devam etmek istiyor musunuz?

en: All of your current role settings will be set to defaults. Do you wish to proceed?
tr: Mevcut rol ayarlarınızın tamamı varsayılanlara sıfırlanacak. Devam etmek istiyor musunuz?

en: All options selected. Type to add custom tags.
tr: Tüm seçenekler seçildi. Özel etiketler eklemek için yazın.

en: All values must have units
tr: Tüm değerlerin birimi olmalıdır

en: All videos should be uploaded in both .MP4 .WEBM formats to ensure maximum compatibility in all browsers. Upload the .MP4 version here.
tr: Tüm tarayıcılarda maksimum uyumluluğu sağlamak için tüm videolar .MP4 .WEBM formatlarında yüklenmelidir. .MP4 sürümünü buraya yükleyin.

en: All videos should be uploaded in both .MP4 .WEBM formats to ensure maximum compatibility in all browsers. Upload the .WEBM version here.
tr: Tüm tarayıcılarda maksimum uyumluluğu sağlamak için tüm videolar .MP4 .WEBM formatlarında yüklenmelidir. .WEBM sürümünü buraya yükleyin.

en: Allow video to be paused by other players when they begin playing
tr: Videolar oynamaya baþladýðýnda, diðer kullanýcýlar tarafýndan da durdurulabilmesine izin ver.

en: Allow video to be paused while it is not in the visible area.
tr: Videolar oynamaya baþladýðýnda, diðer kullanýcýlar tarafýndan da durdurulabilmesine izin ver.

en: Allowed Symbols
tr: İzin Verilen Semboller

en: Alphanumeric Only (A-Z, 0-9)
tr: Yalnızca Alfanümerik (A-Z, 0-9)

en: Also Save All %d Modules as Individual Items
tr: Ayrıca Tüm %d Modülü Ayrı Öğeler Olarak Kaydet

en: Also Save All %d Rows as Individual Items
tr: Ayrıca Tüm %d Satırı Ayrı Öğeler Olarak Kaydet

en: Also Save All %d Sections as Individual Items
tr: Ayrıca Tüm %d Bölümü Ayrı Öğeler Olarak Kaydet

en: An active link is the page currently being visited. You can pick a color to be applied to active links to differentiate them from other links.
tr: Etkin bağlantı, o sırada ziyaret edilen sayfadır. Diğer linklerden ayırt etmek için aktif linklere uygulanacak bir renk seçebilirsiniz.

en: An error has occurred while saving the Global Presets settings. Various problems can cause a save to fail, such as a lack of server resources, firewall blockages or plugin conflicts or server misconfiguration. You can try saving again by clicking Try Again, or you can download a backup of your unsaved defaults by clicking Download Backup. A backup can be helpful when contacting our Support Team.
tr: Global Presets ayarları kaydedilirken bir hata oluştu. Sunucu kaynaklarının eksikliği, güvenlik duvarı blokajları veya eklenti çakışmaları veya sunucunun yanlış yapılandırılması gibi çeşitli sorunlar kaydetme işleminin başarısız olmasına neden olabilir. Tekrar Dene'yi tıklayarak yeniden kaydetmeyi deneyebilir veya Yedeklemeyi İndir'i tıklayarak kaydedilmemiş varsayılanlarınızın bir yedeğini indirebilirsiniz. Destek Ekibimizle iletişim kurarken bir yedekleme yardımcı olabilir.

en: An error has occurred while saving your page. Various problems can cause a save to fail, such as a lack of server resources, firewall blockages, plugin conflicts or server misconfiguration. You can try saving again by clicking Try Again, or you can download a backup of your unsaved page by clicking Download Backup. Backups can be restored using the portability system while next editing your page.
tr: Sayfanız kaydedilirken bir hata oluştu. Sunucu kaynakları eksikliği, güvenlik duvarı engellemeleri, eklenti çatışmaları veya yanlış sunucu yapılandırması gibi çeşitli sorunlar, bir kaydetmenin başarısız olmasına sebep olabilir. Tekrar Dene'ye tıklayarak tekrar kaydetmeyi deneyebilir veya Yedeklemeyi İndir'e tıklayarak kaydedilmemiş sayfanızın bir yedeğini indirebilirsiniz. Yedeklemeler sonraki sayfa düzenlemenizde taşınabilirlik sistemini kullanarak geri yüklenebilir.

en: An error occurred while processing the shortcode.
tr: shortcode işlenirken bir hata oluştu.

en: An error occurred while uploading the font file. We detected that the 'fileinfo' PHP extension is not loaded in your server. Enabling the extension may help.
tr: Yazı tipi dosyası yüklenirken bir hata oluştu. Sunucunuzda 'fileinfo' PHP uzantısının yüklü olmadığını tespit ettik. Uzantıyı etkinleştirmek yardımcı olabilir.

en: An introduction to the Fullwidth Menu module
tr: Fullwidth Menu modülüne giriş

en: An introduction to the Menu module
tr: Menü modülüne giriş

en: An unknown error occurred while uploading the font file. Please try again.
tr: Yazı tipi dosyası yüklenirken bilinmeyen bir hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: And %1$s More
tr: Ve %1$s Tane Daha

en: Animation
tr: Animasyon

en: Animation Delay
tr: Animasyon

en: Animation Direction
tr: Gradyan Yönü

en: Animation Duration
tr: Animasyon

en: Animation Intensity
tr: Animasyon

en: Animation Repeat
tr: Animasyon

en: Animation Speed
tr: Animasyon Hızı

en: Animation Speed Curve
tr: Animasyon

en: Animation Starting Opacity
tr: Animasyon Başlangıç Opaklığı

en: Animation Style
tr: Animasyon

en: Annually
tr: yıllık

en: Anti-Spam Provider Account Setup Documentation
tr: Anti-Spam Sağlayıcı Hesabı Kurulum Belgeleri

en: Any
tr: Herhangi

en: Any %1$s Link
tr: Herhangi Bir %1$s Bağlantısı

en: Any URL Parameter
tr: Herhangi bir URL Parametresi

en: App View
tr: Uygulama Görünümü

en: Append Above
tr: Üstüne Ekle

en: Append Below
tr: Altına Ekle

en: Append To Main Canvas
tr: Ana Tuvale Ekle

en: Apply
tr: Uygula

en: Apply "Sticky Offset" to the nearest Sticky Element above or below this element.
tr: "Yapışkan Ofset"i bu öğenin üstündeki veya altındaki en yakın Yapışkan Öğeye uygula.

en: Apply Changes
tr: Değişiklikleri Uygula

en: Apply Motion Effects To Child Elements
tr: Alt Öğelere Hareket Efektleri Uygula

en: Apply Structure Template
tr: Yapı Şablonunu Uygula

en: Apply a vertical or horizontal slant to the element, stretching it in either direction.
tr: Öğeye dikey veya yatay eğiklik uygulayarak onu her iki yönde esnetin.

en: Apply coupon
tr: Kuponu uygula

en: Apply “Sticky Offset” to the nearest Sticky Element above or below this element
tr: Bu öğenin üstündeki veya altındaki en yakın Yapışkan Öğeye "Yapışkan Ofset" uygulayın

en: Applying the grayscale filter will change the map colors to black and white.
tr: Gri tonlamalı filtreyi uygulamak harita renklerini siyah ve beyaz olarak değiştirir.

en: Arch
tr: Kemer

en: Archive Pages
tr: Arşiv Sayfaları

en: Are You Sure?
tr: Emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete the preset "%s"? This action cannot be undone.
tr: "%s" ön ayarını silmek istediğinizden emin misiniz? Bu işlem geri alınamaz.

en: Are you sure you want to move "%s" to the trash?
tr: "%s" öğesini çöp kutusuna taşımak istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure?
tr: Emin misiniz?

en: Arrow
tr: Oklar

en: Arrow 2
tr: Oklar

en: Arrow 3
tr: Oklar

en: Arrow Color
tr: Ok renk

en: Arrow Position
tr: Ok Konumu

en: Arrow Size
tr: Ok Boyutu

en: Arrows
tr: Oklar

en: Artist
tr: Sanatçı

en: Artist Name
tr: Sanatçı Adı

en: Ascending
tr: Artan

en: Ask me anything about building your page.
tr: Sayfanızı oluşturmayla ilgili bana istediğinizi sorun.

en: Assign As Default
tr: Varsayılan Olarak Ata

en: Assign Preset as Default
tr: Ön Ayarı Varsayılan Olarak Ata

en: Assign Presets
tr: Ön Ayar Ata

en: Assign a unique CSS ID to the element which can be used to assign custom CSS styles from within your child theme or from within Divi's custom CSS inputs.
tr: Alt temanızdan veya Divi'nin özel CSS girişlerinden özel CSS stilleri atamak için kullanılabilecek öğeye benzersiz bir CSS Kimliği atayın.

en: Assign any number of CSS Classes to the element, separated by spaces, which can be used to assign custom CSS styles from within your child theme or from within Divi's custom CSS inputs.
tr: Öğeye, kendi temanızdan veya Divi'nin özel CSS girişlerinden özel CSS stilleri atamak için kullanılabilecek, boşluklarla ayrılmış, istediğiniz sayıda CSS Sınıfı atayın.

en: Assigned layout to template
tr: Yerleşim şablona atandı

en: Asymmetric
tr: Asimetrik

en: Asymmetric 2
tr: Asimetrik 2

en: Asymmetric 3
tr: Asimetrik 3

en: Asymmetric 4
tr: Asimetrik 4

en: Attribute
tr: nitelik

en: Attribute Body
tr: Özellik Gövdesi

en: Attribute Name
tr: Öznitelik Adı

en: Attribute Row
tr: Özellik Satırı

en: Attribute Text
tr: Özellik Metni

en: Attribute Title
tr: Özellik Başlığı

en: Attribute Type To Extend
tr: Genişletilecek Öznitelik Türü

en: Attribute Value
tr: Öznitelik Değeri

en: Attribute name is required.
tr: Öznitelik adı gereklidir.

en: Attributes
tr: Özellikler

en: Audio
tr: Ses

en: Audio Content
tr: Ses İçeriği

en: Audio Cover Art
tr: Ses Resmi

en: Audio File
tr: Ses dosyası

en: Audio Meta
tr: Ses Bilgisi

[ctx: Audio Module meta information]
en: by %1$s
tr: yazan %1$s

en: Audio Title
tr: Ses başlığı

en: Audios
tr: Sesli

en: Aug 6, 1999 (M j, Y)
tr: 6 Ağu 1999 (M j, Y)

en: August 06, 1999 (F d, Y)
tr: 06 Ağustos 1999 (F d, Y)

en: Authentication Required
tr: Kimlik Doğrulama Gerekli

en: Author
tr: Yazar

en: Author Archive Page
tr: Yazar Arşiv Sayfası

en: Author Bio
tr: Yazar Biyografisi

en: Author Page Link
tr: Yazar Sayfası Bağlantısı

en: Author Profile Picture
tr: Yazar Profil Resmi

en: Author Text
tr: Yazar Metni

en: Author Website
tr: Yazar Web Sitesi

en: Author details can be modified from the user profile page.
tr: Yazar bilgileri kullanıcı profili sayfasından değiştirilebilir.

en: Auto
tr: Oto

en: Auto Height Rows
tr: Otomatik Yükseklikte Satırlar

en: Auto Width Columns
tr: Otomatik Genişlikli Sütunlar

en: Automatic Animation
tr: Otomatik Animasyon

en: Automatic Animation Speed (in ms)
tr: Otomatik Animasyon Hýzý (milisaniye olarak)

en: Automatic Carousel Rotation
tr: Otamatik Atlý Karýnca Dönüþü

en: Automatic Carousel Rotation Speed (in ms)
tr: Otamatik Atlý Karýnca Dönüþ Hýzý (milisaniye olarak)

en: Automatic Rotation
tr: Otomatik Döndürme

en: Automatic Rotation Speed
tr: Otomatik Döndürme Hızı

en: Available on backorder
tr: Ön siparişe açık

en: Average
tr: Ortalama

en: Back To Preset Manager
tr: Ön Ayar Yöneticisine Geri Dön

en: Back to parent
tr: Üste geri dön

en: Background
tr: Arka Plan

en: Background Color
tr: Arkaplan Rengi

en: Background Gradient
tr: Arka Plan Gradyanı

en: Background Image
tr: Arka plan Görüntüsü

en: Background Image Blend
tr: Arka Plan Resmi Karışımı

en: Background Image Height
tr: Arka Plan Resmi Yüksekliği

en: Background Image Horizontal Offset
tr: Arka Plan Resmi Yatay Ofset

en: Background Image Position
tr: Arka Plan Resim Konumu

en: Background Image Repeat
tr: Arka Plan Resmi Tekrarı

en: Background Image Size
tr: Arka Plan Resim Boyutu

en: Background Image Vertical Offset
tr: Arka Plan Resmi Dikey Ofset

en: Background Image Width
tr: Arka Plan Resmi Genişliği

en: Background Mask
tr: Arka Plan Maskesi

en: Background Overlay Color
tr: Arkaplan Örtü Rengi

en: Background Pattern
tr: Arka Plan Deseni

en: Background Preview:
tr: Arka Plan Önizlemesi:

en: Background Settings
tr: Arka Plan Ayarları

en: Background Video
tr: Arka plan Videosu .MP4

en: Background Video Height
tr: Arka plan Video Yüksekliði

en: Background Video MP4
tr: Arka plan Videosu .MP4

en: Background Video Webm
tr: Arka plan Videosu .WEBM

en: Background Video Width
tr: Arka Plan Videosu Geniþliði

en: Background images can be blended with the background color, merging the two and creating unique effects.
tr: Arka plan görüntüleri, arka plan rengiyle karıştırılarak, ikisi birleştirilerek benzersiz efektler oluşturulabilir.

en: Backup Exists
tr: Yedek Var

en: Backward
tr: Geri

en: Bar Background Color
tr: Çubuk Arka plan Rengi

en: Bar Counter
tr: Sütun Gösterge

en: Bar Counters
tr: Çubuk Sayýcýlar

en: Base Device
tr: Temel Cihaz

en: Based on
tr: Temel Alınan

en: Be the first to review &ldquo;%s&rdquo;
tr: &ldquo;%s&rdquo; için ilk incelemeyi siz yapın

en: Bean
tr: Fasulye

en: Before
tr: Önce

en: Before Image
tr: Önce Görseli

en: Before Label
tr: Önce Etiketi

en: Before you can download Premade Layouts from the Divi Library you must authenticate your Elegant Themes subscription.
tr: Divi Kütüphanesi'nden Hazır Yerleşimleri indirebilmeniz için Elegant Themes aboneliğinizin kimliğini doğrulamanız gerekir.

en: Before/After Image
tr: Önce/Sonra Görseli

en: Before/After Images
tr: Önce/Sonra Görselleri

en: Below
tr: Altta

en: Below Title
tr: Başlığın Altı

en: Best Selling Products
tr: En Çok Satan Ürünler

en: Binary
tr: İkili

en: Bio/Description
tr: Biyografi/Açıklama

en: Biography
tr: Biyografi

en: Blades
tr: bıçaklar

en: Blend Mode
tr: Kaydedilen Modülü

en: Block
tr: Blok

en: Block quotes are given a border to separate them from normal text. Pick a color to use for that border.
tr: Blok tırnaklara, onları normal metinden ayırmak için bir kenarlık verilir. Bu sınır için kullanılacak bir renk seçin.

en: Block quotes are given a border to separate them from normal text. You can increase or decrease the size of that border using this setting.
tr: Blok tırnaklara, onları normal metinden ayırmak için bir kenarlık verilir. Bu ayarı kullanarak o kenarlığın boyutunu artırabilir veya azaltabilirsiniz.

en: Blockquote
tr: blockquote

en: Blockquote Border Color
tr: Odak Kenar Rengi

en: Blockquote Border Weight
tr: Blockquote Sınır Ağırlığı

en: Blogs
tr: Bloglar

en: Blue
tr: Mavi

en: Blur
tr: Ýlan

en: Blur by this amount.
tr: Bu miktarda bulanıklık.

en: Blurb
tr: Ýlan

en: Blurb Content
tr: Tanıtıcı İçerik

en: Blurb Image
tr: Tanıtıcı Resim

en: Blurb Title
tr: Tanıtıcı Başlık

en: Blurbs
tr: Diyor

en: Body
tr: Ana Metin

en: Body Area
tr: Vücut Alanı

en: Body Link
tr: Gövde Bağlantısı

en: Body Template
tr: Ana İçerik Şablonu

en: Body Templates
tr: Ana İçerik Şablonları

en: Body Text
tr: Gövde metni

en: Body Text Color
tr: Ana Metin Rengi

en: Body: %s
tr: Ana Metin: %s

en: Bold
tr: Kalın Metin

en: Bold 700
tr: Kalın 700

en: Border
tr: Kenarlık

en: Border Bottom
tr: Alt Kenarlık

en: Border Color
tr: Kenar Rengi

en: Border Left
tr: Sol Kenarlık

en: Border Radius
tr: Kenarlık Yarıçapı

en: Border Right
tr: Sağ Kenarlık

en: Border Style
tr: Kenar Biçimi

en: Border Styles
tr: Kenar Biçimi

en: Border Top
tr: Üst Kenarlık

en: Border Weight
tr: Kenarlık Kalınlığı

en: Border Width
tr: Kenar Genişliği

en: Borders support various different styles, each of which will change the shape of the border element.
tr: Sınırlar, her biri kenarlık öğesinin şeklini değiştirecek olan farklı stilleri destekler.

en: Bottom
tr: En Alt

en: Bottom Border Color
tr: Buton ve Kenar Rengi

en: Bottom Border Style
tr: Kenar Biçimi

en: Bottom Border Width
tr: Kenar Genişliği

en: Bottom Center
tr: Alt Merkezi

en: Bottom Left
tr: Sol Altta

en: Bottom Right
tr: Alt Sağ

en: Bottom Sticky Limit
tr: Alt Yapışkan Limit

en: Bottom To Top
tr: Aþaðýdan Tepeye

en: Bottom of Element
tr: Öğenin Alt

en: Bounce
tr: Sıçramalar

en: Box Shadow
tr: Kutu gölge

en: Box Shadow Blur Strength
tr: Kutu Gölge Bulanıklığı Gücü

en: Box Shadow Horizontal Position
tr: Kutu Gölge Yatay Konum

en: Box Shadow Position
tr: Başlangıç ​​konumu

en: Box Shadow Spread Strength
tr: Kutu Gölge Yayılma Dayanımı

en: Box Shadow Vertical Position
tr: Başlangıç ​​konumu

en: Brand New
tr: Yepyeni

en: Breakpoint
tr: Kesme Noktası

en: Breakpoint Enter
tr: Kırılma Noktasına Giriş

en: Breakpoint Exit
tr: Kırılma Noktasından Çıkış

en: Breakpoints
tr: Kesme Noktaları

en: Brightness
tr: Parlaklık

en: Browser
tr: Tarayıcı

en: Build Custom Body
tr: Özel Ana İçerik Oluştur

en: Build Custom Footer
tr: Özel Altbilgi Oluştur

en: Build Custom Header
tr: Özel Üstbilgi Oluştur

en: Build From Scratch
tr: Sıfırdan Oluştur

en: Build Global Body
tr: Genel Ana İçerik Oluştur

en: Build Global Footer
tr: Genel Altbilgi Oluştur

en: Build Global Header
tr: Genel Üstbilgi Oluştur

en: Build New Template
tr: Yeni Şablon Oluştur

en: Build On The Front End
tr: Ön Yüzde Oluştur

en: Build With AI
tr: Yapay Zeka ile Oluşturun

en: Build your page from the ground up. Don't worry, you can access our premade layouts at any time.
tr: Sayfanızı sıfırdan oluşturun. Merak etmeyin, hazır düzenlerimize istediğiniz zaman erişebilirsiniz.

en: Builder
tr: Oluşturucu

en: Builder Default Interaction Mode
tr: Oluşturucu Varsayılan Etkileşim Modu

en: Builder Default View Mode
tr: Oluşturucu Varsayılan Görünüm Modu

en: Builder History
tr: Oluşturucu Geçmişi

en: Builder Interface
tr: Oluşturucu Arayüzü

en: Builder Interface Animations
tr: Oluşturucu Arayüz Animasyonları

en: Builder Keyboard Shortcuts
tr: Oluşturucu Klavye Kısayolları

en: Builder Settings
tr: Oluşturucu Ayarları

en: Bullet
tr: Madde İşareti

en: Bullet Color
tr: Nokta Rengi

en: Button
tr: Düğme

en: Button #1
tr: Buton #1

en: Button #1 Link URL
tr: Buton #1 Bağlantı URL

en: Button #2
tr: Buton #2

en: Button #2 Link URL
tr: Buton #2 Bağlantı URL

en: Button Alignment
tr: Düğme hizalama

en: Button Box Shadow
tr: Düğme Kutusu Gölge

en: Button Icon
tr: Düğme Simgesi

en: Button Icon Color
tr: Düğme Simge Rengi

en: Button Icon Placement
tr: Düğme Simgesi Konumlandırma

en: Button One
tr: Düğmeye Bir

en: Button Text
tr: Buton Metni

en: Button Two
tr: Düğme İki

en: Button and Border Color
tr: Buton ve Kenar Rengi

en: Buttons
tr: Düğmeler

en: By adjusting the ending position of the gradient, you can control how quickly or slowly each color transitions, and where the transition begins.
tr: Degradenin bitiş konumunu ayarlayarak, her rengin ne kadar hızlı veya yavaş geçiş yaptığını ve geçişin nerede başladığını kontrol edebilirsiniz.

en: By adjusting the starting position of the gradient, you can control how quickly or slowly each color transitions, and where the transition begins.
tr: Degradenin başlangıç konumunu ayarlayarak, her rengin ne kadar hızlı veya yavaş geçiş yaptığını ve geçişin nerede başladığını kontrol edebilirsiniz.

en: By default, animations will only play once. If you would like to loop your animation continuously you can choose the Loop option here.
tr: Varsayılan olarak, animasyonlar yalnızca bir kez oynatılır. Animasyonunuzu sürekli olarak ilmeklemek istiyorsanız, burada Döngü seçeneğini seçebilirsiniz.

en: By default, button icons are displayed on hover. If you would like button icons to always be displayed, then you can enable this option.
tr: Varsayılan olarak, vurgulu düğme simgeleri görüntülenir. Düğme simgelerinin her zaman görüntülenmesini istiyorsanız, bu seçeneği etkinleştirebilirsiniz.

en: By default, elements will extend the full width of their parent element. If you would like to set a custom static width, you can do so using this option.
tr: Varsayılan olarak, öğeler üst öğelerinin tam genişliğini genişletir. Özel bir statik genişlik ayarlamak isterseniz, bu seçeneği kullanarak bunu yapabilirsiniz.

en: By default, your main canvas and all local canvases will be exported, along with any global canvases appended to your main canvas or targeted by your main canvas with interactivity.
tr: Varsayılan olarak, ana tuvaliniz ve tüm yerel tuvaller; ayrıca ana tuvalinize eklenen veya etkileşim ile ana tuvaliniz tarafından hedeflenen tüm global tuvallerle birlikte dışa aktarılır.

en: By increasing the starting opacity, you can reduce or remove the fade effect that is applied to all animation styles.
tr: Başlangıç opaklığını artırarak, tüm animasyon stillerine uygulanan solma efektini azaltabilir veya kaldırabilirsiniz.

en: CSS Class
tr: CSS Sýnýfý

en: CSS ID & Classes
tr: CSS Kimliği ve Sınıfları

en: CSS Snippet
tr: CSS Kod Parçası

en: CSS added here will target the following class: %s
tr: Buraya eklenen CSS, şu sınıfı hedefler: %s

en: CSS syntax error.
tr: CSS söz dizimi hatası.

en: Call
tr: Ara

en: Call To Action
tr: Eyleme Çaðrý

en: Call To Actions
tr: Eylemlere Çağrı Yap

en: Cancel
tr: İptal

en: Cancel Changes
tr: Değişiklikleri İptal Et

en: Cannot create a revision of a revision
tr: Bir revizyonun revizyonu oluşturulamaz

en: Cannot hook block to itself.
tr: Blok kendisine bağlanamaz.

en: Canvas
tr: Tuval

en: Canvas Grid View
tr: Tuval Izgara Görünümü

en: Canvas ID is required.
tr: Kanvas Kimliği gerekli.

en: Canvas Name
tr: Tuval Adı

en: Canvas Portal
tr: Tuval Portalı

en: Canvas Portals
tr: Tuval Portalları

en: Canvas Settings
tr: Tuval Ayarları

en: Capitalize
tr: İlk Harfleri Büyük Yap

en: Captcha
tr: CAPTCHA

en: Captcha Field
tr: Güvenlik Kodu Alanı

en: Captcha Text
tr: Güvenlik Kodu Metni

en: Caption
tr: Altyazı

en: Caption Text
tr: Açıklama Metni

en: Caret
tr: şapka

en: Carousel
tr: Atlý karýnca

en: Carousel Active Slide
tr: Karusel Etkin Slaytı

en: Carousel Arrows
tr: Karusel Okları

en: Carousel Container
tr: Karusel Kapsayıcısı

en: Carousel Dots
tr: Karusel Noktaları

en: Carousel Item
tr: Karusel Öğesi

en: Carousel Item Title
tr: Karusel Öğesi Başlığı

en: Carousel Item Title Text
tr: Karusel Öğesi Başlık Metni

en: Carousel Settings
tr: Karusel Ayarları

en: Carousel Slide
tr: Karusel Slaytı

en: Carousel Title
tr: Karusel Başlığı

en: Carousel Track
tr: Karusel İzliği

en: Cart
tr: Araba

en: Cart Quantity
tr: Sepet Adedi

en: Cart Quantity Text
tr: Sepet Adedi Metni

en: Cart Totals Table
tr: Sepet Toplamları Tablosu

en: Cart Totals Table Cell
tr: Sepet Toplamları Tablo Hücresi

en: Cart Totals Table Row
tr: Sepet Toplamları Tablo Satırı

en: Cart totals
tr: Sepet toplamları

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Categories Separator
tr: Kategori Ayırıcı

en: Category
tr: Kategori

en: Category 1
tr: Kategori 1

en: Category 2
tr: Kategori 2

en: Category 3
tr: Kategori 3

en: Category Description
tr: Kategori Açıklaması

en: Category Image
tr: Kategori Görseli

en: Category Page
tr: Kategori Sayfası

en: Category Type
tr: Kategori Türü

en: Center
tr: Merkez

en: Center Center
tr: Merkez Merkez

en: Center Left
tr: Merkez Sol

en: Center Mode
tr: Merkez Modu

en: Center Right
tr: Orta Sağ

en: Center the active slide and show partial slides on either side.
tr: Etkin slaytı ortalayın ve her iki tarafta kısmi slaytlar gösterin.

en: Centered
tr: ortalanmış

en: Centimeters (cm)
tr: Santimetre (cm)

en: Change API Key
tr: APITuşunu Değiştir

en: Change Column Structure
tr: Sütun Yapısını Değiştir

en: Change Gutter Width
tr: Cilt Payı Genişliğini Değiştir

en: Change the direction of the gradient by choosing a starting position within a 360 degree range.
tr: 360 derece aralığında bir başlangıç konumu seçerek degradenin yönünü değiştirin.

en: Changed Column Structure
tr: Sütun Yapısı Değiştirildi

en: Changed Flex Column Structure
tr: Flex Sütun Yapısı Değiştirildi

en: Changes made to variables will affect all instances across your entire site. Do you wish to proceed?
tr: Değişkenlerde yapılan değişiklikler, sitenizin tamamındaki tüm örnekleri etkileyecektir. Devam etmek istiyor musunuz?

en: Character
tr: Karakter

en: Chat
tr: Sohbet

en: Checkbox
tr: Onay Kutusu

en: Checkboxes
tr: Onay Kutusu

en: Checkerboard
tr: dama tahtası

en: Checkout
tr: Ödeme

en: Checkout Button
tr: Ödeme Düğmesi

en: Chevrons
tr: köşeli çift ayraç

en: Child Module
tr: Alt Modül

en: Children
tr: Alt Öğeler

en: Children of Specific %1$s
tr: Belirli %1$s Alt Ögeleri

en: Choose Column
tr: Sütun Seç

en: Choose File
tr: Dosya Seç

en: Choose Files
tr: Dosyaları Seçin

en: Choose Font Files
tr: Dosya Seç

en: Choose Layout
tr: Yerleşim Düzeni Seç

en: Choose Library
tr: Kütüphane Seçin

en: Choose a Background Image
tr: Bir Arka plan Görüntüsü Seç

en: Choose a Background Video MP4 File
tr: Bir Arka plan Videosu Seç .MP4 File

en: Choose a Background Video WEBM File
tr: Bir Arka plan Videosu Seç .WEBM Dosyasý

en: Choose a Premade Layout
tr: Hazır Bir Düzen Seçin

en: Choose a color for the carousel arrows.
tr: Karusel okları için bir renk seçin.

en: Choose a color for the dot navigation.
tr: Nokta gezinmesi için bir renk seçin.

en: Choose a color for the slider arrows inside the circle.
tr: Dairenin içindeki kaydırıcı okları için bir renk seçin.

en: Choose a color for the slider circle and line.
tr: Kaydırıcı dairesi ve çizgisi için bir renk seçin.

en: Choose a custom field. Custom fields must be defined in your email provider account.
tr: Özel bir alan seçin. Özel alanlar e-posta sağlayıcısı hesabınızda tanımlanmış olmalıdır.

en: Choose a custom font to use for the %s. All Google web fonts are available, or you can upload your own custom font files.
tr: %s için kullanılacak özel bir yazı tipi seçin. Tüm Google web yazı tipleri kullanılabilir veya kendi özel yazı tipi dosyalarınızı yükleyebilirsiniz.

en: Choose a custom font to use for the button. All Google web fonts are available, or you can upload your own custom font files.
tr: Düğme için kullanılacak özel bir yazı tipi seçin. Tüm Google web fontları kullanılabilir veya kendi özel font dosyalarınızı yükleyebilirsiniz.

en: Choose a custom font to use for the text. All Google web fonts are available, or you can upload your own custom font files.
tr: Metin için kullanılacak özel bir yazı tipi seçin. Tüm Google web yazı tipleri kullanılabilir veya kendi özel yazı tipi dosyalarınızı yükleyebilirsiniz.

en: Choose a list. If you don't see any lists, click "Add" to add an account.
tr: Bir AWeber listesi seçin. Hiç liste görmüyorsanız, bir AWeber hesabı eklemek için "Ekle"ye tıklayın.

en: Choose a preset for the selected module
tr: Seçili modül için bir ön ayar seçin

en: Choose a service provider.
tr: Bir hizmet sunucusu seçin.

en: Choose a title of your login box.
tr: Giriþ kutunuzun bir baþlýðýný seçin.

en: Choose an Image
tr: Bir Görüntü Seç

en: Choose an account or click "Add" to add a new account.
tr: Bir hesap seçin veya yeni bir hesap eklemek için "Ekle"ye tıklayın.

en: Choose an icon for the left navigation arrow.
tr: Sol gezinme oku için bir simge seçin.

en: Choose an icon for the right navigation arrow.
tr: Sağ gezinme oku için bir simge seçin.

en: Choose an icon for this list item.
tr: Bu liste öğesi için bir simge seçin.

en: Choose an icon for your link.
tr: Bağlantınız için bir simge seçin.

en: Choose an icon to display
tr: Görüntülenecek bir simge seçin

en: Choose an icon to display for the scroll down button.
tr: Aşağı kaydırma tuşu için gösterilecek bir simge seçin.

en: Choose an icon to display with your blurb.
tr: Ýlanýnýzla görünecek bir simge seçin.

en: Choose an icon to display.
tr: Görüntülenecek bir simge seçin.

en: Choose from hundreds of premade layouts, start from any of your saved layouts, or clone an existing page.
tr: Yüzlerce önceden hazırlanmış düzen arasından seçim yapın, kayıtlı düzenlerinizin herhangi birinden başlayın veya mevcut bir sayfayı kopyalayın.

en: Choose how grid columns should be sized. Equal width columns create uniform columns, auto columns size to content, and manual gives you complete control with custom CSS grid syntax.
tr: Grid sütunlarının nasıl boyutlandırılacağını seçin. Eşit genişlikte sütunlar tekdüze sütunlar oluşturur, otomatik sütunlar içeriğe göre boyutlanır ve manuel seçenek, özel CSS grid sözdizimiyle tam kontrol sağlar.

en: Choose how grid rows should be sized. Auto height adjusts to content, equal height creates uniform rows, minimum height sets a baseline, and fixed height maintains consistent row dimensions.
tr: Grid satırlarının nasıl boyutlandırılacağını seçin. Otomatik yükseklik içeriğe göre ayarlar, eşit yükseklik tekdüze satırlar oluşturur, minimum yükseklik bir taban belirler ve sabit yükseklik tutarlı satır boyutlarını korur.

en: Choose how many columns to display.
tr: Kaç kolon gösterileceğini seçin.

en: Choose how many posts you would like to display in the slider.
tr: Kaydırıcıda kaç adet gönderi görmek istediğinizi seçin.

en: Choose how many posts you would like to offset by
tr: Kaç iletinizin ötelenmesini istediðinizi seçin

en: Choose how many posts you would like to skip. These posts will not be shown in the feed.
tr: Kaç tane mesaj atlamak istediğinizi seçin. Bu yayınlar feed'de gösterilmeyecek.

en: Choose how many products you would like to skip. These products will not be shown in the feed.
tr: Kaç tane ürünü atlamak istediğinizi seçin. Bu ürünler özet akışında gösterilmeyecektir.

en: Choose how many times the shape divider should repeat. Setting to 1x will remove all repetition.
tr: Şekil bölücüsünün kaç kez tekrar etmesi gerektiğini seçin. 1x'e ayarlamak tüm tekrarları kaldıracaktır.

en: Choose how much posts you would like to display per page.
tr: Sayfa baþýna ne kadar ileti göstermek istediðinizi seçin.

en: Choose how the animation should play.
tr: Animasyonun nasıl oynatılacağını seçin.

en: Choose how the dropdown menu should be aligned relative to the parent module.
tr: Açılır menünün üst modüle göre nasıl hizalanacağını seçin.

en: Choose how the dropdown should be positioned.
tr: Açılır menünün nasıl konumlanacağını seçin.

en: Choose how the target element responds to mouse movement
tr: Hedef öğenin fare hareketine nasıl tepki vereceğini seçin

en: Choose how to compare the meta value. Options include equals, not equals, greater than, less than, and other comparison operators for filtering posts.
tr: Meta değerini nasıl karşılaştıracağınızı seçin. Seçenekler; eşittir, eşit değildir, büyüktür, küçüktür ve gönderileri filtrelemek için diğer karşılaştırma operatörlerini içerir.

en: Choose how to sort the posts in your loop. Select the field that will be used to determine the order of the displayed content.
tr: Döngünüzdeki gönderilerin nasıl sıralanacağını seçin. Görüntülenen içeriğin sırasını belirlemek için kullanılacak alanı seçin.

en: Choose how your products should be ordered.
tr: Ürünlerinizin nasýl sipariþ edileceðini seçin.

en: Choose posts of which post type you would like to display.
tr: Hangi yazı türünü görüntülemek istediğinizi seçin.

en: Choose the CSS grid property to apply to the targeted items
tr: Hedeflenen öğelere uygulanacak CSS ızgara özelliğini seçin

en: Choose the Column Class for this module when inside a flex layout.
tr: Flex düzen içindeyken bu modül için Sütun Sınıfını seçin.

en: Choose the HTML5 element to use for the element wrapper.
tr: Öğe sarmalayıcısı için kullanılacak HTML5 öğesini seçin.

en: Choose the alignment of the dot navigation.
tr: Nokta gezinmesinin hizalamasını seçin.

en: Choose the direction to sort your posts. Descending shows the newest or highest values first, while ascending shows the oldest or lowest values first.
tr: Gönderilerin sıralama yönünü seçin. Azalan, en yeni veya en yüksek değerleri önce gösterir; artan ise en eski veya en düşük değerleri önce gösterir.

en: Choose the font weights supported by your font. Select "All" if you don't know this information or if your font includes all weights.
tr: Fontunuzun desteklediği font ağırlıklarını seçin. Bu bilgiyi bilmiyorsanız veya fontunuz tüm ağırlıkları içeriyorsa "Tüm" ü seçin.

en: Choose the images that you would like to appear in the image gallery.
tr: Resim galerisinde görünmesini istediğiniz resimleri seçin.

en: Choose the layout style for this element. Flexbox enables advanced layout options with direction, alignment, and spacing controls.
tr: Bu öğe için yerleşim stilini seçin. Flexbox; yön, hizalama ve boşluk kontrolleriyle gelişmiş yerleşim seçenekleri sunar.

en: Choose the playback direction of the animation.
tr: Animasyonun oynatma yönünü seçin.

en: Choose the point of origin for all transformations. This will affect around which point the object is rotated, moved and resized.
tr: Tüm dönüşümler için başlangıç noktasını seçin. Bu, nesnenin hangi nokta etrafında döndürüleceğini, taşınacağını ve yeniden boyutlandırılacağını etkiler.

en: Choose the position of the carousel arrows.
tr: Karusel oklarının konumunu seçin.

en: Choose the position of the dot navigation.
tr: Nokta gezinmesinin konumunu seçin.

en: Choose the scope of where to look for matching fields.
tr: Eşleşen alanların aranacağı kapsamı seçin.

en: Choose the scope of where to look for target modules.
tr: Hedef modüllerin aranacağı kapsamı seçin.

en: Choose the social network
tr: Sosyal aðý seç

en: Choose the thumbnail size to use for the featured image.
tr: Öne çıkan görsel için kullanılacak küçük resim boyutunu seçin.

en: Choose the type of content to query for your loop. Select Post Type to display things like blog posts and products, Terms to display things like categories and tags, Users to display lists of users, or Menu to loop through WordPress menu items.
tr: Döngünüz için sorgulanacak içerik türünü seçin. Blog yazıları ve ürünler gibi öğeleri görüntülemek için Gönderi Türü’nü, kategoriler ve etiketler gibi öğeleri görüntülemek için Terimler’i, kullanıcı listelerini görüntülemek için Kullanıcılar’ı ya da WordPress menü öğeleri arasında döngü oluşturmak için Menü’yü seçin.

en: Choose the type of field
tr: Alanın türünü seçin

en: Choose the width of each sidebar widget.
tr: Her bir kenar çubuğu bileşeninin genişliğini seçin.

en: Choose to have this element remain a fixed distance from the top or bottom edge of the browser window as the user scrolls
tr: Kullanıcı ekranı kaydırırken bu öğenin tarayıcı penceresinin üst veya alt kenarından sabit bir mesafede kalmasını seçin

en: Choose to have this element remain a fixed distance from the top or bottom edge of the browser window as the user scrolls.
tr: Kullanıcı kaydırdıkça bu öğenin tarayıcı penceresinin üst veya alt kenarından sabit bir uzaklıkta kalmasını seçin.

en: Choose what action should be performed
tr: Hangi eylemin gerçekleştirileceğini seçin

en: Choose what data (if any) to include in the redirect URL as query arguments.
tr: Yönlendirme URL'sinde sorgu bağımsız değişkenleri olarak hangi verileri (varsa) dahil edeceğinizi seçin.

en: Choose what happens when a site visitor has been successfully subscribed to your list.
tr: Bir site ziyaretçisi listenize başarıyla abone olduğunda ne olacağını seçin.

en: Choose when the animation should be triggered.
tr: Animasyonun ne zaman tetikleneceğini seçin.

en: Choose when the dropdown should be displayed.
tr: Açılır menünün ne zaman görüntüleneceğini seçin.

en: Choose when this interaction should be triggered
tr: Bu etkileşimin ne zaman tetikleneceğini seçin

en: Choose when to display this element based on a set of conditions. Multiple conditions can be added. Date & Time condition is based on your timezone settings in your <a href="%1$s" target="_blank" title="WordPress General Settings">WordPress General Settings</a>
tr: Bu öğenin bir dizi koşula göre ne zaman görüntüleneceğini seçin. Birden fazla koşul eklenebilir. Tarih ve Saat durumu, <a href="%1$s" target="_blank" title="WordPress Genel Ayarları">WordPress Genel Ayarları</a> saat dilimi ayarlarınıza bağlıdır.

en: Choose where the button icon should be displayed within the button.
tr: Düğme simgesinin düğme içinde nerede görüntüleneceğini seçin.

en: Choose where the dropdown menu should be positioned relative to the parent module.
tr: Açılır menünün üst modüle göre nereye konumlanacağını seçin.

en: Choose where you would like the background image to be positioned within this element. You may want to position the background based on the the image's focus point.
tr: Arka plan görüntüsünün bu öğe içinde nereye yerleştirilmesini istediğinizi seçin. Görüntünün odak noktasına göre arka planı konumlandırmak isteyebilirsiniz.

en: Choose whether any or all of the rules should be fulfilled
tr: Kuralların herhangi birinin veya tamamının yerine getirilip getirilmeyeceğini seçin

en: Choose whether or not the quote icon should be visible.
tr: Týrnak içindeki simgenin görünür olup olmayacaðýný seçin

en: Choose whether or not this toggle should start in an open or closed state.
tr: Bu deðiþtirmenin açýk ya da kapalý durumda baþlayýp baþlamayacaðýný seçin.

en: Choose whether the slider moves horizontally or vertically.
tr: Kaydırıcının yatay mı dikey mi hareket edeceğini seçin.

en: Choose whether to append this canvas above or below the main content on the front end.
tr: Ön yüzde bu tuvalin ana içeriğin üstüne mi altına mı ekleneceğini seçin.

en: Choose whether you would like the shadow to appear outside your module, lifting the module up from the page, or inside the module, setting the module downwards within the page.
tr: Gölgeyi modülünüzün dışında görünmesini isteyip istemediğinizi, modülü sayfadan yukarı kaldırarak mı yoksa modülün içinde mi kaldıracağınızı seçin.

en: Choose which breakpoint should trigger this interaction
tr: Bu etkileşimi hangi kesme noktasının tetikleyeceğini seçin

en: Choose which categories you would like to include in the feed.
tr: Akýþta hangi kategorileri dahil etmek istediðini seç.

en: Choose which categories you would like to include in the slider.
tr: Kaydırıcı içerisinin hangi kategorileri içermesini istediğinizi seçin.

en: Choose which categories you would like to include.
tr: Eklemek istediğiniz seçin.

en: Choose which element to extend attributes from.
tr: Özniteliklerin hangi öğeden genişletileceğini seçin.

en: Choose which element to find and replace values from.
tr: Değerlerin bulunup değiştirileceği öğeyi seçin.

en: Choose which modified fields to extend from the source element.
tr: Kaynak öğeden hangi değiştirilmiş alanların genişletileceğini seçin.

en: Choose which module should receive the effect
tr: Efekti alacak modülü seçin

en: Choose which option group to extend from the source elements.
tr: Kaynak öğelerden genişletilecek seçenek grubunu seçin.

en: Choose which side of the page your sidebar will be on. This setting controls text orientation and border position.
tr: Kenar çubuðunuzun sayfanýn hangi tarafýnda olacaðýný seçin. Bu ayar metin yönünü ve çerçeve konumunu kontrol eder.

en: Choose which type of products you would like to display.
tr: Görüntülemek istediğiniz ürün türünü seçin.

en: Choose which types of attributes to copy.
tr: Kopyalanacak öznitelik türlerini seçin.

en: Choose which types of elements to extend to.
tr: Hangi öğe türlerine genişletileceğini seçin.

en: Choose which types of elements to search within.
tr: Hangi öğe türlerinde aranacağını seçin.

en: Choose your desired portfolio layout style.
tr: Ýstediðiniz portfolyö düzeni stilini seçin.

en: Choosing "Cover" will force the image to fill the entire background area, clipping the image when necessary. Choosing "Fit" will ensure that the entire image is always visible, but can result in blank spaces around the image. When set to "Actual Size," the image will not be resized at all.
tr: "Kapak" ı seçmek, görüntüyü arka planın tamamını doldurmaya zorlar, gerektiğinde görüntüyü keser. "Sığdır" seçimi, tüm görüntünün her zaman görünür olmasını sağlar, ancak görüntünün çevresinde boşluklara neden olabilir. "Gerçek Boyut" olarak ayarlandığında, görüntü hiçbir zaman yeniden boyutlandırılmaz.

en: Chromium Browsers (Chrome, Edge, etc)
tr: Chromium Tarayıcılar (Chrome, Edge, vb.)

en: Circle
tr: Daire

en: Circle Background Color
tr: Çember Arka Plan Rengi

en: Circle Background Opacity
tr: Daire Arka Plan Opaklığı

en: Circle Color
tr: Çember Rengi

en: Circle Counter
tr: Daire Sayýcý

en: Circle Counter Title
tr: Daire Gösterge Başlığı

en: Circle Counters
tr: Çember Sayaçlar

en: Circular
tr: dairesel

en: Clear
tr: Temizle

en: Clear , Save to Library, Import, Export
tr: Temizle, Kitaplığa Kaydet, İçe Aktar, Dışa Aktar

en: Clear Layout
tr: Yerleşimi Temizle

en: Cleared Layout
tr: Yerleşim Temizlendi

en: Click
tr: Tıklama

en: Click Here
tr: Buraya Tıklayın

en: Click Mode
tr: Tıklama Modu

en: Click here
tr: Tıklamalar

en: Click here to login
tr: Giriş yapmak için buraya tıklayın

en: Clone
tr: Kopyala

en: Cloned %s
tr: %s Klonlandı

en: Cloned Column
tr: Sütun Klonlandı

en: Close
tr: Kapat

en: Close Active Tab
tr: Etkin Sekmeyi Kapat

en: Close All
tr: Tümünü Kapat

en: Close Edit Canvas Modal
tr: Çalışma Alanı Düzenleme Penceresini Kapat

en: Close Extend Attributes Modal
tr: Öznitelikleri Genişlet Penceresini Kapat

en: Close History Modal
tr: Geçmiş Penceresini Kapat

en: Close Modal
tr: Kalıcıyı Kapat

en: Close Page Settings Modal
tr: Sayfa Ayarları Modalını Kapat

en: Close Responsive & State Picker
tr: Duyarlı & Durum Seçiciyi Kapat

en: Close Right Click Options
tr: Sağ Tık Seçeneklerini Kapat

en: Close Search
tr: Aramayı Kapat

en: Close Tab
tr: Sekmeyi Kapat

en: Close Tab Group
tr: Sekme Grubunu Kapat

en: Closed Icon
tr: Kapalı Simge

en: Closed Title
tr: Kapalı Başlık

en: Closed Title Text
tr: Kapalı Başlık Metni

en: Closed Title Text Color
tr: Kapalı Başlık Metin Rengi

en: Closed Toggle Background Color
tr: Kapalı Düğme Arkaplan Rengi

en: Clouds
tr: Bulutlar

en: Clouds 2
tr: Bulutlar 2

en: Code
tr: Kod

en: Code AI
tr: Kod Yapay Zekası

en: Code Snippet
tr: Kod Parçası

en: Code With AI
tr: Yapay Zekayla Kodlama

en: Codes
tr: Kodlar

en: Collapse
tr: Çöküş

en: Collapse All
tr: Tümünü Daralt

en: Collapse Empty Columns
tr: Boş Sütunları Daralt

en: Collapse Table Gutters and Borders
tr: Tablo Oluklarını ve Kenarlıklarını Daralt

en: Collapse Table Gutters and Borders.
tr: Tablo Oluklarını ve Kenarlıklarını Daralt.

en: Color
tr: Renk

en: Color Burn
tr: Renk Yanması

en: Color Dodge
tr: Renk Soldurma

en: Color Filters
tr: Renk Filtreleri

en: Color Palette Settings
tr: Renk Paleti Ayarları

en: Color Picker
tr: Renk Seçici

en: Color Scheme
tr: Renk Şeması

en: Colors
tr: Renkler

en: Column
tr: Kolon

en: Column %s Background Mask Aspect Ratio
tr: Sütun %s Arka Plan Maskesi En Boy Oranı

en: Column %s Background Mask Blend Mode
tr: Sütun %s Arka Plan Maskesi Karışım Modu

en: Column %s Background Mask Color
tr: Sütun %s Arka Plan Maskesi Rengi

en: Column %s Background Mask Height
tr: Sütun %s Arka Plan Maskesi Yüksekliği

en: Column %s Background Mask Horizontal Offset
tr: Sütun %s Arka Plan Maskesi Yatay Uzaklık

en: Column %s Background Mask Position
tr: Sütun %s Arka Plan Maskesi Konumu

en: Column %s Background Mask Size
tr: Sütun %s Arka Plan Maskesi Boyutu

en: Column %s Background Mask Style
tr: Sütun %s Arka Plan Maske Stili

en: Column %s Background Mask Transform
tr: Sütun %s Arka Plan Maskesi Dönüşümü

en: Column %s Background Mask Vertical Offset
tr: Sütun %s Arka Plan Maskesi Dikey Uzaklık

en: Column %s Background Mask Width
tr: Sütun %s Arka Plan Maskesi Genişliği

en: Column %s Background Pattern Blend Mode
tr: Sütun %s Arka Plan Deseni Karışım Modu

en: Column %s Background Pattern Color
tr: Sütun %s Arka Plan Deseni Rengi

en: Column %s Background Pattern Height
tr: Sütun %s Arka Plan Deseni Yüksekliği

en: Column %s Background Pattern Horizontal Offset
tr: Sütun %s Arka Plan Deseni Yatay Öteleme

en: Column %s Background Pattern Repeat
tr: Sütun %s Arka Plan Deseni Tekrarı

en: Column %s Background Pattern Repeat Origin
tr: Sütun %s Arka Plan Deseni Tekrar Menşei

en: Column %s Background Pattern Size
tr: Sütun %s Arka Plan Desen Boyutu

en: Column %s Background Pattern Style
tr: Sütun %s Arka Plan Deseni Stili

en: Column %s Background Pattern Transform
tr: Sütun %s Arka Plan Deseni Dönüşümü

en: Column %s Background Pattern Vertical Offset
tr: Sütun %s Arka Plan Deseni Dikey Ofset

en: Column %s Background Pattern Width
tr: Sütun %s Arka Plan Deseni Genişliği

en: Column 1
tr: Sütun 1

en: Column 1 Before
tr: Sütun 1 Öncesi

en: Column 1 Main Element
tr: Sütun 1 Ana Öğesi

en: Column 2
tr: Sütun 2

en: Column 2 Before
tr: Sütun 2 Öncesi

en: Column 2 Main Element
tr: Sütun 2 Ana Öğesi

en: Column 3
tr: Sütun 3

en: Column 3 Before
tr: Sütun 3 Öncesi

en: Column 3 Main Element
tr: Sütun 3 Ana Öğesi

en: Column Class
tr: Sütun Sınıfı

en: Column End
tr: Sütun Bitişi

en: Column Inner
tr: Sütun İçi

en: Column Label
tr: Sütun Etiketi

en: Column Layout
tr: Sütun Düzeni

en: Column Link Target
tr: Sütun Bağlantı Hedefi

en: Column Link URL
tr: Sütun Bağlantısı URL’si

en: Column Minimum Width
tr: Sütun Minimum Genişliği

en: Column Reverse
tr: Ters Sütun

en: Column Span
tr: Sütun Kapsamı

en: Column Start
tr: Sütun Başlangıcı

en: Column Width
tr: Sütun Genişliği

en: Column Widths
tr: Sütun Genişlikleri

en: Columns
tr: Sütunlar

en: Comma-separated list of post types to get taxonomies for. If empty, returns taxonomies for all post types.
tr: Taksonomileri almak için virgülle ayrılmış yazı türleri listesi. Boşsa, tüm yazı türleri için taksonomileri döndürür.

en: Command Center
tr: Komut Merkezi

en: Commands
tr: Komutlar

en: Comment
tr: Yorum

en: Comment Avatar
tr: Yorum Avatarı

en: Comment Body
tr: Yorum Gövdesi

en: Comment Content
tr: Yorum İçeriği

en: Comment Count
tr: Yorum Sayısı

en: Comment Count Text
tr: Yorum Sayısı Metni

en: Comment Meta
tr: Yorum Metası

en: Comment Text
tr: Yorum Metni

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Comments Count
tr: Yorum Sayısı

en: Common
tr: Genel

en: Company
tr: Şirket

en: Company Link Target
tr: Şirket Bağlantı Hedefi

en: Company Link URL
tr: Şirket Bağlantısı URL'si

en: Company Text
tr: Şirket Metni

en: Compare
tr: Karşılaştır

en: Compare: %s
tr: Karşılaştırma: %s

en: Comparison operator.
tr: Karşılaştırma operatörü.

en: Complete your purchase using the pop-up to upgrade Divi Cloud.
tr: Divi Cloud’u yükseltmek için açılır pencereden satın alma işleminizi tamamlayın.

en: Conditional Logic
tr: Şartlı mantık

en: Conditions
tr: Koşullar

en: Confetti
tr: Konfeti

en: Configuration Error: Invalid data.
tr: Yapılandırma Hatası: Geçersiz veri.

en: Configuration Error: Invalid provider.
tr: Yapılandırma Hatası: Geçersiz sağlayıcı.

en: Configuration Error: No list has been selected for this form.
tr: Yapılandırma Hatası: Bu form için hiçbir liste seçilmedi.

en: Configure import options for your layout.
tr: Düzeniniz için içe aktarma seçeneklerini yapılandırın.

en: Confirm
tr: Onayla

en: Conical
tr: Konik

en: Contact Button
tr: İletişim Düğmesi

en: Contact Form
tr: Ýletiþim Formu

en: Contact Forms
tr: İletişim Formları

en: Contact Title
tr: İletişim Başlığı

en: Contacting your host and asking them to increase the following PHP variables may help: memory_limit, max_execution_time, upload_max_filesize, post_max_size, max_input_time, max_input_vars. In addition, auditing your firewall error log (such as ModSecurity) may reveal false positives that are preventing saves from completing.
tr: Sunucunuzla iletişim kurmak ve onlardan aşağıdaki PHP değişkenlerini artırmasını istemenin faydası dokunabilir: memory_limit, max_execution_time, upload_max_filesize, post_max_size, max_input_time, max_input_vars. Ek olarak, güvenlik duvarı hata günlüğünüzü (ModSecurity gibi) gözden geçirmek, kaydetmelerin tamamlanmasını engelleyen yalancı pozitifleri ortaya çıkarabilir.

en: Container
tr: Kutu

en: Contains
tr: içerir

en: Contains (LIKE)
tr: İçerir (LIKE)

en: Content
tr: İçerik

en: Content Area
tr: İçerik alanı

en: Content Area Background Color
tr: İçerik Alanı Arka Plan Rengi

en: Content Attributes
tr: İçerik Öznitelikleri

en: Content Display
tr: İçerik Görüntüleme

en: Content Length
tr: İçerik Uzunluğu

en: Content Max Width
tr: İçerik Maksimum Genişliği

en: Content Settings
tr: İçerik Ayarları

en: Content Width
tr: içerik

en: Content cannot be empty.
tr: İçerik boş olamaz.

en: Content conversion encountered a fatal error.
tr: İçerik dönüştürme ölümcül bir hatayla karşılaştı.

en: Content conversion failed: %s
tr: İçerik dönüştürme başarısız oldu: %s

en: Content entered here will appear below the subheading text.
tr: Buraya girilen içerik, alt başlık metninin altında görünecek.

en: Content migration encountered a fatal error.
tr: İçerik taşıma ölümcül bir hatayla karşılaştı.

en: Content migration failed: %s
tr: İçerik taşıma başarısız oldu: %s

en: Continue Automatic Slide on Hover
tr: Üzerine gelindiğinde Otomatik Slayt devam

en: Continue Editing
tr: Düzenlemeye Devam Et

en: Contrast
tr: Kontroler

en: Contributor
tr: Katkıda Bulunan

en: Control how child elements are aligned. For flex layouts, this aligns items along the cross axis. For grid layouts, this aligns items within their cells vertically.
tr: Alt öğelerin nasıl hizalanacağını kontrol edin. Flex düzenlerinde bu, öğeleri çapraz eksen boyunca hizalar. Grid düzenlerinde ise öğeleri hücreleri içinde dikey olarak hizalar.

en: Control how child elements are distributed along the main axis. For flex layouts, this distributes items along the main axis. For grid layouts, this aligns the entire grid within its container horizontally.
tr: Alt öğelerin ana eksen boyunca nasıl dağıtılacağını kontrol edin. Flex yerleşimlerde öğeleri ana eksen boyunca dağıtır. Grid yerleşimlerde ise tüm gridin konteyner içinde yatay olarak hizalanmasını sağlar.

en: Control how content is aligned along the cross axis. For flex layouts, this aligns wrapped lines when there is extra space. For grid layouts, this aligns the entire grid within its container vertically.
tr: İçeriğin çapraz eksen boyunca nasıl hizalanacağını kontrol edin. Flex düzenlerinde bu, ekstra alan olduğunda sarılmış satırları hizalar. Grid düzenlerinde ise tüm ızgarayı kapsayıcısı içinde dikey olarak hizalar.

en: Control how grid items fill empty spaces in the grid. Dense packing attempts to fill gaps with smaller items, while sparse maintains the natural document order.
tr: Grid öğelerinin griddeki boş alanları nasıl dolduracağını kontrol edin. Yoğun paketleme, boşlukları daha küçük öğelerle doldurmaya çalışır; seyrek ise doğal belge sırasını korur.

en: Control how many projects are displayed. Leave blank or use 0 to not limit the amount.
tr: Kaç tane projenin gösterildiðini kontrol edin. Boþ býrakýn ya da miktarý sýnýrlamamak için 0 kullanýn.

en: Control how this element behaves within a flexbox container. Choose "Shrink to Fit" to allow the element to shrink when space is limited, "Grow to Fill" to expand and fill available space, or "Custom" for manual control.
tr: Bu öğenin bir flexbox kapsayıcı içinde nasıl davranacağını kontrol edin. Alan sınırlı olduğunda öğenin küçülmesine izin vermek için "Sığacak Kadar Küçült" seçin, mevcut alanı genişleyip doldurması için "Dolduracak Kadar Büyüt" seçin ya da manuel kontrol için "Özel"i seçin.

en: Control the auto-placement algorithm for grid items. Choose row to fill rows first, or column to fill columns first. This determines how items automatically flow when not explicitly positioned.
tr: Grid öğeleri için otomatik yerleştirme algoritmasını kontrol edin. Önce satırları doldurmak için satır, önce sütunları doldurmak için sütun seçin. Bu, öğeler açıkça konumlandırılmadığında otomatik akışın nasıl olacağını belirler.

en: Control the direction in which child elements are arranged. Choose row for horizontal layout, column for vertical layout, or their reverse variants.
tr: Alt öğelerin hangi yönde düzenleneceğini kontrol edin. Yatay yerleşim için satır, dikey yerleşim için sütun veya bunların ters varyantlarını seçin.

en: Control the playback speed of the animation.
tr: Animasyonun oynatma hızını kontrol edin.

en: Control the size of the icon by increasing or decreasing the font size
tr: Yazı tipi boyutunu artırıp azaltarak simgenin boyutunu kontrol edin

en: Control the size of the icon by increasing or decreasing the font size.
tr: Yazı tipi boyutunu artırarak veya azaltarak simgenin boyutunu kontrol edin.

en: Control the stacking order of this canvas. Canvases with higher z-index values will appear above canvases with lower z-index values.
tr: Bu tuvalin katman sırasını kontrol edin. Z-index değeri daha yüksek olan tuvaller, z-index değeri daha düşük olan tuvallerin üstünde görünür.

en: Control whether child elements should wrap to new lines when they exceed the container width. No wrap keeps items on a single line, wrap allows items to move to new lines, and wrap reverse wraps in reverse order.
tr: Alt öğelerin, kapsayıcı genişliğini aştıklarında yeni satırlara sarılıp sarılmayacağını kontrol edin. Sarma Yok öğeleri tek satırda tutar, Sar öğelerin yeni satırlara geçmesine izin verir ve Ters Sar ters sırayla sarar.

en: Controls
tr: Kontroler

en: Controls the CSS rendering order. Higher numbers are printed last and take precedence.
tr: CSS oluşturma sırasını kontrol eder. Daha yüksek sayılar en son yazdırılır ve öncelik kazanır.

en: Controls the display of the apartment (address_2) field in checkout.
tr: Ödemede daire (address_2) alanının görüntülenmesini kontrol eder.

en: Controls the display of the company field in checkout.
tr: Ödemede şirket alanının görüntülenmesini kontrol eder.

en: Controls the display of the phone field in checkout.
tr: Ödemede telefon alanının görüntülenmesini kontrol eder.

en: Conversion Failed
tr: Dönüştürme Başarısız Oldu

en: Conversion completed. Item moved to the Rows library.
tr: Dönüşüm tamamlandı. Öğe, Rows kitaplığına taşındı.

en: Conversion completed. Item moved to the Sections library.
tr: Dönüşüm tamamlandı. Öğe Bölümler kitaplığına taşındı.

en: Convert Module To Row
tr: Modülü Satıra Dönüştür

en: Convert Module To Section
tr: Modülü Bölüme Dönüştür

en: Convert Row To Section
tr: Satırı Bölüme Dönüştür

en: Convert Selected Modules To Group
tr: Seçili Modülleri Gruba Dönüştür

en: Convert To Global
tr: Globale Dönüştür

en: Cookie
tr: Kurabiye

en: Cookie Does Not Exist
tr: Çerez Mevcut Değil

en: Cookie Exists
tr: Çerez Var

en: Cookie Name
tr: Çerez Adı

en: Cookie Value
tr: Çerez Değeri

en: Cookie Value Does Not Equal
tr: Çerez Değeri Eşit Değil

en: Cookie Value Equals
tr: Çerez Değeri Eşittir

en: Copied %s
tr: %s Kopyalandı

en: Copied Modules
tr: Modüller Kopyalandı

en: Copy
tr: Kopya

en: Copy %1$s
tr: %1$s'i Kopyala

en: Copy %1$s Attributes
tr: %1$s Özniteliklerini Kopyala

en: Copy All Attributes
tr: Tüm Öznitelikleri Kopyala

en: Copy Attributes
tr: Öznitelikleri Kopyala

en: Copy Children
tr: Alt Öğeleri Kopyala

en: Copy From Template
tr: Şablondan Kopyala

en: Copy Item Styles
tr: Öğe Stillerini Kopyala

en: Copy Module
tr: Modülü Kopyala

en: Copy Module Style
tr: Modül Stilini Kopyala

en: Copy Parent
tr: Üst Öğeyi Kopyala

en: Copy-Paste Module
tr: Modülü Kopyala-Yapıştır

en: Corner Blob
tr: köşe bloğu

en: Corner Lake
tr: Köşe Gölü

en: Corner Paint
tr: Köşe Boyası

en: Corner Pill
tr: köşe hapı

en: Corner Square
tr: Köşe Meydanı

en: Count
tr: Sayı

en: Countdown Timer
tr: Geri Sayým Kronometresi

en: Countdown Timers
tr: Geri Sayım Sayaçları

en: Counter Amount
tr: Gösterge Numarası

en: Counter Container
tr: Gösterge İçeriği

en: Counter Title
tr: Gösterge Başlığı

en: Coupon Form
tr: Kupon Formu

en: Coupon code
tr: Kupon kodu

en: Coupon:
tr: Kupon:

en: Coupon: DIVI
tr: Kupon: DIVI

en: Cover
tr: Kapak

en: Create New Category
tr: Yeni Kategori Oluştur

en: Create New Category/Categories
tr: Yeni Kategori/Kategoriler Oluştur

en: Create New Tag
tr: Yeni Etiket Oluştur

en: Create New Tag(s)
tr: Yeni Etiket(ler) Oluştur

en: Create Template
tr: Şablon Oluştur

en: Create Your Page
tr: Sayfanızı Oluşturun

en: Create rules to target and style specific child grid items using nth-child selectors. Define custom positioning, spanning, and layout properties for individual grid items to create complex, asymmetrical grid layouts.
tr: nth-child seçicilerini kullanarak belirli alt grid öğelerini hedefleyip stillendirmek için kurallar oluşturun. Karmaşık, asimetrik grid düzenleri oluşturmak için tek tek grid öğeleri için özel konumlandırma, kaplama (span) ve düzen özellikleri tanımlayın.

en: Created Group
tr: Grup Oluşturuldu

en: Creating Preview Link...
tr: Önizleme Bağlantısı Oluşturuluyor...

en: Crosses
tr: haçlar

en: Cubes
tr: Küpler

en: Currency
tr: Para birimi

en: Currency & Frequency
tr: Para Birimi ve Sıklık

en: Currency & Frequency Text
tr: Para Birimi ve Sıklık Metni

en: Current %1$s Link
tr: Geçerli %1$s Bağlantısı

en: Current Category
tr: Mevcut Kategori

en: Current Date
tr: Geçerli Tarih

en: Current Element
tr: Geçerli Öğe

en: Current Element & Children
tr: Geçerli Öğe ve Alt Öğeler

en: Current Element & Descendants
tr: Geçerli Öğe ve Tüm Alt Öğeler

en: Current page
tr: Geçerli sayfa

en: Current page URL for deriving current_page loop context in Visual Builder.
tr: Visual Builder'da current_page döngü bağlamını türetmek için geçerli sayfa URL'si.

en: Current page main loop type from settings context for current_page query resolution.
tr: current_page sorgu çözümlemesi için ayarlar bağlamındaki geçerli sayfa ana döngü türü.

en: Current page number.
tr: Geçerli sayfa numarası.

en: Current:
tr: Geçerli:

en: Curve
tr: eğri

en: Curve 2
tr: Eğri 2

en: Custom
tr: Özel

en: Custom Body
tr: Özel Ana İçerik

en: Custom CSS
tr: Özel CSS

en: Custom CSS Settings
tr: Özel CSS Ayarları

en: Custom Condition
tr: Özel Koşul

en: Custom Date Format
tr: Özel Tarih Formatı

en: Custom Field
tr: Özel Alan

en: Custom Field Value
tr: Özel Alan Değeri

en: Custom Fields
tr: Özel Alanlar

en: Custom Footer
tr: Özel Altbilgi

en: Custom Header
tr: Özel Üstbilgi

en: Custom Link Text
tr: Özel Bağlantı Metni

en: Custom Order (WooCommerce)
tr: Özel Sıralama (WooCommerce)

en: Custom Size
tr: Özel boyut

en: Custom Taxonomy Name
tr: Mevcut Sınıflandırma Adı

en: Custom field name
tr: Özel alan adı

en: Custom field value
tr: Özel alan değeri

en: Custom nth-child Rule
tr: Özel nth-child Kuralı

en: Customize Builder Settings Toolbar
tr: Oluşturucu Ayarları Araç Çubuğunu Özelleştir

en: Customize Settings Toolbar
tr: Ayarlar Araç Çubuğunu Özelleştir

en: Cut
tr: Kes

en: Cut %1$s
tr: %1$s'i Kes

en: Cut Children
tr: Alt Öğeleri Kes

en: Cut Module
tr: Modülü Kes

en: Cut Parent
tr: Üst Öğeyi Kes

en: D
tr: G

en: Daily
tr: Günlük

en: Dark
tr: Koyu Renk

en: Dark Text Color
tr: Koyu Metin Rengi

en: Darken
tr: Karart

en: Dashboard
tr: Kontrol Paneli

en: Dashed
tr: Kesikli

en: Date
tr: tarih

en: Date & Time
tr: Tarih ve Saat

en: Date Archive
tr: Tarih Arşivi

en: Date Format
tr: Tarih Formatı

en: Date archive pages do not have editable page settings.
tr: Tarih arşivi sayfalarında düzenlenebilir sayfa ayarları yok.

en: Date: new to old
tr: Tarih: yeniden eskiye

en: Date: old to new
tr: Tarih: eskiden yeniye

en: DateTime
tr: TarihSaat

en: Day(s)
tr: Gün

en: Day: %s
tr: Gün: %s

en: Days
tr: günler

en: Decimal
tr: Ondalık

en: Decrease
tr: Azalt

en: Decrease Font Size
tr: Yazı Tipi Boyutunu Azalt

en: Decrease Module Bottom Padding
tr: Modül Alt İç Boşluğunu Azalt

en: Decrease Module Bottom Padding by 10px
tr: Modül Alt İç Boşluğunu 10px Azalt

en: Decrease Module Left Padding
tr: Modül Sol İç Boşluğunu Azalt

en: Decrease Module Left Padding by 10px
tr: Modül Sol İç Boşluğunu 10px Azalt

en: Decrease Module Padding
tr: Modül Dolgusunu Azaltın

en: Decrease Module Padding By 10px
tr: Modül Dolgusunu 10 piksel Azaltın

en: Decrease Module Right Padding
tr: Modül Sağ İç Boşluğunu Azalt

en: Decrease Module Right Padding by 10px
tr: Modül Sağ İç Boşluğunu 10px Azalt

en: Decrease Module Top Padding
tr: Modül Üst İç Boşluğunu Azalt

en: Decrease Module Top Padding by 10px
tr: Modül Üst İç Boşluğunu 10px Azalt

en: Decrease Row Bottom Padding
tr: Satır Alt İç Boşluğunu Azalt

en: Decrease Row Bottom Padding by 10px
tr: Satır Alt İç Boşluğunu 10px Azalt

en: Decrease Row Left Padding
tr: Satır Sol İç Boşluğunu Azalt

en: Decrease Row Left Padding by 10px
tr: Satır Sol İç Boşluğunu 10px Azalt

en: Decrease Row Padding
tr: Satır Doldurmayı Azalt

en: Decrease Row Padding By 10px
tr: Satır Doldurmayı 10px Azalt

en: Decrease Row Right Padding
tr: Satır Sağ İç Boşluğunu Azalt

en: Decrease Row Right Padding by 10px
tr: Satır Sağ İç Boşluğunu 10px Azalt

en: Decrease Row Top Padding
tr: Satır Üst İç Boşluğunu Azalt

en: Decrease Row Top Padding by 10px
tr: Satır Üst İç Boşluğunu 10px Azalt

en: Decrease Section Bottom Padding
tr: Bölüm Alt İç Boşluğunu Azalt

en: Decrease Section Bottom Padding by 10px
tr: Bölüm Alt İç Boşluğunu 10px Azalt

en: Decrease Section Left Padding
tr: Bölüm Sol İç Boşluğunu Azalt

en: Decrease Section Left Padding by 10px
tr: Bölüm Sol İç Boşluğunu 10px Azalt

en: Decrease Section Padding
tr: Bölüm Doldurmayı Azalt

en: Decrease Section Padding By 10px
tr: Bölüm Doldurmayı 10px Azalt

en: Decrease Section Right Padding
tr: Bölüm Sağ İç Boşluğunu Azalt

en: Decrease Section Right Padding by 10px
tr: Bölüm Sağ İç Boşluğunu 10px Azalt

en: Decrease Section Top Padding
tr: Bölüm Üst İç Boşluğunu Azalt

en: Decrease Section Top Padding by 10px
tr: Bölüm Üst İç Boşluğunu 10px Azalt

en: Decrease the opacity of the unfilled space of the circle to make the color fade into the background.
tr: Rengin arka plana solmasını sağlamak için dairenin doldurulmamış alanının opaklığını azaltın.

en: Default
tr: Varsayılan

en: Default (Menu ordering + name)
tr: Varsayılan (Menü sıralaması + isim)

en: Default Interaction Mode
tr: Varsayılan Etkileşim Modu

en: Default Preset
tr: Varsayılan Ön Ayar

en: Default Sorting
tr: Varsayýlan Sýnýflama

en: Default State
tr: Varsayılan Durum

en: Default Website Template
tr: Varsayılan Web Sitesi Şablonu

en: Define a number for the circle counter. (Don't include the percentage sign, use the option below.). <strong>Note: You can use only natural numbers from 0 to 100</strong>
tr: Daire sayacı için bir sayı tanımlayın. (Yüzde işaretini eklemeyin, aşağıdaki seçeneği kullanın.). <strong>Not: Yalnızca 0 ile 100 arasındaki doğal sayıları kullanabilirsiniz.</strong>

en: Define a number for the counter. (Don't include the percentage sign, use the option below.)
tr: Sayýcý için bir rakam tanýmlayýn. (Yüzde iþaretini dahil etmeyin, aþaðýdaki seçeneði kullanýn.)

en: Define a percentage for this bar.
tr: Bu çubuk için bir yüzde tanýmlayýn.

en: Define a sub title for the table if desired.
tr: Ýsteniyorsa tablo için bir altyazý tanýmla

en: Define a title for the pricing table.
tr: Fiyatlama tablosu için bir baþlýk tanýmla.

en: Define a title for your contact form.
tr: Ýletiþim formunuz için bir baþlýk tanýmlayýn

en: Define a title.
tr: Bir baþlýk tanýmla.

en: Define an album name.
tr: Bir albüm adý tanýmla.

en: Define an artist name.
tr: Bir sanatçý adý tanýmla.

en: Define custom text for the next link. You can use the %title% variable to include the post title. Leave blank for default.
tr: Sonraki bağlantı için özel metin tanımlayın. Yazı başlığını eklemek için %title% değişkenini kullanabilirsiniz. Varsayılan için boş bırakın.

en: Define custom text for the next link. You can use the <strong>%title</strong> variable to include the post title. Leave blank for default.
tr: Sonraki bağlantı için özel metin belirleyin. <strong>%title</strong> değişkenini gönderi başlığını içermesi için kullanabilirsiniz. Varsayılan için boş bırakın.

en: Define custom text for the previous link. You can use the %title% variable to include the post title. Leave blank for default.
tr: Önceki bağlantı için özel metin tanımlayın. Yazı başlığını eklemek için %title% değişkenini kullanabilirsiniz. Varsayılan için boş bırakın.

en: Define custom text for the previous link. You can use the <strong>%title</strong> variable to include the post title. Leave blank for default.
tr: Önceki bağlantı için özel metin belirleyin. <strong>%title</strong> değişkenini gönderi başlığını içermesi için kullanabilirsiniz. Varsayılan için boş bırakın.

en: Define how bright the colors should be.
tr: Slaytýnýz için baþlýk metnini tanýmlayýn.

en: Define how distinct bright and dark areas should be.
tr: Aydınlık ve karanlık alanların ne kadar farklı olması gerektiğini tanımlayın.

en: Define how intense the color saturation should be.
tr: Slaytýnýz için baþlýk metnini tanýmlayýn.

en: Define how much this element should grow relative to other flex items when there is extra space available. A higher value means the element will take up more of the available space compared to other items. Set to 0 to prevent growing.
tr: Fazladan alan olduğunda bu öğenin diğer esnek öğelere göre ne kadar büyüyeceğini tanımlayın. Daha yüksek bir değer, öğenin kullanılabilir alanın daha büyük bir kısmını diğer öğelere kıyasla kaplayacağı anlamına gelir. Büyümeyi engellemek için 0’a ayarlayın.

en: Define how much this element should shrink relative to other flex items when there is insufficient space. A higher value means the element will shrink more compared to other items. Set to 0 to prevent shrinking.
tr: Yeterli alan olmadığında bu öğenin diğer esnek öğelere göre ne kadar küçüleceğini tanımlayın. Daha yüksek bir değer, öğenin diğer öğelere kıyasla daha fazla küçüleceği anlamına gelir. Küçülmeyi engellemek için 0’a ayarlayın.

en: Define how transparent or opaque this should be.
tr: Bunun ne kadar saydam veya opak olacağını tanımlayın.

en: Define the animation settings that will be applied as the user scrolls. The animation begins when the element enters the browser viewport and ends when it leaves the viewport
tr: Kullanıcı kaydırdıkça uygulanacak animasyon ayarlarını tanımlayın. Animasyon, öğe tarayıcı görüntü alanına girdiğinde başlar ve görüntü alanından çıktığında sona erer

en: Define the audio file for use in the module. To remove an audio file from the module, simply delete the URL from the settings field.
tr: Modülde kullanılacak ses dosyasını tanımlayın. Modülden bir ses dosyasını kaldırmak için, ayarlar alanından URL silmeniz yeterlidir.

en: Define the column template using CSS grid-template-columns syntax. Use values like "1fr 2fr 1fr" for proportional columns, "200px auto 100px" for mixed units, or "repeat(3, 1fr)" for repeated patterns.
tr: Sütun şablonunu CSS grid-template-columns sözdizimini kullanarak tanımlayın. Orantılı sütunlar için "1fr 2fr 1fr", karışık birimler için "200px auto 100px" veya tekrarlanan desenler için "repeat(3, 1fr)" gibi değerler kullanın.

en: Define the length of automatically generated excerpts. Leave blank for default ( 270 )
tr: Otomatik olarak oluşturulan alıntıların uzunluğunu tanımlayın. Varsayılan olması için boş bırakın ( 270 )

en: Define the length you want your gradient to span in a unit of your choice. If the length of the gradient is at any time less than the size of the container, the last color stop in the gradient will fill the remaining space.
tr: Gradyanın, seçtiğiniz bir birimde ne kadar uzanmasını istediğinizi tanımlayın. Gradyanın uzunluğu herhangi bir zamanda kapsayıcının boyutundan küçükse, gradyandaki son renk durağı kalan alanı doldurur.

en: Define the method, used for the parallax effect.
tr: Paralaks etkisi için kullanýlan yöntemi tanýmlayýn.

en: Define the number of images that should be displayed per page.
tr: Sayfa baþýna gösterilmesi gereken görüntü sayýsýný tanýmla.

en: Define the number of products that should be displayed per page.
tr: Sayfa baþýna gösterilecek proje sayýsýný tanýmlayýn.

en: Define the number of projects that should be displayed per page.
tr: Sayfa baþýna gösterilecek proje sayýsýný tanýmlayýn.

en: Define the row template using CSS grid-template-rows syntax. Use values like "auto 200px auto" for mixed sizing, "repeat(3, 1fr)" for equal proportions, or specific measurements for precise control.
tr: Satır şablonunu CSS grid-template-rows sözdizimini kullanarak tanımlayın. Karışık boyutlandırma için "auto 200px auto", eşit oranlar için "repeat(3, 1fr)" veya hassas kontrol için belirli ölçüler kullanın.

en: Define the size for implicit columns that are automatically created when grid items are placed outside the explicitly defined grid. This controls the width of overflow columns.
tr: Grid öğeleri, açıkça tanımlanan gridin dışına yerleştirildiğinde otomatik olarak oluşturulan örtük sütunların boyutunu tanımlayın. Bu, taşma sütunlarının genişliğini kontrol eder.

en: Define the size for implicit rows that are automatically created when grid items are placed outside the explicitly defined grid. This controls the height of overflow rows.
tr: Grid öğeleri, açıkça tanımlanan gridin dışına yerleştirildiğinde otomatik olarak oluşturulan örtük satırların boyutunu tanımlayın. Bu, taşma satırlarının yüksekliğini kontrol eder.

en: Define the text for the slide button
tr: Slayt butonu için metni tanýmla

en: Define the text of the form submit button.
tr: Form gönder düğmesinin metnini tanımlayın.

en: Define the text which will be displayed on the login button.
tr: Giriş düğmesinde görüntülenecek metni tanımlayın.

en: Define the title text for your slide.
tr: Slaytýnýz için baþlýk metnini tanýmlayýn.

en: Define the unique ID of this field. You should use only English characters without special characters and spaces.
tr: Bu alan için benzersiz kimliği tanımlayın. Özel karakterler ve boşluk içermeyen sadece İngilizce karakterler kullanabilirsiniz.

en: Define the units of your gradient stop positions.
tr: Degrade durma konumlarınızın birimlerini tanımlayın.

en: Define the vertical offset distance from the bottom edge of the browser window
tr: Tarayıcı penceresinin alt kenarından dikey ofset mesafesini tanımlayın

en: Define the vertical offset distance from the bottom edge of the browser window.
tr: Tarayıcı penceresinin alt kenarından dikey ofset mesafesini tanımlayın.

en: Define the vertical offset distance from the top edge of the browser window
tr: Tarayıcı penceresinin üst kenarından dikey ofset mesafesini tanımlayın

en: Define the vertical offset distance from the top edge of the browser window.
tr: Tarayıcı penceresinin üst kenarından dikey ofset mesafesini tanımlayın.

en: Define whether or not the field should be visible.
tr: Alanın görünür olup olmayacağını belirleyin.

en: Define whether the field should be required or optional
tr: Alanın zorunlu veya opsiyonel olması durumunu belirleyin

en: Delay before the effect is executed
tr: Efekt yürütülmeden önceki gecikme

en: Delete
tr: Sil

en: Delete %1$s
tr: %1$s'i Sil

en: Delete %s
tr: %s Öğesini Sil

en: Delete Canvas
tr: Tuvali Sil

en: Delete Global Color
tr: Genel Rengi Sil

en: Delete Global Layout
tr: Genel Yerleşimi Sil

en: Delete Gradient
tr: Degradeyi Sil

en: Delete Grid Offset Rule
tr: Izgara Ofset Kuralını Sil

en: Delete Item
tr: Öğeyi Sil

en: Delete Module
tr: Modülü Sil

en: Delete Preset
tr: Ön Ayarı Sil

en: Delete Template
tr: Şablonu Sil

en: Deleted template
tr: Silinen şablon

en: Dense
tr: Yoğun

en: Descending
tr: Azalan

en: Description
tr: Açıklama

en: Description Type
tr: Açıklama türü

en: Design
tr: Tasarım

en: Design Attributes
tr: Tasarım Öznitelikleri

en: Design Settings
tr: Tasarım Ayarları

en: Design Settings and Advanced Module Settings
tr: Tasarım Ayarları ve Gelişmiş Modül Ayarları

en: Desktop
tr: Masaüstü

en: Desktop View
tr: Masaüstü Görünümü

en: Detach From Global
tr: Globalden Ayrıl

en: Detach From Variable
tr: Değişkenden Ayır

en: Device
tr: Cihaz

en: Diagonal
tr: Diyagonal

en: Diagonal Bars 2
tr: Çapraz Çubuklar 2

en: Diagonal Lines
tr: çapraz çizgiler

en: Diagonal Pills
tr: çapraz haplar

en: Diagonal Stripes
tr: Çapraz Çizgiler

en: Diagonal Stripes 2
tr: Çapraz Çizgiler 2

en: Diamonds
tr: elmaslar

en: Difference
tr: Fark

en: Direction
tr: Yön

en: Disable Builder
tr: Builder'ı Devre Dışı Bırak

en: Disable Global
tr: Global Devre Dışı

en: Disable Item
tr: Öğeyi Devre Dışı Bırak

en: Disable Preset
tr: Ön Ayarı Devre Dışı Bırak

en: Disable Template
tr: Şablonu Devre Dışı Bırak

en: Disable on
tr: Devre Dışı Bırak Açık

en: Disable this option if you want to ignore manually defined excerpts and always generate it automatically.
tr: Tanımlı alıntıları el ile görmezden gelmek ve onu her zaman otomatik olarak oluşturmak istiyorsanız bu seçeneği devre dışı bırakın .

en: Disabled Button
tr: Devre Dışı Düğmesi

en: Disabled On
tr: Şurada Devre Dışı

en: Disabled template
tr: Devre dışı şablon

en: Disabling bullets will remove the bullet points that appear next to each list item within the pricing table's feature area.
tr: Madde işaretlerini devre dışı bırakmak, fiyatlandırma tablosunun özellik alanındaki her liste öğesinin yanında görünen madde işaretlerini kaldırır.

en: Disabling the author avatar will remove the profile picture from the module.
tr: Yazar avatarını devre dışı bırakmak profil resmini modülden kaldıracaktır.

en: Disabling the border separator will remove the solid line that appears to the left or right of sidebar widgets.
tr: Kenarlık ayırıcıyı devre dışı bırakmak, kenar çubuğu widget'larının solunda veya sağında görünen düz çizgiyi kaldıracaktır.

en: Disabling the comment count will remove the number of comments from the top of the module.
tr: Yorum sayısının devre dışı bırakılması yorum sayısını modülün üstünden kaldıracaktır.

en: Disabling the reply button will prevent visitors from creating threaded comments.
tr: Cevap düğmesini devre dışı bırakmak, ziyaretçilerin dişli yorumlar oluşturmasını önler.

en: Disc
tr: Disk

en: Discard & Exit
tr: At ve Çık

en: Discard All Changes
tr: Tüm Değişiklikleri At

en: Display Again After
tr: Şundan Sonra Tekrar Göster

en: Display Conditions
tr: Görüntüleme Koşulları

en: Display Name
tr: Görünen Ad

en: Display Only If
tr: Yalnızca Şu Durumda Görüntüle

en: Display Only If Author
tr: Yalnızca Yazar İse Göster

en: Display Only If Browser
tr: Yalnızca Tarayıcı Varsa Görüntüle

en: Display Only If Category Page
tr: Yalnızca Kategori Sayfasında Görüntüle

en: Display Only If Current Date
tr: Yalnızca Geçerli Tarih Varsa Görüntüle

en: Display Only If Logged In Status
tr: Yalnızca Oturum Açma Durumu Şu İse Göster

en: Display Only If Operating System
tr: Yalnızca İşletim Sistemi Varsa Görüntüle

en: Display Only If Post Category
tr: Yalnızca Yayın Kategorisi Olursa Görüntüle

en: Display Only If Post Tag
tr: Yalnızca Etiket Gönderilirse Görüntüle

en: Display Only If Post Type
tr: Yalnızca Gönderi Türü Varsa Görüntüle

en: Display Only If Tag Page
tr: Yalnızca Etiket Sayfasında Görüntüle

en: Display Only If User
tr: Yalnızca Kullanıcı Olursa Görüntüle

en: Display Only If User Role
tr: Yalnızca Kullanıcı Rolü Varsa Görüntüle

en: Display Only on
tr: Yalnızca Şurada Göster

en: Display Only on Date Archives
tr: Yalnızca Tarih Arşivlerinde Görüntüle

en: Display Order
tr: Görüntüleme Sırası

en: Display a message.
tr: Captchayý Göster

en: Display dot navigation for the carousel.
tr: Karusel için nokta gezinmesini gösterin.

en: Display if all conditions are true
tr: Tüm koşullar doğruysa göster

en: Display if any condition is true
tr: Herhangi bir koşul doğruysa göster

en: Display navigation arrows on the carousel.
tr: Karuselde gezinme oklarını gösterin.

en: Display posts for the current page. Useful on archive and index pages.
tr: Geçerli sayfanın yayınlarını görüntüleyin. Arşiv ve dizin sayfalarında kullanışlıdır.

en: Divi Builder Helper
tr: Divi Builder Yardımcısı

en: Divi Builder Layout
tr: Divi Builder Yerleşimi

en: Divi Builder Layouts
tr: Divi Builder Düzenleri

en: Divi Documentation
tr: Divi Belgeleri

en: Divi Icons
tr: Divi Simgeleri

en: Divi Library
tr: Divi Kütüphanesi

en: Divi Role Editor
tr: Divi Rol Düzenleyici

en: Divi Role Editor Settings
tr: Divi Rol Düzenleyici Ayarları

en: Divi Theme Builder Set
tr: Divi Theme Builder Seti

en: Divi Theme Builder Template
tr: Divi Theme Builder Şablonu

en: Divi Theme Builder Templates
tr: Divi Theme Builder Şablonları

en: Divider
tr: Bölücü

en: Divider Arrangement
tr: Ayırıcı Genişliği

en: Divider Color
tr: Kenar Rengi

en: Divider Flip
tr: Bölücü

en: Divider Height
tr: Ayırıcı Genişliği

en: Divider Horizontal Repeat
tr: Bölücü Yatay Tekrar

en: Divider Style
tr: Ayırıcı Stili

en: Divider Weight
tr: Ayırıcı Genişliği

en: Dividers
tr: Bölücü

en: Dividers can be placed either above or below section content. If placed above section content, then modules and rows within the section will be hidden behind the divider when they overlap.
tr: Bölücüler, bölüm içeriğinin altına veya üstüne yerleştirilebilir. Bölüm içeriğinin üzerine yerleştirilirse, bölüm içindeki modüller ve satırlar üst üste geldiklerinde bölücünün arkasına gizlenirler.

en: Division require one value to be unitless
tr: Bölme işlemi, bir değerin birimsiz olmasını gerektirir

en: Do Not Stick
tr: Yapışma

en: Does Not Contain
tr: İçermiyor

en: Does Not Contain (NOT LIKE)
tr: İçermez (NOT LIKE)

en: Does not Contain
tr: İçermiyor

en: Does not Equal
tr: Eşit değil

en: Does not Exist
tr: Bulunmuyor

en: Don't Append
tr: Ekleme

en: Don't Restore
tr: Geri Yükleme

en: Don't display on
tr: üzerinde gösterme

en: Don't display on posts authored by
tr: Tarafından yazılan gönderilerde gösterme

en: Don't display on search results for
tr: Şunun için arama sonuçlarında görüntülenme:

en: Don't display to
tr: için gösterme

en: Don't display to users who have
tr: olan kullanıcılara gösterme

en: Don't display to users who have visited
tr: ziyaret etmiş kullanıcılara gösterme

en: Dot Alignment
tr: Nokta Hizalaması

en: Dot Color
tr: Nokta Rengi

en: Dot Navigation
tr: Nokta Gezinmesi

en: Dot Navigation Color
tr: Nokta Gezinme Rengi

en: Dot Position
tr: Nokta Konumu

en: Dot Size
tr: Nokta Boyutu

en: Dotted
tr: Noktalı

en: Double
tr: Çift

en: Down
tr: Aþaðý Doðru

en: Download Backup
tr: Yedeklemeyi İndir

en: Download Backup Before Importing
tr: İçe Aktarmadan Önce Yedek İndir

en: Downwards
tr: Aþaðý Doðru

en: Draft
tr: Taslak

en: Drag n Drop
tr: Sürükle Bırak

en: Drag to resize
tr: Boyutlandırmak için sürükle

en: Draggable On Mobile
tr: Mobilde Sürüklenebilir

en: Dragged module
tr: Sürüklenen modül

en: Dropdown
tr: Açılır Menü

en: Dropdown Alignment
tr: Açılır Menü Hizalaması

en: Dropdown Direction
tr: Açılır Menü Yönü

en: Dropdown Menu
tr: Açılır Menü Bağlantıları

en: Dropdown Menu Active Link Color
tr: Açılan Menü Aktif Bağlantı Rengi

en: Dropdown Menu Animation
tr: Açılır Menü Animasyonu

en: Dropdown Menu Background Color
tr: Açılır Menü Arkaplan Rengi

en: Dropdown Menu Container
tr: Açılır Menü Konteynırı

en: Dropdown Menu Direction
tr: Açılan Menü Yönü

en: Dropdown Menu Line Color
tr: Açılır Menü Çizgi Rengi

en: Dropdown Menu Links
tr: Açılır Menü Bağlantıları

en: Dropdown Menu Text Color
tr: Açılır Menü Metin Rengi

en: Dropdown Menus
tr: Açılır Menüler

en: Dropdown Offset
tr: Açılır Menü Kaydırması

en: Dropdown Position
tr: Açılır Menü Konumu

en: Dropdowns
tr: Açılır Menüler

en: Duplicate
tr: Çift

en: Duplicate %1$s
tr: %1$s'i Çoğalt

en: Duplicate %s
tr: %s Öğesini Çoğalt

en: Duplicate Canvas
tr: Tuvali Çoğalt

en: Duplicate Grid Offset Rule
tr: Izgara Ofset Kuralını Çoğalt

en: Duplicate Item
tr: Öğeyi Çoğalt

en: Duplicate Module
tr: Modülü Kopyala

en: Duplicate Preset
tr: Yinelenen Ön Ayar

en: Duplicate Template
tr: Şablonu Çoğalt

en: Duplicate property "%s" found.
tr: Yinelenen özellik "%s" bulundu.

en: Duplicated layout
tr: Çoğaltılan yerleşim

en: Duplicated template
tr: Çoğaltılan şablon

en: Dynamic Content
tr: Dinamik İçerik

en: Dynamic Content Custom Fields
tr: Dinamik İçerik Özel Alanları

en: Dynamic Posts
tr: Dinamik Gönderiler

en: Ease
tr: Kolaylaştırmak

en: Ease-In
tr: Yumuşak Gir

en: Ease-In-Out
tr: Yumuşak Gir-Out

en: Ease-Out
tr: Kolaylığı Out

en: Edit
tr: Düzenle

en: Edit %1$s Layout
tr: %1$s Yerleşimini Düzenle

en: Edit %s
tr: %s Öğesini Düzenle

en: Edit Attribute
tr: Özniteliği Düzenle

en: Edit Body Template
tr: Ana İçerik Şablonunu Düzenle

en: Edit Borders
tr: Kenarlıkları Düzenle

en: Edit Buttons
tr: Düğmeleri Düzenle

en: Edit Canvas
tr: Tuvali Düzenle

en: Edit Canvas Settings
tr: Çalışma Alanı Ayarlarını Düzenle

en: Edit Colors
tr: Renkleri Düzenle

en: Edit Configuration
tr: Yapılandırmayı Düzenle

en: Edit Content
tr: İçeriği Düzenle

en: Edit Element Above
tr: Yukarıdaki Öğeyi Düzenle

en: Edit Element Below
tr: Aşağıdaki Öğeyi Düzenle

en: Edit First Child Element
tr: İlk Alt Öğeyi Düzenle

en: Edit Fonts
tr: Yazı Tiplerini Düzenle

en: Edit Footer Template
tr: Alt Bilgi Şablonunu Düzenle

en: Edit Global Canvas
tr: Global Kanvası Düzenle

en: Edit Global Color
tr: Global Rengi Düzenle

en: Edit Global Items
tr: Global Öğeleri Düzenle

en: Edit Grid Offset Rule
tr: Izgara Ofset Kuralını Düzenle

en: Edit Header Template
tr: Üst Bilgi Şablonunu Düzenle

en: Edit Image With AI
tr: Yapay Zeka ile Görüntüyü Düzenle

en: Edit Interaction
tr: Etkileşimi Düzenle

en: Edit Item
tr: Öğeyi Düzenle

en: Edit Layout
tr: Yerleşimi Düzenle

en: Edit Page
tr: Sayfayı Düzenle

en: Edit Parent Element
tr: Üst Öğeyi Düzenle

en: Edit Post
tr: Yazıyı Düzenle

en: Edit Preset
tr: Ön Ayarı Düzenle

en: Edit Profile
tr: Profili Düzenle

en: Edit Responsive Values
tr: Duyarlı Değerleri Düzenle

[ctx: Edit Set using Theme Builder]
en: Edit Set
tr: Seti Düzenle

en: Edit Snippet
tr: Kod Parçasını Düzenle

en: Edit Template
tr: Şablonu Düzenle

en: Edit Template Layout
tr: Şablon Yerleşimini Düzenle

[ctx: Edit Template using Theme Builder]
en: Edit Template
tr: Şablonu Düzenle

en: Edit Theme Builder
tr: Theme Builder'ı Düzenle

en: Edit Theme Builder Item
tr: Theme Builder Öğesini Düzenle

en: Edit With Divi
tr: Divi ile Düzenle

en: Edit With Theme Builder
tr: Theme Builder ile Düzenle

en: Edit with the Divi Builder
tr: Divi Builder ile Düzenle

en: Edited %s
tr: %s Düzenlendi

en: Edited %s Child Modules
tr: %s Alt Modülleri Düzenlendi

en: Edited Local Attributes
tr: Yerel Öznitelikler Düzenlendi

en: Editing: %s
tr: Düzenleniyor: %s

en: Editor
tr: Editör

en: Effect Action
tr: Efekt Eylemi

en: Effects
tr: Efektler

en: Elegant Themes Support
tr: Elegant Themes Destek

en: Element
tr: eleman

en: Element Label
tr: Öğe Etiketi

en: Element Type
tr: Öğe Türü

en: Elements
tr: Elementler

en: Ellipse
tr: Elips

en: Elliptical
tr: Eliptik

en: Email
tr: E-posta

en: Email Account
tr: E-posta Hesabı

en: Email Address
tr: E-posta adresi

en: Email Field
tr: E-posta Alanı

en: Email Fullwidth
tr: Sayfa Tam geniþliði

en: Email Optin
tr: E-Posta İçerme

en: Email Provider Account Setup Documentation
tr: E-posta Sağlayıcı Hesabı Kurulum Belgeleri

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Enable %s
tr: %s etkinleştir

en: Enable Admin Bar
tr: Yönetici Çubuğunu Etkinleştir

en: Enable Condition
tr: Koşulu Etkinleştir

en: Enable Raw HTML
tr: Ham HTML'yi Etkinleştir

en: Enable Redirect URL
tr: Yönlendirilen URL’yi Etkinleştir

en: Enable Template
tr: Şablonu Etkinleştir

en: Enable Title
tr: Başlığı Etkinleştir

en: Enable loop functionality to dynamically display looping content from the database based on your query settings.
tr: Sorgu ayarlarınıza göre veritabanından döngü içeriğini dinamik olarak görüntülemek için döngü işlevini etkinleştirin.

en: Enable or disable pagination for this feed.
tr: Bu akýþ için sayfa numaralamayý etkinleþtir ya da devre dýþý býrak.

en: Enable this to make the animation loop infinitely.
tr: Animasyonun sonsuza kadar döngüde oynatılması için bunu etkinleştirin.

en: Enabled animated transitions between default and sticky styles when the element becomes "stuck".
tr: Öğe "yapıştığında" varsayılan ve yapışkan stiller arasında animasyonlu geçişleri etkinleştirir.

en: Enabled animated transitions between default and sticky styles when the element becomes “stuck”
tr: Öğe "sıkışmış" hale geldiğinde varsayılan ve yapışkan stiller arasında animasyonlu geçişler etkinleştirildi

en: Enabled template
tr: Etkin şablon

en: Enabling conditional logic makes this field only visible when any or all of the rules below are fulfilled<br><strong>Note:</strong> Only fields with an unique and non-empty field ID can be used
tr: Koşullu mantığın etkinleştirilmesi, bu alanı yalnızca aşağıdaki kurallardan herhangi biri veya tümü yerine getirildiğinde görünür hale getirir <br><strong>Note:</strong> Yalnızca benzersiz ve boş olmayan alan kimliği olan alanlar kullanılabilir

en: Enabling this option will add borders to input fields when focused.
tr: Bu seçeneğin etkinleştirilmesi, odaklanıldığında giriş alanlarına kenarlık ekleyecektir.

en: Enabling this will extend the input field to 100% of the width of the module.
tr: Bunu etkinleştirmek giriş alanını modül genişliğinin% 100'üne çıkaracaktır.

en: Enabling this will make the carousel cycle through all slides automatically.
tr: Bu etkinleştirildiğinde karusel tüm slaytlar arasında otomatik olarak döner.

en: End
tr: Bitiş

en: End Position
tr: Bitiş Konumu

en: Ending
tr: Bitirme

en: Ending %s
tr: Bitiş %s

en: Ending Blur
tr: Bitiş Bulanıklığı

en: Ending Offset
tr: Bitiş Ofseti

en: Ending Opacity
tr: Opaklığı Sonlandırma

en: Ending Rotation
tr: Rotasyonun Bitirilmesi

en: Ending Scale
tr: Bitiş Ölçeği

en: Enhance
tr: Genişletmek

en: Enter Custom Attribute
tr: Özel Öznitelik Girin

en: Enter Custom Meta Key
tr: Özel Meta Anahtarı Girin

en: Enter Preview Mode
tr: Önizleme Moduna Gir

en: Enter a name for your %s.
tr: %s için bir ad girin.

en: Enter a name for your canvas.
tr: Tuvaliniz için bir ad girin.

en: Enter a name for your exported file.
tr: Dışa aktarılan dosyanız için bir ad girin.

en: Enter an address for the map center point, and the address will be geocoded and displayed on the map below.
tr: Harita merkez noktasý için bir adres girin, ve adres coðrafi kodlanacak ve aþaðýdaki haritada gösterilecek.

en: Enter an address for this map pin, and the address will be geocoded and displayed on the map below.
tr: Bu harita iðnesi için bir adres girin, ve adres coðrafi kodlanacak ve aþaðýdaki adreste gösterilecek.

en: Enter custom nth-child pattern (e.g., 3n+1, 4n-1, 2n+3)
tr: Özel nth-child desenini girin (ör. 3n+1, 4n-1, 2n+3)

en: Enter meta key
tr: Meta anahtarı girin

en: Enter meta value
tr: Meta değeri girin

en: Enter the HTML attribute name (e.g., class, id, data-state, aria-expanded)
tr: HTML öznitelik adını girin (örn. class, id, data-state, aria-expanded)

en: Enter the URL for the Button.
tr: Tuş için URL girin.

en: Enter the attribute value to toggle/add/remove
tr: Aç/kapat/ekle/kaldır için öznitelik değerini girin

en: Enter the cookie name (e.g., user_preference, theme_mode, cart_items)
tr: Çerez adını girin (örn. user_preference, theme_mode, cart_items)

en: Enter the cookie value to toggle/add/remove
tr: Aç/kapat/ekle/kaldır için çerez değerini girin

en: Enter the custom field name (meta key) you want to query. This is the key stored in the post_meta table that identifies your custom field.
tr: Sorgulamak istediğiniz özel alan adını (meta anahtarı) girin. Bu, özel alanınızı tanımlayan ve post_meta tablosunda saklanan anahtardır.

en: Enter the custom field value you want to match against. This is the value stored in the post_meta table that you want to filter posts by.
tr: Eşleştirmek istediğiniz özel alan değerini girin. Bu, gönderileri filtrelemek için post_meta tablosunda saklanan değerdir.

en: Enter the new value that will replace the found value.
tr: Bulunan değerin yerine geçecek yeni değeri girin.

en: Enter the numeric value for the grid property (e.g., column span: 1)
tr: Izgara özelliği için sayısal değeri girin (ör. sütun aralığı: 1)

en: Enter the text for the Button.
tr: Tuş için metin girin.

en: Enter the text for this list item.
tr: Bu liste öğesi için metni girin.

en: Enter the value you want to find and replace.
tr: Bulmak ve değiştirmek istediğiniz değeri girin.

en: Enter your address to view shipping options.
tr: Kargo seçeneklerini görüntülemek için adresinizi girin.

en: Enter your page title here.
tr: Sayfa baþlýðýnýzý buraya girin.

en: Entire Page
tr: Tüm Sayfa

en: Equal Columns
tr: Eşit Sütunlar

en: Equal Fixed Width Columns
tr: Eşit Sabit Genişlikte Sütunlar

en: Equal Height Rows
tr: Eşit Yükseklikte Satırlar

en: Equal Minimum Width Columns
tr: Eşit Minimum Genişlikte Sütunlar

en: Equal Width Columns
tr: Eşit Genişlikte Sütunlar

en: Equalize Column Heights
tr: Kolon Yüksekliklerini Eşitle

en: Equalizing columns heights will force all columns to assume the height of the tallest column in the row. All columns will have the same height, keeping their appearance uniform
tr: Sütun yüksekliklerini eşitlemek, tüm sütunları satırdaki en yüksek sütunun yüksekliğine zorlar. Tüm sütunlar aynı yüksekliğe sahip olur ve görünüm tutarlı kalır

en: Equals
tr: eşittir

en: Equals (=)
tr: Eşittir (=)

en: Error when rendering Shortcode module with shortcode name %1$s and shortcode content %2$s
tr: shortcode adı %1$s ve shortcode içeriği %2$s ile Kısa Kod modülü oluşturulurken hata oluştu

en: Even Items
tr: Çift Öğeler

en: Events
tr: Olaylar

en: Every Eighth Item
tr: Her Sekizinci Öğe

en: Every Fifth Item
tr: Her Beşinci Öğe

en: Every Fourth Item
tr: Her Dördüncü Öğe

en: Every Ninth Item
tr: Her Dokuzuncu Öğe

en: Every Other
tr: Her Diğer

en: Every Seventh Item
tr: Her Yedinci Öğe

en: Every Sixth Item
tr: Her Altıncı Öğe

en: Every Tenth Item
tr: Her Onuncu Öğe

en: Every Third Item
tr: Her Üçüncü Öğe

en: Exceptions
tr: İstisnalar

en: Excerpt
tr: Özet

en: Excerpt Length
tr: Alıntı uzunluğu

en: Exclude Categories
tr: Kategorileri Hariç Tut

en: Exclude Current %s
tr: Geçerli %s Hariç Tut

en: Exclude Current Post
tr: Mevcut Gönderiyi Hariç Tut

en: Exclude From
tr: Şuradan Hariç Tut

en: Exclude From: %1$s
tr: Şuradan Hariç Tut: %1$s

en: Exclude Pages
tr: Sayfaları Hariç Tut

en: Exclude Posts
tr: Gönderileri Hariç Tut

en: Exclude Posts With Specific Terms
tr: Belirli Terimlere Sahip Gönderileri Hariç Tut

en: Exclude Specific Posts
tr: Belirli Gönderileri Hariç Tut

en: Excluded Item
tr: Hariç Tutulmuş Öğe

en: Excluded Item Text
tr: Hariç Tutulan Öğe Metni

en: Excluded Search Queries
tr: Hariç Tutulan Arama Sorguları

en: Exclusion
tr: Dışlama

en: Execute Selected Option
tr: Seçili Seçeneği Çalıştır

en: Execute Selected Responsive State Picker Option
tr: Seçili Duyarlı Durum Seçici Seçeneğini Çalıştır

en: Exist
tr: Mevcut

en: Existing Page Layout
tr: Mevcut Sayfa Yerleşimi

en: Existing Post Layout
tr: Mevcut Yazı Yerleşimi

en: Exit
tr: Çıkış

en: Exit Builder
tr: Builder'dan Çık

en: Exit Dropdown
tr: Açılır Menüyü Kapat

en: Exit Preview
tr: Önizlemeden Çık

en: Exit Preview Mode
tr: Önizleme Modundan Çık

en: Exit To Dashboard
tr: Kontrol Paneline Çık

en: Exit To Editor
tr: Düzenleyiciye Çık

en: Exit To Front End
tr: Ön Yüze Çık

en: Exit To WordPress Dashboard
tr: WordPress Kontrol Paneline Çık

en: Exit To WordPress Editor
tr: WordPress Düzenleyicisine Çık

en: Exit Visual Builder
tr: Visual Builder çıkın

en: Exit to Backend
tr: Yönetim Paneline Çık

en: Exit to Backend Builder
tr: Backend Builder'a Çık

en: Expand
tr: Büyüt

en: Expand All
tr: Tümünü Genişlet

en: Expand And Fill
tr: Genişlet ve Doldur

en: Expand Modal
tr: Modeli Genişlet

en: Export
tr: Dışa Aktar

en: Export & Import
tr: Dışa Aktar ve İçe Aktar

en: Export Canvas
tr: Tuvali Dışa Aktar

en: Export File Name
tr: Dışa Aktarılan Dosya Adı

en: Export Layout
tr: Düzeni Dışarı Aktar

en: Export Options
tr: Seçenekleri Dışa Aktar

en: Export Presets
tr: Ön Ayarları Dışa Aktar

en: Export Templates
tr: Şablonları Dışa Aktar

en: Export Variables
tr: Değişkenleri Dışa Aktar

en: Extend %1$s Attributes
tr: %1$s Özniteliklerini Genişlet

en: Extend %1$s Content Attributes
tr: %1$s İçerik Özniteliklerini Genişlet

en: Extend %1$s Design Attributes
tr: %1$s Tasarım Özniteliklerini Genişlet

en: Extend %1$s Preset
tr: %1$s Ön Ayarını Genişlet

en: Extend %1$s Presets
tr: %1$s Ön Ayarlarını Genişlet

en: Extend %1$s Style Attributes
tr: %1$s Stil Özniteliklerini Genişlet

en: Extend All %1$s Attributes
tr: Tüm %1$s Özniteliklerini Genişlet

en: Extend Attributes
tr: Öznitelikleri Genişlet

en: Extend From Element
tr: Öğeden Genişlet

en: Extend Select Content Attributes
tr: Seçili İçerik Özniteliklerini Genişlet

en: Extend Select Design Attributes
tr: Seçili Tasarım Özniteliklerini Genişlet

en: Extend Select Presets
tr: Seçili Ön Ayarları Genişlet

en: Extend Select Style Attributes
tr: Seçili Stil Özniteliklerini Genişlet

en: Extend To Element Type
tr: Öğe Türüne Genişlet

en: Extend To Location
tr: Konuma Genişlet

en: Extended Attributes
tr: Genişletilmiş Öznitelikler

en: External Article
tr: Harici Makale

en: External Link
tr: Harici Bağlantı

en: Facebook Profile Url
tr: Facebook Profil URL ‘si

en: Fade
tr: Soldur

en: Fade In
tr: Soldur

en: Fading In and Out
tr: İçeri ve Dışarı Çıkma

en: Fading in & Out
tr: İçeri ve dışarı solma

en: Failed to create post.
tr: Yazı oluşturulamadı.

en: Failed to create your layout. Please try again later.
tr: Yerleşiminiz oluşturulamadı. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Failed to delete global canvas.
tr: Global kanvas silinemedi.

en: Failed to duplicate post.
tr: Yazı çoğaltılamadı.

en: Failed to duplicate your layout. Please try again later.
tr: Yerleşiminiz çoğaltılamadı. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Failed to load the Theme Builder.
tr: Theme Builder yüklenemedi.

en: Failed to load your existing items. Please try again later.
tr: Mevcut öğeleriniz yüklenemedi. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Failed to move post to trash.
tr: Yazı çöpe taşınamadı.

en: Failed to update breakpoints.
tr: Kesme noktaları güncellenemedi.

en: Featured Background Color
tr: Öne Çıkan Arkaplan Rengi

en: Featured Body Text Color
tr: Öne Gövde Metin Rengi

en: Featured Bullet Color
tr: Sunulan Mermi Rengi

en: Featured Currency & Frequency Text Color
tr: Öne Çıkan Para Birimi ve Sıklık Metni Rengi

en: Featured Excluded Item Color
tr: Öne Çıkarılan Ürün Rengi

en: Featured Header Background Color
tr: Sunulan Üstbilgi Arka Plan Rengi

en: Featured Image
tr: Öne Çıkan Görsel

en: Featured Image Alt Text
tr: Öne Çıkan Görsel Alt Metni

en: Featured Image Height
tr: Öne Çıkan Resim Yüksekliği

en: Featured Image Max Height
tr: Öne Çıkan Resim Maks. Yükseklik

en: Featured Image Max Width
tr: Öne Çıkan Görüntü Maks. Genişliği

en: Featured Image Overlay
tr: Özellikli Resim Üst Kaplaması

en: Featured Image Placement
tr: Özel Resmin Yerleşimi

en: Featured Image Title Text
tr: Öne Çıkan Görsel Başlık Metni

en: Featured Image Width
tr: Öne Çıkan Görüntü Genişliği

en: Featured Price Text Color
tr: Önerilen Fiyat Metin Rengi

en: Featured Pricing Area Background Color
tr: Önerilen Fiyatlandırma Alanı Arka Plan Rengi

en: Featured Products
tr: Gösterilen Ürünler

en: Featured Subtitle Text Color
tr: Öne Çıkan Altyazı Metin Rengi

en: Featured Table
tr: Özel Tablo

en: Featured Title Text Color
tr: Öne Çıkan Başlık Metin Rengi

en: Featured pricing tables have a drop shadow that helps them stand out from the rest. This shadow can be disabled if you wish.
tr: Öne çıkan fiyat tablolarında, diğerlerinden farklı olmalarına yardımcı olan bir gölge bulunur. İsterseniz bu gölge devre dışı bırakılabilir.

en: Featuring a table will make it stand out from the rest.
tr: Bir tabloya yer vermek duraðandan göze batmaya geçirir.

en: Fetch
tr: Getir

en: Field
tr: Alan

en: Field Does Not Exist (NOT EXISTS)
tr: Alan Mevcut Değil (NOT EXISTS)

en: Field Exists (EXISTS)
tr: Alan Mevcut (EXISTS)

en: Field ID
tr: Alan Kimliği

en: Field Information
tr: Alan Bilgileri

en: Field Label
tr: Alan Etiketi

en: Field Labels
tr: Alan Etiketleri

en: Field Name
tr: Alan Adı

en: Field Options
tr: Alan Seçenekleri

en: Field to order results by (directly passed to the WordPress query)
tr: Sonuçların hangi alana göre sıralanacağı (WordPress sorgusuna doğrudan aktarılır)

en: Fields
tr: Alanlar

en: Fields Label Position
tr: Alanlar Etiket Konumu

en: Fields Placeholder
tr: Alanlar Yer Tutucu

en: Fields Width
tr: Alan Genişliği

en: Filter
tr: Filtre

en: Filter Color
tr: Filtre Rengi

en: Filter Criteria
tr: Filtre Ölçütleri

en: Filter Criteria Text
tr: Filtre Ölçütleri Metni

en: Filter Global Color
tr: Genel Rengi Filtrele

en: Filter posts based on post meta values. Use this to create complex queries that match posts with specific custom field data, such as showing only posts with a particular meta value.
tr: Gönderileri, gönderi meta değerlerine göre filtreleyin. Belirli bir meta değerine sahip gönderileri göstermek gibi, belirli özel alan verileriyle eşleşen karmaşık sorgular oluşturmak için bunu kullanın.

en: Filter the loop to exclude posts that have the specific taxonomy terms you specify. Use this to remove content with particular categories, tags, or other taxonomies from your results.
tr: Döngüyü, yalnızca belirttiğiniz sınıflandırma terimlerine sahip gönderileri hariç tutacak şekilde filtreleyin. Sonuçlarınızdan belirli kategorilere, etiketlere veya diğer sınıflandırmalara sahip içerikleri kaldırmak için kullanın.

en: Filter the loop to only include posts that have the specific taxonomy terms you specify. Use this to narrow down your results to content with particular categories, tags, or other taxonomies.
tr: Döngüyü, yalnızca belirttiğiniz sınıflandırma terimlerine sahip gönderileri içerecek şekilde filtreleyin. Sonuçları belirli kategorilere, etiketlere veya diğer sınıflandırmalara sahip içeriklerle daraltmak için kullanın.

en: Filterable Portfolio
tr: Filtrelenebilir Portfolyö

en: Filterable Portfolios
tr: Filtrelenebilir Portföyler

en: Filters
tr: Filtre

en: Find
tr: Bulun

en: Find & Replace
tr: Bul ve Değiştir

en: Find And Replace
tr: Bul Ve Değiştir

en: Find And Replace Complete
tr: Bul Ve Değiştir Tamamlandı

en: Find And Replace In Element Type
tr: Öğe Türünde Bul Ve Değiştir

en: Find And Replace In Location
tr: Konumda Bul Ve Değiştir

en: Find Value
tr: Bulunacak Değer

en: First & Last Name
tr: Ad & Soyad

en: First Instance of Every Month
tr: Her Ayın İlk Örneği

en: First Item
tr: İlk Öğe

en: First Name
tr: Ad

en: First Name Fullwidth
tr: Tam Geniş Yap

en: Fit
tr: Uygun

en: Fixed
tr: Sabit

en: Fixed Height Rows
tr: Sabit Yükseklikte Satırlar

en: Fixed Left Sidebar
tr: Sayfa Sol Kenar Çubuðu

en: Fixed Right Sidebar
tr: Sayfa Sað Kenar Çubuðu

en: Flex
tr: Esnek

en: Flip
tr: Döndür

en: Flip Horizontal
tr: Yatay çevirmek

en: Flip Vertical
tr: Dikey Çevir

en: Flip the divider horizontally or vertically to change the shape and its direction.
tr: Şekli ve yönünü değiştirmek için bölücüyü yatay veya dikey olarak çevirin.

en: FlipBoard
tr: Flipboard

en: Floating
tr: Yüzen

en: Floating Minimum Size
tr: Yüzer Minimum Boyut

en: Floating Squares
tr: Yüzen Kareler

en: Fold
tr: Kat

en: Follow
tr: Takip Et

en: Follow Button
tr: Takip Butonu

en: Follow on %s
tr: %s Üzerinden Takip Et

en: Font
tr: Yazı tipi

en: Font Does not Exist.
tr: Yazı Tipi Mevcut Değil.

en: Font Families
tr: Font Aileleri

en: Font Name
tr: Hesap Adı

en: Font Name Cannot be Empty and Cannot Contain Special Characters.
tr: Yazı Tipi Adı Boş Olamaz ve Özel Karakter İçeremez.

en: Font Name Cannot be Empty.
tr: Yazı Tipi Adı Boş Olamaz.

en: Font Size (em)
tr: Yazı Tipi Boyutu (em)

en: Font Style
tr: Stili Kopyala

en: Font Weight
tr: Yumuşak Işık

en: Font Weights
tr: Font Kalınlıkları

en: Font With This Name Already Exists. Please Use a Different Name.
tr: Bu Adla Bir Yazı Tipi Zaten Var. Lütfen Farklı Bir Ad Kullanın.

en: Fonts
tr: Yazı Tipleri

en: Footer
tr: Alt Bilgi

en: Footer Template
tr: Alt Bilgi Şablonu

en: Footer Templates
tr: Alt Bilgi Şablonları

en: Force Fullwidth
tr: Tam Geniş Yap

en: Force Visible
tr: Görünürlüğe Zorla

en: Force the element to be visible in specific contexts.
tr: Belirli bağlamlarda öğeyi görünür olmaya zorlayın.

en: Forgot your password?
tr: Parolanızı mı unuttunuz?

en: Form
tr: Biçim

en: Form Background Color
tr: Form Arka Plan Rengi

en: Form Fields
tr: Form Alanları

en: Form Notice
tr: Form Bildirimi

en: Form Notice Background Color
tr: Form Bildirimi Arka Plan Rengi

en: Form Title
tr: Form Başlığı

en: Form Title Text
tr: Form Başlık Metni

en: Forward
tr: İleri

en: Free Divi Cloud Limit Reached
tr: Ücretsiz Divi Cloud Limiti Aşıldı

en: Free Form CSS
tr: Serbest Form CSS

en: Free-Form CSS
tr: Serbest Biçimli CSS

en: Frequency
tr: Frekans

en: Friday
tr: Cuma

en: From Hour
tr: Saatten itibaren

en: From Minute
tr: Dakikadan itibaren

en: Full Size (Original)
tr: Tam Boyut (Orijinal)

en: Fullwidth
tr: Tam Genişlik

en: Fullwidth Code
tr: Tam Geniş Kod

en: Fullwidth Codes
tr: Tam Genişlik Kodları

en: Fullwidth Image
tr: Tam Geniş Resim

en: Fullwidth Images
tr: Tam Genişlikte Görüntüler

en: Fullwidth Map
tr: Tam geniþlik Haritasý

en: Fullwidth Maps
tr: Tam Genişlik Haritaları

en: Fullwidth Menu
tr: Tam geniþlik Menüsü

en: Fullwidth Menus
tr: Tam Genişlik Menüler

en: Fullwidth Module
tr: Tam geniş Modül

en: Fullwidth Post Content
tr: Tam Genişlikte Gönderi İçeriği

en: Fullwidth Post Contents
tr: Tam Genişlik Yazı İçeriği

en: Fullwidth Post Slider
tr: Tam Genişlik Kaydırıcısı

en: Fullwidth Post Sliders
tr: Tam Genişlikli Kaydırıcılar

en: Fullwidth Post Title
tr: Tam Geniş Gönderi Başlığı

en: Fullwidth Post Titles
tr: Fullwidth Post Başlıkları

en: Fullwidth Section
tr: Tam Genişlikli Bölüm

en: Fullwidth Slider
tr: Tam geniþlik Kaydýrýcýsý

en: Fullwidth Sliders
tr: Tam Genişlik Kaydırıcılar

en: Galleries
tr: Galeriler

en: Gallery
tr: Galeri

en: Gallery Item
tr: Galeri Objesi

en: Gallery Item Caption
tr: Galeri Öğe Manşeti

en: Gallery Item Title
tr: Galeri Parça Başlığı

en: Gallery Pagination
tr: Galeri Sayfa Numaralandırması

en: General
tr: Genel

en: General Functionality
tr: Genel İşlevler

en: Generate & Replace
tr: Oluştur ve Değiştir

en: Generate Automatically
tr: Otomatik Olarak Oluştur

en: Generate Content With AI
tr: Yapay Zekayla İçerik Oluşturun

en: Generate From Video
tr: Videodan Yarat

en: Generate Section With AI
tr: AI ile Bölüm Oluşturun

en: Generate With AI
tr: Yapay Zeka ile Oluşturun

en: Geocoder failed due to %s
tr: Coğrafi kodlayıcı %s nedeniyle başarısız oldu

en: Get Unlimited Divi Cloud Storage
tr: Sınırsız Divi Cloud Depolama Al

en: Give Me A Choice
tr: Bana Bir Seçim Ver

en: Give this element a blur effect so that it moves in and out of focus as the viewer scrolls through the page.
tr: Bu öğeye bir bulanıklık efekti verin, böylece izleyici sayfada gezinirken odakta içeri ve dışarı hareket eder.

en: Give this element a scale effect so that it grows and shrinks as the viewer scrolls through the page.
tr: Bu öğeye bir ölçek efekti verin, böylece görüntüleyici sayfayı kaydırdıkça büyüyüp küçülsün.

en: Give this element an opacity effect so that it fades in and out as the viewer scrolls through the page.
tr: Bu öğeye bir opaklık efekti verin, böylece görüntüleyici sayfada gezinirken görünüp kaybolsun.

en: Give this element horizontal motion so that it slides left or right as the viewer scrolls through the page.
tr: Bu öğeye yatay hareket verin, böylece izleyici sayfada gezinirken sola veya sağa kayar.

en: Give this element rotating motion so that it spins as the viewer scrolls through the page.
tr: Bu öğeye, izleyici sayfada gezinirken dönmesi için dönme hareketi verin.

en: Give this element vertical motion so that is moves faster or slower than the elements around it as the viewer scrolls through the page.
tr: Bu öğeye dikey hareket verin, böylece izleyici sayfada gezinirken etrafındaki öğelerden daha hızlı veya daha yavaş hareket eder.

en: Global
tr: Evrensel

en: Global Body
tr: Genel Ana İçerik

en: Global Canvas
tr: Global Kanvas

en: Global Canvases
tr: Global Kanvaslar

en: Global Colors
tr: Genel Renkler

en: Global Fonts Weights
tr: Global Yazı Tipi Kalınlıkları

en: Global Footer
tr: Genel Alt Bilgi

en: Global Header
tr: Genel Üst Bilgi

en: Global Variables
tr: Global Değişkenler

en: Global canvas not found.
tr: Global kanvas bulunamadı.

en: Go Back
tr: Geri Git

en: Go To
tr: Git

en: Go To A Module
tr: Modüle Git

en: Go To A Row
tr: Satıra Git

en: Go To A Section
tr: Bölüme Git

en: Go To Layer
tr: Katmana Git

en: Go To a Section, Row or Module
tr: Bölüm, Satır veya Modüle Git

en: Go to Dashboard
tr: Kontrol Paneline Git

en: Go to Editor
tr: Düzenleyiciye Git

en: Good
tr: İyi

en: Google API Key
tr: Google API Tuşu

en: Google Maps script is not available on this page.
tr: Google Maps betiği bu sayfada mevcut değil.

en: Gradient
tr: Gradyan

en: Gradient Direction
tr: Gradyan Yönü

en: Gradient End
tr: Gradyan Bitiş

en: Gradient Length
tr: Gradyan Uzunluğu

en: Gradient Position
tr: Gradyan Konumu

en: Gradient Start
tr: Gradyan Başlangıç

en: Gradient Stops
tr: Gradyan Durakları

en: Gradient Type
tr: Gradyan Türü

en: Gradient Unit
tr: Gradyan Birimi

en: Graph
tr: grafik

en: Graph 2
tr: Grafik 2

en: Graph 3
tr: Grafik 3

en: Graph 4
tr: Grafik 4

en: Grayscale Filter Amount (%)
tr: Gri Ton Filtresi Miktarı (%)

en: Greater Than (>)
tr: Büyüktür (>)

en: Greater Than or Equal (>=)
tr: Büyüktür veya Eşittir (>=)

en: Green
tr: Yeşil

en: Grid
tr: Þebeke

en: Grid Auto Columns
tr: Grid Otomatik Sütunlar

en: Grid Auto Rows
tr: Grid Otomatik Satırlar

en: Grid Column Template
tr: Grid Sütun Şablonu

en: Grid Density
tr: Grid Yoğunluğu

en: Grid Direction
tr: Grid Yönü

en: Grid Layout
tr: Izgara Düzeni

en: Grid Mode
tr: Izgara Modu

en: Grid Offset Rule
tr: Izgara Ofset Kuralı

en: Grid Offset Rules
tr: Grid Kaydırma Kuralları

en: Grid Row Template
tr: Grid Satır Şablonu

en: Grid Template Columns
tr: Izgara Şablonu Sütunları

en: Grid Tile Background Color
tr: Izgara Döşemesi Arkaplan Rengi

en: Grid View
tr: Izgara Görünümü

en: Groove
tr: Uzantı

en: Group
tr: Grup

en: Group Carousel
tr: Grup Karusel

en: Group Carousels
tr: Grup Karuselleri

en: Group Settings Into Closed Toggles
tr: Kapalı Geçişlere Grup Ayarları

en: Groups
tr: Gruplar

en: Grow
tr: Büyüt

en: Grow to Fill
tr: Dolduracak Şekilde Büyüt

en: Gutter
tr: Oluk

en: Gutter Width
tr: Kolon Boşluğu

en: HTML After
tr: Sonrasına HTML

en: HTML Before
tr: Öncesine HTML

en: HTML/JS Snippet
tr: HTML/JS Kod Parçası

en: Hamburger Menu Icon Color
tr: Hamburger Menü Simgesi Renk

en: Hamburger Menu Icon Font Size
tr: Hamburger Menü Simgesi Yazı Tipi Boyutu

en: Hard Light
tr: Sert ışık

en: Has No Value
tr: Değeri Yok

en: Has Not Visited a Specific Page
tr: Belirli Bir Sayfayı Ziyaret Etmedi

en: Has Not Visited a Specific Post
tr: Belirli Bir Gönderiyi Ziyaret Etmedi

en: Has Visited a Specific Page
tr: Belirli Bir Sayfayı Ziyaret Etti

en: Has Visited a Specific Post
tr: Belirli Bir Gönderiyi Ziyaret Etti

en: Header
tr: Üst Kısım

en: Header Container
tr: Başlık Konteyner

en: Header Image
tr: Üst Başlık Resmi

en: Header Template
tr: Üst Bilgi Şablonu

en: Header Templates
tr: Üst Bilgi Şablonları

en: Heading
tr: Başlık

en: Heading 1
tr: Başlık 1

en: Heading 2
tr: Baþlýk

en: Heading 3
tr: Baþlýk

en: Heading 4
tr: Baþlýk

en: Heading 5
tr: Baþlýk

en: Heading 6
tr: Baþlýk

en: Heading Container
tr: Başlık Konteyneri

en: Heading Level
tr: Başlık Düzeyi

en: Heading Text
tr: Alt Baþlýk Metni

en: Heading Text Color
tr: Başlık Metni Rengi

en: Heading Text H1
tr: Başlık Metni H1

en: Heading Text H2
tr: Başlık Metni H2

en: Heading Text H3
tr: Başlık Metni H3

en: Heading Text H4
tr: Başlık Metni H4

en: Heading Text H5
tr: Başlık Metni H5

en: Heading Text H6
tr: Başlık Metni H6

en: Headings
tr: Başlıklar

en: Headings: %s
tr: Başlıklar: %s

en: Heavy
tr: Ağır

en: Heavy 900
tr: Ekstra Kalın 900

en: Height
tr: Yükseklik

en: Help
tr: Yardım

en: Help Video
tr: Yardım Videosu

en: Here you can add the current item to your Divi Library for later use.
tr: Buradan mevcut öğeyi daha sonra kullanmak üzere Divi Kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

en: Here you can adjust the easing method of your animation. Easing your animation in and out will create a smoother effect when compared to a linear speed curve.
tr: Buradan animasyonunuzun hareket hızını ayarlayabilirsiniz. Animasyonunuzu içeri ve dışarı hafifletmek, doğrusal bir hız eğrisi ile karşılaştırıldığında daha yumuşak bir etki yaratacaktır.

en: Here you can adjust the element's position left or right from its starting location, which may differ based on its offset origin.
tr: Burada elemanın konumunu başlangıç konumundan sola veya sağa ayarlayabilirsiniz; bu, ofset orijinine göre farklılık gösterebilir.

en: Here you can adjust the element's position upwards or downwards from its starting location, which may differ based on its offset origin.
tr: Burada elemanın konumunu, başlangıç konumundan yukarıya veya aşağıya doğru ayarlayabilirsiniz; bu, ofset orijinine göre farklılık gösterebilir.

en: Here you can adjust the element's starting location within its parent container. You can further adjust the element's position using the offset controls.
tr: Burada, öğenin ana kapsayıcı içindeki başlangıç konumunu ayarlayabilirsiniz. Ofset kontrollerini kullanarak elemanın konumunu daha fazla ayarlayabilirsiniz.

en: Here you can adjust the order in which posts are displayed.
tr: Burada gönderilerin görüntülenme sırasını ayarlayabilirsiniz.

en: Here you can choose Product Page Layout for WooCommerce.
tr: Burada WooCommerce için Ürün Sayfası Düzenini seçebilirsiniz.

en: Here you can choose between Description and short description to display.
tr: Burada Açıklama ile görüntülenecek kısa açıklama arasından seçim yapabilirsiniz.

en: Here you can choose from which corner this element is offset from. The vertical and horizontal offset adjustments will be affected based on the element's offset origin.
tr: Burada, bu elemanın hangi köşeden dengeleneceğini seçebilirsiniz. Dikey ve yatay öteleme ayarlamaları, öğenin öteleme orijinine göre etkilenecektir.

en: Here you can choose how to position the product meta.
tr: Buradan meta metaların nasıl konumlandırılacağını seçebilirsiniz.

en: Here you can choose icon size.
tr: Buradan simge boyutunu seçebilirsiniz.

en: Here you can choose icon width.
tr: Burada simge genişliğini seçebilirsiniz.

en: Here you can choose the direction that your sub-menus will open. You can choose to have them open downwards or upwards.
tr: Alt-menülerinizin açýlacaðý yönü buradan seçebilirsiniz. Onlarýn aþaðý ya da yukarý yönlü olarak açýlmasýný seçebilirsiniz.

en: Here you can choose the element's position type. Absolutely positioned elements will float inside their parent elements. Fixed positioned elements will float within the browser viewport. Relatively positioned elements sit statically in their parent container, but can still be offset without disrupting surrounding elements.
tr: Buradan öğenin konum türünü seçebilirsiniz. Mutlak konumlu öğeler, üst öğelerinin içinde yüzer. Sabit konumlu öğeler, tarayıcı görüntü alanı içinde yüzer. Göreli konumlu öğeler üst kapsayıcılarında statik durur, ancak çevredeki öğeleri bozmadan yine de ofset uygulanabilir.

en: Here you can choose the element's position type. Absolutlely positioned elements will float inside their parent elements. Fixed positioned elements will float within the browser viewport. Relatively positioned elements sit statically in their parent container, but can still be offset without disrupting surrounding elements.
tr: Burada elemanın konum tipini seçebilirsiniz. Kesinlikle konumlandırılmış öğeler, ana öğelerinin içinde yüzer. Sabit konumlandırılmış öğeler, tarayıcı görünümü içinde yüzer. Nispeten konumlandırılmış öğeler, ana kaplarında statik olarak oturur, ancak yine de çevreleyen öğeleri bozmadan dengelenebilir.

en: Here you can choose the image alignment.
tr: Burada resim hizalamasını seçebilirsiniz.

en: Here you can choose the size for all icons in this list.
tr: Buradan bu listedeki tüm simgelerin boyutunu seçebilirsiniz.

en: Here you can choose to display the title.
tr: Burada başlığı görüntülemeyi seçebilirsiniz.

en: Here you can choose when motion effects are triggered: When the top of the element enters into view, when the middle of the element enters into view, or when the bottom of the element enters into view.
tr: Burada, hareket efektlerinin ne zaman tetikleneceğini seçebilirsiniz: Elemanın üst kısmı görünüme girdiğinde, elemanın ortası görünüme girdiğinde veya elemanın altı görünüme girdiğinde.

en: Here you can choose where to place the Featured Image.
tr: Burada Öne Çıkan Görselin nereye yerleştirileceğini seçebilirsiniz.

en: Here you can choose where to place the icon.
tr: Simgeyi nereye yerleþtireceðinizi buradan seçebilirsiniz.

en: Here you can choose where to place the reviews link.
tr: Burada, inceleme bağlantısını nereye yerleştireceğinizi seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether background color setting above should be used or not.
tr: Burada, yukarıda arka plan renginin kullanıp kullanılmayacağını seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether icon set below should be used.
tr: Aþaðýdaki simge setinin kullanýlýp kullanýlmayacaðýný buradan seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether or not display the Author Name in Post Meta.
tr: Burada Yazı Metasında Yazar Adının gösterilip gösterilmeyeceğini seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether or not display the Categories in Post Meta. Note: This option doesn't work with custom post types.
tr: Burada Gönderi Bilgisi'nde Kategoriler'in gösterilip gösterilmeyeceğini seçebilirsiniz. Not: Bu ayar özel gönderi tiplerinde uygulanmaz.

en: Here you can choose whether or not display the Comments Count in Post Meta.
tr: Burada Yorum Sayısı'nın Gönderi Bilgisi'nde gösterilip gösterilmeyeceğini seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether or not display the Date in Post Meta.
tr: Burada Yazı Metasında Tarihin gösterilip gösterilmeyeceğini seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether or not display the Featured Image.
tr: Burada Öne Çıkan Görselin gösterilip gösterilmeyeceğini seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether or not display the Post Meta.
tr: Burada Yazı Metasının gösterilip gösterilmeyeceğini seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether or not display the Post Title.
tr: Burada Yazı Başlığının gösterilip gösterilmeyeceğini seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether or not the image should have a space below it.
tr: Görüntünün aþaðýsýnda boþluk olup olmayacaðýný buradan seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether or not the image should open in Lightbox. Note: if you select to open the image in Lightbox, url options below will be ignored.
tr: Görüntünün, Lightbox'ta açýlýp açýlmayacaðýný buradan seçebilirsiniz. Not: Görüntüyü Lightbox'ta açmayý seçerseniz, aþaðýdaki URL opsiyonlarý ihmal edilecek.

en: Here you can choose whether or not the map will be draggable on mobile devices.
tr: Burada, haritanın mobil cihazlarda sürüklenebilir olup olmayacağını seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether or not to display the Coupon code.
tr: Burada Kupon kodunun görüntülenip görüntülenmeyeceğini seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether or not to display the Product image.
tr: Burada Ürün görselinin görüntülenip görüntülenmeyeceğini seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether or not to display the Remove Item Icon.
tr: Burada Öğeyi Kaldır Simgesinin görüntülenip görüntülenmeyeceğini seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether or not to display the Update cart button.
tr: Burada, Sepeti güncelle düğmesinin görüntülenip görüntülenmeyeceğini seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether or not to include the follow button next to the icon.
tr: Simgenin yanýna takip butonunu dahil edip etmeyeceðinizi buradan seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether or not use the background color for the Title/Meta text.
tr: Burada Başlık/Meta metni için arka plan renginin kullanılıp kullanılmayacağını seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether or not your link opens in a new window
tr: Linkinizin yeni pencerede açýlýp açýlmamasýný buradan seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether or not your link opens in a new window.
tr: Burada bağlantınızın yeni bir pencerede açılıp açılmayacağını seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether the Categories should be added.
tr: Burada Kategorilerin eklenip eklenmeyeceğini seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether the SKU should be added.
tr: Burada SKU’nun eklenip eklenmeyeceğini seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether the Tags should be added.
tr: Burada, etiketlerin eklenip eklenmeyeceğini seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether the custom reviews link should be added.
tr: Burada, özel incelemeler bağlantısının eklenip eklenmeyeceğini seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether the header is expanded to fullscreen size.
tr: Burada baş kısmının tam ekran boyutuna büyütülüp büyütülmeyeceğini seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether the percent sign should be added after the number set above.
tr: Yüzde iþaretinin yukarýdaki rakam setinin ardýndan eklenip eklenmeyeceðini buradan seçebiliriniz.

en: Here you can choose whether the quantity field should be added before the Add to Cart button.
tr: Burada, Sepete Ekle butonundan önce miktar alanının eklenmesi gerekip gerekmediğini seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether the scroll down button is shown.
tr: Burada aşağı kaydırma tuşununun gösterilip gösterilmeyeceğini seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether the star rating should be added.
tr: Burada yıldız derecelendirmesinin eklenip eklenmeyeceğini seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether the stock (displayed when product inventory is managed) should be visible or not.
tr: Burada stokun (ürün envanteri yönetildiğinde görüntülenir) görünür olup olmayacağını seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether the user should be redirected back to the current page after logging in.
tr: Burada, kullanıcının giriş yaptıktan sonra geçerli sayfaya yönlendirilmesini isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether the zoom level will be controlled by mouse wheel or not.
tr: Büyütme seviyesinin fare tekerleðiyle kontrol edilip edilmeyeceðini buradan seçebilirsiniz.

en: Here you can choose whether your color should be light or dark. If you are working with a dark background, then your controls color should be light. If your background is light, then your controls color should be set to dark.
tr: Burada renginizin açık mı koyu mu olacağını seçebilirsiniz. Koyu bir arka planla çalışıyorsanız, kontrollerinizin rengi açık olmalıdır. Arka planınız açıksa, kontrollerinizin rengi koyu olarak ayarlanmalıdır.

en: Here you can choose whether your text should be light or dark. If you are working with a dark background, then your text should be light. If your background is light, then your text should be set to dark.
tr: Metnin açýk ya da koyu olmasýný buradan seçebilirsiniz. Koyu bir arka planla çalýþýyorsanýz, o zaman metniniz açýk renkli olmalý. Arka planýnýz açýk renkteyse, metniniz koyuya ayarlanmalý.

en: Here you can choose which action to execute on button click.
tr: Burada, düğmeye tıklandığında hangi işlemin çalıştırılacağını seçebilirsiniz.

en: Here you can choose which types of characters are used to distinguish between each item in the %s.
tr: Burada %s içindeki her öğeyi ayırt etmek için hangi karakter türlerinin kullanılacağını seçebilirsiniz.

en: Here you can choose which types of characters are used to distinguish between each item in the list.
tr: Burada listedeki her öğeyi ayırt etmek için hangi karakter türlerinin kullanılacağını seçebilirsiniz.

en: Here you can choose which types of characters are used to distinguish between each item in the ordered list.
tr: Burada, sıralanan listedeki her bir öğeyi ayırt etmek için hangi karakter türlerinin kullanılacağını seçebilirsiniz.

en: Here you can chose whether Sale Badge should be displayed or not.
tr: Burada İndirim Rozetinin gösterilip gösterilmeyeceğini seçebilirsiniz.

en: Here you can chose whether product  image should be displayed or not.
tr: Burada ürün görselinin gösterilip gösterilmeyeceğini seçebilirsiniz.

en: Here you can chose whether product gallery should be displayed or not.
tr: Burada ürün galerisinin gösterilip gösterilmeyeceğini seçebilirsiniz.

en: Here you can control element overflow on the %s axis. If set to scroll, content that overflows static widths or heights will trigger a browser scrollbar. If set to hidden, content overflow will be clipped.
tr: Burada %s ekseninde eleman taşmasını kontrol edebilirsiniz. Kaydırmaya ayarlanmışsa, statik genişlikleri veya yükseklikleri taşıyan içerik bir tarayıcı kaydırma çubuğunu tetikler. Gizli olarak ayarlanırsa, içerik taşması kırpılır.

en: Here you can control element overflow on the X axis.
tr: Buradan öğenin X eksenindeki taşmasını kontrol edebilirsiniz.

en: Here you can control element overflow on the Y axis.
tr: Buradan öğenin Y eksenindeki taşmasını kontrol edebilirsiniz.

en: Here you can control element position on the z axis. Elements with higher z-index values will sit atop elements with lower z-index values.
tr: Burada elemanın konumunu z ekseni üzerinde kontrol edebilirsiniz. Z-indeks değeri yüksek olan elementler, z-indeksi düşük olan elementlerin üstüne oturur.

en: Here you can control the corner radius of this element. Enable the link icon to control all four corners at once, or disable to define custom values for each.
tr: Burada, bu elemanın köşe yarıçapını kontrol edebilirsiniz. Dört köşenin tümünü aynı anda kontrol etmek için bağlantı simgesini etkinleştirin veya her biri için özel değerler tanımlamayı devre dışı bırakın.

en: Here you can create the breadcrumb text for the Home page.
tr: Burada Ana sayfa için kırıntı metnini oluşturabilirsiniz.

en: Here you can create the content that will be used within the module
tr: Burada modül içinde kullanılacak içeriği oluşturabilirsiniz

en: Here you can create the content that will be used within the module.
tr: Modül içinde kullanýlacak içeriði buradan oluþturabilirsiniz.

en: Here you can create the link for the Home page.
tr: Burada Giriş sayfasının bağlantısını oluşturabilirsiniz.

en: Here you can define a custom color for all icons in this list.
tr: Buradan bu listedeki tüm simgeler için özel bir renk tanımlayabilirsiniz.

en: Here you can define a custom color for the button icon.
tr: Burada düğme simgesi için özel bir renk tanımlayabilirsiniz.

en: Here you can define a custom color for the icon.
tr: Burada simge için özel bir renk tanımlayabilirsiniz.

en: Here you can define a custom color for the overlay
tr: Burada üst katman için özel bir renk tanımlayabilirsiniz

en: Here you can define a custom color for the overlay icon
tr: Burada simge üst katmanı için özel bir renk tanımlayabilirsiniz

en: Here you can define a custom color for the overlay icon.
tr: Burada kaplama simgesi için özel bir renk tanımlayabilirsiniz.

en: Here you can define a custom color for the overlay.
tr: Burada kaplama için özel bir renk tanımlayabilirsiniz.

en: Here you can define a custom color for the scroll down icon.
tr: Burada aşağı kaydırma simgesi için özel bir renk tanımlayabilirsiniz.

en: Here you can define a custom color for the social network icon.
tr: Burada sosyal ağ simgesi için özel bir renk tanımlayabilirsiniz.

en: Here you can define a custom color for the zoom icon.
tr: Burada yakınlaştırma simgesi için özel bir renk tanımlayabilirsiniz.

en: Here you can define a custom color for your hamburger menu icon.
tr: Burada hamburger menü ikonunuz için özel bir renk tanımlayabilirsiniz.

en: Here you can define a custom color for your icon.
tr: Burada simgeniz için özel bir renk tanýmlayabilirsiniz.

en: Here you can define a custom color for your search icon.
tr: Burada arama simgeniz için özel bir renk tanımlayabilirsiniz.

en: Here you can define a custom color for your shopping cart icon.
tr: Burada, alışveriş sepeti ikonunuz için özel bir renk tanımlayabilirsiniz.

en: Here you can define a custom icon for the overlay
tr: Burada üst katman için özel bir simge tanımlayabilirsiniz

en: Here you can define a custom icon for the overlay.
tr: Burada kaplama için özel bir simge tanımlayabilirsiniz.

en: Here you can define the Date Format in Post Meta. Default is 'M j, Y'.
tr: Burada Yazı Metasındaki Tarih Biçimini tanımlayabilirsiniz. Varsayılan 'M j, Y'.

en: Here you can define the Icon alignment.
tr: Buradan simge hizalamasını belirleyebilirsiniz.

en: Here you can define the alignment of Button.
tr: Buradan butonun hizalamasını tanımlayabilirsiniz.

en: Here you can define the content that will be placed within the current tab.
tr: Þimdiki sekme içine yerleþtirilecek içeriði buradan tanýmlayabilirsiniz.

en: Here you can define the content that will be placed within the infobox for the pin.
tr: Ýðne için, bilgi kutusuna yerleþtirilecek içeriði buradan tanýmlayabilirsiniz.

en: Here you can define the custom pattern for the email Message. Fields should be included in following format - <strong>%%field_id%%</strong>. For example if you want to include the field with id = <strong>phone</strong> and field with id = <strong>message</strong>, then you can use the following pattern: <strong>My message is %%message%% and phone number is %%phone%%</strong>. Leave blank for default.
tr: Burada özel e-posta mesajı için örnek tanımlayabilirsiniz. Alanlar aşağıdaki biçimde olmalıdır - <strong>%%field_id%%</strong>. Örneğin eğer alanın şu kimliği kapsamasını istiyorsanız = <strong>phone</strong> ve alanın şu kimliği kapsamasını istiyorsanız = <strong>message</strong>, o zaman şu son eki kullanabilirsiniz: <strong>Mesajım %%message%% ve telefon numarası %%phone%%</strong>. Varsayılan için boş bırakın.

en: Here you can define whether previous and next posts must be within the same taxonomy term as the current post.
tr: Buradan, önceki ve sonraki yazıların mevcut yazıyla aynı taksonomi terimi içinde olması gerekip gerekmediğini belirleyebilirsiniz.

en: Here you can designate how fast the carousel rotates, if 'Automatic Carousel Rotation' option is enabled above. The higher the number the longer the pause between each rotation. (Ex. 1000 = 1 sec)
tr: Yukarýdaki "Otomatik Atlý Karýnca Dönüþü" opsiyonu etkinleþtirilirse, Atlý Karýncanýn ne kadar hýzlý döneceðini buradan belirleyebilirsiniz. Sayý büyüdükçe her dönüþ arasýndaki duraklama uzar. (Ör. 1000 = 1 sn)

en: Here you can designate how fast the slider fades between each slide, if 'Automatic Animation' option is enabled above. The higher the number the longer the pause between each rotation.
tr: Buradan, eðer yukarýdaki "Otomatik Animasyon" seçeneði etkinleþtirilirse, kaydýrýcýnýn her slayt arasýnda ne kadar hýzlý solacaðýný belirleyebilirsiniz. Rakam yükseldikçe, her dönüþ arasýndaki duraklama uzayacak.

en: Here you can save the current item and add it to your Divi Library for later use as well.
tr: Buradan mevcut öğeyi kaydedebilir ve daha sonra kullanmak üzere Divi Kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

en: Here you can see a list of pre-made layout packs that ship with the Divi Builder. You can also access layouts that you have saved to your Divi Library. Choose the “Divi Builder Demo” layout pack to see the layouts it includes.
tr: Burada Divi Builder ile birlikte gelen hazır yerleşim paketlerinin bir listesini görebilirsiniz. Ayrıca Divi Kütüphanenize kaydettiğiniz yerleşimlere de erişebilirsiniz. İçerdiği yerleşimleri görmek için “Divi Builder Demo” yerleşim paketini seçin.

en: Here you can select the Page type.
tr: Burada Sayfa türünü seçebilirsiniz.

en: Here you can select the Product.
tr: Buradan Ürünü seçebilirsiniz.

en: Here you can select the tabs that you would like to display.
tr: Burada görüntülemek istediğiniz sekmeleri seçebilirsiniz.

en: Here you can select whether or not your section has an inner shadow. This can look great when you have colored backgrounds or background images.
tr: Bölümünüzün iç gölgesi olup olmayacaðýný buradan seçebilirsiniz. Renkli arka planlarýnýz ya da arka plan görüntüleriniz oladuðunda bu harika görünebilir.

en: Here you can set the Breadcrumb separator.
tr: Burada Breadcrumb ayırıcısını ayarlayabilirsiniz.

en: Here you can set the background color for the active tab.
tr: Burada etkin sekme için arka plan rengini ayarlayabilirsiniz.

en: Here you can set the background color for the inactive tab.
tr: Burada etkin olmayan sekme için arka plan rengini ayarlayabilirsiniz.

en: Here you can set the font for the active tab.
tr: Burada etkin sekme için yazı tipini ayarlayabilirsiniz.

en: Here you can set the separator.
tr: Buradan ayırıcıyı ayarlayabilirsiniz.

en: Heroes
tr: Hero'lar

en: Hidden
tr: Gizli

en: Hidden Field
tr: Gizli Alan

en: Hide Element
tr: Ögeyi Gizle

en: Hide On Front End
tr: Ön Yüzde Gizle

en: Hide empty columns in the grid automatically. When enabled, columns without content will be removed from the layout, allowing remaining content to fill the available space.
tr: Griddeki boş sütunları otomatik olarak gizleyin. Etkinleştirildiğinde, içerik olmayan sütunlar düzenden kaldırılır ve kalan içerik kullanılabilir alanı doldurabilir.

en: History
tr: Geçmiş

en: History State Interval
tr: Geçmiş Durumu Aralığı

en: Home
tr: Anasayfa

en: Home Link
tr: Ev Bağlantısı

en: Home Text
tr: Ana Metin

en: Homepage
tr: Ana Sayfa

en: Homepage Link
tr: Ana Sayfa Bağlantısı

en: Homepage does not have editable page settings.
tr: Ana sayfada düzenlenebilir sayfa ayarları yok.

en: Honeycomb
tr: Bal peteği

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Horizontal Gap
tr: Yatay Boşluk

en: Horizontal Gutters
tr: Yatay Oluklar

en: Horizontal Motion
tr: Yatay Hareket

en: Horizontal Offset
tr: Yatay Ofset

en: Horizontal Overflow
tr: Yatay Taşma

en: Hour
tr: Saat

en: Hour(s)
tr: Saat

en: Hourly
tr: Saatlik

en: Hours
tr: Saat

en: Hover
tr: duraksamak

en: Hover Icon Picker
tr: Üzerindeyken Simge Seçici

en: Hover Mode
tr: Üzerine Gelme Modu

en: Hover Overlay Color
tr: Üzerindeyken Örtü Rengi

en: Hover State
tr: Üzerine Gelme Durumu

en: Hovered
tr: Üzerine Gelindi

en: How Does It Look?
tr: Nasıl görünüyor?

en: How do you want to load this Template?
tr: Bu Şablonu nasıl yüklemek istiyorsunuz?

en: Hr
tr: Sa

en: Hue
tr: Ton

en: IP Address
tr: Ýðne Adresini Haritalayýn

en: Icon
tr: Simge

en: Icon Alignment
tr: Simge Hizalama

en: Icon Color
tr: Simge Rengi

en: Icon Element
tr: Simge Öğesi

en: Icon Font Size
tr: Simge Yazı Büyüklüğü

en: Icon List
tr: Simge Listesi

en: Icon List Item
tr: Simge Liste Öğesi

en: Icon List Items
tr: Simge Liste Öğeleri

en: Icon Lists
tr: Simge Listeleri

en: Icon Picker
tr: Simge Seçici

en: Icon Size
tr: İkon boyutu

en: Icon Type
tr: Simge Türü

en: Icon Unicode
tr: Simge Unicode'u

en: Icon Weight
tr: Simge Kalınlığı

en: Icons
tr: Simgeler

en: If defined, this element will stick to the bottom of this container, overriding its stickiness to the edge of the browser
tr: Tanımlanırsa, bu öğe bu kapsayıcının altına yapışacak ve yapışkanlığını tarayıcının kenarına göre geçersiz kılacaktır.

en: If defined, this element will stick to the bottom of this container, overriding its stickiness to the edge of the browser.
tr: Tanımlanırsa, bu öğe bu kapsayıcının altına yapışır ve tarayıcı kenarına yapışma ayarını geçersiz kılar.

en: If defined, this element will stick to the top of this container, overriding its stickiness edge of the browser
tr: Tanımlanırsa, bu öğe tarayıcının yapışkan kenarını geçersiz kılarak bu kabın üstüne yapışacaktır.

en: If defined, this element will stick to the top of this container, overriding its stickiness edge of the browser.
tr: Tanımlanırsa, bu öğe bu kapsayıcının üstüne yapışır ve tarayıcı kenarına yapışma ayarını geçersiz kılar.

en: If defined, this slide image will appear to the left of your slide text. Upload an image, or leave blank for a text-only slide.
tr: Tanýmlanýrsa, bu slayt görüntüsü slayt metninizin solunda görünecek. Bir görüntü yükle, ya da sadece metinden oluþan bir slayt için boþ býrak.

en: If defined, this video will appear to the left of your slide text. Enter youtube or vimeo page url, or leave blank for a text-only slide.
tr: Tanımlanmışsa, bu video slayt metninizin solunda görünecektir. youtube veya vimeo sayfa URL girin veya salt metin içeren bir slayt için boş bırakın.

en: If enabled, an overlay color and icon will be displayed when a visitors hovers over the featured image of a post.
tr: Etkinleştirildiğinde, ziyaretçi bir gönderinin özellikli resmi üzerinde gezinirken bir üst katman rengi ve simgesi görünecektir.

en: If enabled, an overlay color and icon will be displayed when a visitors hovers over the image
tr: Etkinleştirildiğinde, ziyaretçi resim üzerinde gezindiğinde bir üst katman renk ve simge görünecektir

en: If enabled, defined gradient stops will be repeated until the outer boundary of the background is reached.
tr: Etkinleştirilirse, arka planın dış sınırına ulaşılana kadar tanımlanan gradyan durakları tekrarlanır.

en: If enabled, gradient will be positioned on top of background-image
tr: Etkinleştirilirse, gradyan arka plan görüntüsünün üstüne yerleştirilir

en: If enabled, the background will be a gradient.
tr: Etkinleştirilirse, arka plan bir gradyan olur.

en: If enabled, the field will take 100% of the width of the content area, otherwise it will take 50%
tr: Etkinleştirildiğinde, alan içerik boşluğunun %100’ünü alacaktır, aksi takdirde %50’sini alacaktır

en: If enabled, the gradient will be placed above the background image.
tr: Etkinleştirilirse, gradyan arka plan görselinin üzerine yerleştirilir.

en: If enabled, your background image will stay fixed as your scroll, creating a fun parallax-like effect.
tr: Etkinleþtirilirse, kaydýrdýkça arka plan görüntünüz, paralaks benzeri eðlenceli bir etki oluþturarak sabit kalacak.

en: If the background image is smaller than the size of the element, you may want the image to repeat. This result will result in a background image pattern.
tr: Arka plan görüntüsü, öğenin boyutundan küçükse, görüntünün tekrar etmesini isteyebilirsiniz. Bu sonuç arkaplan resmi düzenine neden olur.

en: If you have shopped with us before, please enter your details below. If you are a new customer, please proceed to the Billing section.
tr: Daha önce bizimle alışveriş yaptıysanız lütfen bilgilerinizi aşağıya girin. Yeni bir müşteriyseniz lütfen Fatura bölümüne ilerleyin.

en: If you the carousel layout option is chosen and you would like the carousel to slide automatically, without the visitor having to click the next button, enable this option and then adjust the rotation speed below if desired.
tr: Atlý karýnca düzeni seçilirse ve atlý karýncanýn otomatik olarak kaymasýný isterseniz, ziyaretçiler sonraki butonuna basmaya gerek duymadan bu opsiyonu etkinleþtir ve sonra dönme hýzýný aþaðýdakine ayarla.

en: If you would like the slider to slide automatically, without the visitor having to click the next button, enable this option and then adjust the rotation speed below if desired.
tr: Kaydýrýcýnýn, ziyaratçinin sonraki butonuna basmasýna gerek kalmadan otomatik olarak kaymasýný istiyorsan, bu opsiyonu etkinleþtir ve sonra istiyorsan aþaðýdan dönüþ hýzýný ayarla.

en: If you would like to add a delay before your animation runs you can designate that delay here in milliseconds. This can be useful when using multiple animated modules together.
tr: Animasyonunuz yayınlanmadan önce bir gecikme eklemek istiyorsanız, bu gecikmeyi burada milisaniye olarak belirleyebilirsiniz. Bu, birden fazla animasyonlu modülü birlikte kullanırken yararlı olabilir.

en: If you would like to adjust the date format, input the appropriate PHP date format here.
tr: Tarih formatýný ayarlamak istiyorsanýz, uygun PHP tarih formatýný buraya girin.

en: If you would like to control the size of the icon, you must first enable this option.
tr: Simgenin boyutunu kontrol etmek istiyorsanız, önce bu seçeneği etkinleştirmelisiniz.

en: If you would like to customize the appearance of this module's button, you must first enable custom button styles.
tr: Bu modülün düğmesinin görünümünü özelleştirmek istiyorsanız, önce özel düğme stillerini etkinleştirmelisiniz.

en: If you would like to make your logo a link, input your destination URL here.
tr: Logonuzu bir bağlantı yapmak istiyorsanız, buraya hedef URL'nizi girin.

en: If you would like to use a subhead, add it here. Your subhead will appear below your title in a small font.
tr: Bir alt baþlýk kullanmak istiyorsanýz, buraya ekleyin. Alt baþlýðýnýz baþlýðýnýzýn altýnda küçük bir yazý tipinde görünecek.

en: If you would like your image to be a link, input your destination URL here. No link will be created if this field is left blank.
tr: Resminizin bir bağlantı olmasını istiyorsanız, buraya hedef URL girin. Bu alan boş bırakılırsa bağlantı oluşturulmaz.

en: If you'd like to see a version that is fully compatible with Divi 5, consider letting the third-party developer know.
tr: Divi 5 ile tamamen uyumlu bir sürüm görmek istiyorsanız, üçüncü taraf geliştiriciyi bilgilendirmeyi düşünebilirsiniz.

en: If your pricing is subscription based, input the subscription payment cycle here.
tr: Fiyatlamanýz üyelik temelliyse, üyelik ödeme döngüsünü buraya girin.

en: Ignore Sticky Posts
tr: Sabitlenmiş Gönderileri Yoksay

en: Image
tr: Görüntü

en: Image
tr: Görsel

en: Image & Icon
tr: Görsel ve Simge

en: Image & Video
tr: Görsel ve Video

en: Image Alignment
tr: Resim Hizalama

en: Image Animation
tr: Görüntü Animasyonu

en: Image Count
tr: Görüntü sayısı

en: Image Height
tr: Görüntü yüksekliği

en: Image Horizontal Offset
tr: Görsel Yatay Ofset

en: Image Link Target
tr: Resim Bağlantı Hedefi

en: Image Link URL
tr: Resim Bağlantısı URL'si

en: Image Order
tr: Görüntü Siparişi

en: Image Overlay
tr: Resim Üst Katmanı

en: Image Vertical Offset
tr: Görsel Dikey Ofset

en: Image Width
tr: Resim Maksimum Genişliği

en: Image or Icon
tr: Görsel veya Simge

en: Image/Icon
tr: Görsel/Simge

en: Image/Icon Animation
tr: Görüntü/Simge Animasyonu

en: Image/Icon Placement
tr: Görüntü/Simge Yerleþtirmesi

en: Images
tr: Görseller

en: Import
tr: İçe Aktar

en: Import & Export
tr: İçe Aktar ve Dışa Aktar

en: Import & Export Presets
tr: Ön Ayarları İçe ve Dışa Aktar

en: Import & Export Variables
tr: Değişkenleri İçe ve Dışa Aktar

en: Import Canvas
tr: Tuvali İçe Aktar

en: Import Design Presets?
tr: Tasarım Hazır Ayarları İçe Aktarılsın mı?

en: Import Divi Builder Templates
tr: Divi Builder Şablonlarını İçe Aktar

en: Import Layout
tr: Düzeni İçe Aktar

en: Import Options
tr: İçe Aktarma Seçenekleri

en: Import Presets
tr: Ön Ayarları İçe Aktar

en: Import Templates
tr: Şablonları İçe Aktar

en: Import To New Canvas
tr: Yeni Tuvale İçe Aktar

en: Import Variables
tr: Değişkenleri İçe Aktar

en: Import them as static layouts from the website they were exported from. This may take several minutes depending on the number of references being imported.
tr: Dışa aktarıldıkları web sitesinden statik yerleşimler olarak içe aktarın. İçe aktarılan referans sayısına bağlı olarak bu işlem birkaç dakika sürebilir.

en: Imported Content
tr: İçerik İçe Aktarıldı

en: Imported templates
tr: İçe Aktarılan Şablonlar

en: Improve With AI
tr: Yapay Zeka ile Geliştirin

en: In A New Tab
tr: Yeni Bir Sekmede

en: In List (IN)
tr: Listede (IN)

en: In Stock
tr: Stokta var

en: In Stock Text
tr: Stoktaki Yazı

en: In The Current Tab
tr: Geçerli Sekmede

en: In order for videos to be sized correctly, you must input the exact height (in pixels) of your video here.
tr: Videolarýn doðru bir þekilde boyutlanmasý için, videonuzun tam yüksekliðini buraya girmelisiniz (piksel olarak).

en: In order for videos to be sized correctly, you must input the exact width (in pixels) of your video here.
tr: Videolarýn doðru þekilde boyutlanmasý için, videonuzun tam geniþliðini (piksel olarak) buraya girmelisiniz.

en: Inactive Tab Background Color
tr: Pasif Sekme Arkaplan Rengi

en: Inches (in)
tr: İnç (inç)

en: Include Advanced Design settings
tr: Gelişmiş Tasarım ayarlarını dahil et

en: Include All Global Canvases
tr: Tüm Global Tuvalleri Dahil Et

en: Include All Templates
tr: Tüm Şablonları Dahil Et

en: Include IP Address
tr: Kategorileri Dahil Et

en: Include the subscriber's ip address in the data sent to your email provider.
tr: Abonenin ip adresini e-posta sağlayıcınıza gönderilen verilere ekleyin.

en: Included Categories
tr: Dahil Edilen Kategoriler

en: Included Tabs
tr: Dahil Edilen Sekmeler

en: Incomplete chunk data received. Expected %1$d chunks, received %2$d chunks.
tr: Eksik parça verisi alındı. %1$d parça bekleniyordu, %2$d parça alındı.

en: Increase
tr: Artır

en: Increase Font Size
tr: Yazı Tipi Boyutunu Artır

en: Increase Module Bottom Padding
tr: Modül Alt İç Boşluğunu Artır

en: Increase Module Bottom Padding by 10px
tr: Modül Alt İç Boşluğunu 10px Artır

en: Increase Module Left Padding
tr: Modül Sol İç Boşluğunu Artır

en: Increase Module Left Padding by 10px
tr: Modül Sol İç Boşluğunu 10px Artır

en: Increase Module Padding
tr: Modül Dolgusunu Arttırın

en: Increase Module Padding By 10px
tr: Modül Dolgusunu 10 piksel arttırın

en: Increase Module Right Padding
tr: Modül Sağ İç Boşluğunu Artır

en: Increase Module Right Padding by 10px
tr: Modül Sağ İç Boşluğunu 10px Artır

en: Increase Module Top Padding
tr: Modül Üst İç Boşluğunu Artır

en: Increase Module Top Padding by 10px
tr: Modül Üst İç Boşluğunu 10px Artır

en: Increase Row Bottom Padding
tr: Satır Alt İç Boşluğunu Artır

en: Increase Row Bottom Padding by 10px
tr: Satır Alt İç Boşluğunu 10px Artır

en: Increase Row Left Padding
tr: Satır Sol İç Boşluğunu Artır

en: Increase Row Left Padding by 10px
tr: Satır Sol İç Boşluğunu 10px Artır

en: Increase Row Padding
tr: Satır Doldurmayı Artır

en: Increase Row Padding By 10px
tr: Satır Doldurmayı 10px Artır

en: Increase Row Right Padding
tr: Satır Sağ İç Boşluğunu Artır

en: Increase Row Right Padding by 10px
tr: Satır Sağ İç Boşluğunu 10px Artır

en: Increase Row Top Padding by 10px
tr: Satır Üst İç Boşluğunu 10px Artır

en: Increase Section Bottom Padding
tr: Bölüm Alt İç Boşluğunu Artır

en: Increase Section Bottom Padding by 10px
tr: Bölüm Alt İç Boşluğunu 10px Artır

en: Increase Section Left Padding
tr: Bölüm Sol İç Boşluğunu Artır

en: Increase Section Left Padding by 10px
tr: Bölüm Sol İç Boşluğunu 10px Artır

en: Increase Section Padding
tr: Bölüm Doldurmayı Artır

en: Increase Section Padding By 10px
tr: Bölüm Doldurmayı 10px Artır

en: Increase Section Right Padding
tr: Bölüm Sağ İç Boşluğunu Artır

en: Increase Section Right Padding by 10px
tr: Bölüm Sağ İç Boşluğunu 10px Artır

en: Increase Section Top Padding
tr: Bölüm Üst İç Boşluğunu Artır

en: Increase Section Top Padding by 10px
tr: Bölüm Üst İç Boşluğunu 10px Artır

en: Increase or decrease the height of the shape divider.
tr: Şekil bölücünün yüksekliğini artırın veya azaltın.

en: Increase or decrease the size of the %1$s text.
tr:  %1$s metninin boyutunu artırın veya azaltın.

en: Increase or decrease the size of the %s text.
tr: %s metninin boyutunu artırın veya azaltın.

en: Increase or decrease the size of the button text.
tr: Düğme metninin boyutunu artırın veya azaltın.

en: Increase or decrease the size of the scroll down arrow that appears towards the bottom of the module.
tr: Modülün altına doğru görünen aşağı kaydırma okunun boyutunu artırın veya azaltın.

en: Increase or decrease the size of the text.
tr: Metnin boyutunu artırın veya azaltın.

en: Increase or decrease the size of this element.
tr: Bu öğenin boyutunu artırın veya azaltın.

en: Increase or decrease the thickness of the border around the button. Setting this value to 0 will remove the border entirely.
tr: Düğmenin etrafındaki kenarlığın kalınlığını artırın veya azaltın. Bu değerin 0'a ayarlanması, sınırı tamamen kaldıracaktır.

en: Increasing indentation will push list items further towards the center of the text content, giving the list more visible separation from the the rest of the text.
tr: Girintiyi arttırmak, liste öğelerini metnin içeriğinin ortasına doğru iterek listenin metnin geri kalanından daha belirgin bir şekilde ayrılmasını sağlar.

en: Increasing the border radius will increase the roundness of the button's corners. Setting this value to 0 will result in squared corners.
tr: Kenarlık yarıçapını artırmak, düğmenin köşelerinin yuvarlaklığını artırır. Bu değerin 0'a ayarlanması kare köşelere neden olur.

en: Increasing the border radius will increase the roundness of the overlay corners. Setting this value to 0 will result in squared corners.
tr: Kenarlık yarıçapının arttırılması, kaplama köşelerinin yuvarlaklığını arttırır. Bu değerin 0'a ayarlanması kare köşelere neden olur.

en: Increasing the divider weight will increase the thickness of the dividing line.
tr: Ayırıcı ağırlığının arttırılması, ayırma çizgisinin kalınlığını arttıracaktır.

en: Increasing the spread strength will increase the density of the box shadow. Higher density results in a more intense shadow.
tr: Yayılma mukavemetinin arttırılması, kutu gölgesinin yoğunluğunu arttırır. Daha yüksek yoğunluk, daha yoğun bir gölgeye neden olur.

en: Increasing the width of the border will increase its size/thickness.
tr: Sınırın genişliğini artırmak, boyut / kalınlığını arttıracaktır.

en: Inherited Rule (Non-editable)
tr: Devralınan Kural (Düzenlenemez)

en: Inline
tr: Çizgide

en: Inline Centered Logo
tr: Satır İçi Merkezlenmiş Logo

en: Inner Column
tr: İç Sütun

en: Inner Columns
tr: İç Sütunlar

en: Inner Max Width
tr: İç Maksimum Genişlik

en: Inner Row
tr: İç Satır

en: Inner Rows
tr: İç Satırlar

en: Inner Shadow
tr: Ýç Gölgeyi Göster

en: Inner Width
tr: İç Genişlik

en: Input
tr: Girdi

en: Input Facebook Profile Url.
tr: Facebook Profil URL girin.

en: Input Field
tr: Girdi Alanı

en: Input Fields
tr: Giriş Alanları

en: Input LinkedIn Profile Url.
tr: LinkedIn Profil URL'sini girin.

en: Input Placeholder
tr: Giriş Yer Tutucusu

en: Input X Profile Url.
tr: X Profil URL'sini girin.

en: Input a title for the circle counter.
tr: Daire sayýcý için bir baþlýk girin.

en: Input a title for the counter.
tr: Sayýcý için bir baþlýk girin.

en: Input the email address where messages should be sent.<br /><br /> Note: email delivery and spam prevention are complex processes. We recommend using a delivery service such as <a href="http://mandrill.com/">Mandrill</a>, <a href="https://sendgrid.com/">SendGrid</a>, or other similar service to ensure the deliverability of messages that are submitted through this form
tr: Mesajların gönderileceği e-posta adresini girin.<br /><br /> Not: e-posta teslimi ve spam önleme karmaşık süreçlerdir. Bu form üzerinden gönderilen mesajların teslim edilebilirliğini sağlamak için <a href="http://mandrill.com/">Mandrill</a>, <a href="https://sendgrid.com/">SendGrid</a> veya benzer bir teslimat hizmeti kullanmanızı öneririz

en: Input the job title.
tr: Ýþ ünvanýný girin.

en: Input the main text content for your module here.
tr: Modülünüz için ana metin içeriðini buraya girin.

en: Input the name of the company.
tr: Þirket adýný girin.

en: Input the name of the person.
tr: Kişinin adını girin.

en: Input the name of the testimonial author.
tr: Onay yazarýnýn ismini girin.

en: Input the person's position.
tr: Kiþinin konumunu girin.

en: Input the value of the product here.
tr: Ürünün deðerini buraya girin.

en: Input your desired button text, or leave blank for no button.
tr: Ýstenen buton metnini girin ya da buton olmamasý için boþ býrakýn.

en: Input your desired button text.
tr: İstenen buton metnini girin.

en: Input your desired link text.
tr: İstediğiniz bağlantı metnini girin.

en: Input your main slide text content here.
tr: Ana slayt metni içeriðinizi buraya girin.

en: Input your value to action title here.
tr: Eylem baþlýðý deðerinizi buraya girin.

en: Insert
tr: Ekle

en: Insert %s
tr: %s Ekle

en: Insert %s Module
tr: %s Modülünü Ekle

en: Insert Dynamic Content
tr: Dinamik İçerik Ekle

en: Insert Existing Page Layout
tr: Mevcut Sayfa Düzenini Ekle

en: Insert Existing Post Layout
tr: Mevcut Yazı Düzenini Ekle

en: Insert Layout
tr: Düzen Ekle

en: Insert Media
tr: Ortam Ekle

en: Insert Module
tr: Modül Gir

en: Insert Module Or Row
tr: Modül Veya Satır Ekle

en: Insert Premade Layout
tr: Hazır Düzen Ekle

en: Insert Row
tr: Satır Ekle

en: Insert Saved Layout
tr: Kayıtlı Düzeni Ekle

en: Insert Saved Module
tr: Kayıtlı Modülü Ekle

en: Insert Saved Row
tr: Kayıtlı Satırı Ekle

en: Insert Saved Section
tr: Kayıtlı Bölümü Ekle

en: Insert Section
tr: Bölüm Ekle

en: Insert Theme Builder Set
tr: Theme Builder Setini Ekle

en: Insert Theme Builder Template
tr: Theme Builder Şablonunu Ekle

en: Inset
tr: İçe Ayarla

en: Inside
tr: içeride

en: Inspect
tr: İncele

en: Inspector
tr: Denetleyici

en: Insufficient permission.
tr: Yetersiz izin.

en: Intensity effects how subtle or aggressive your animation will be. Lowering the intensity will create a smoother and more subtle animation while increasing the intensity will create a snappier more aggressive animation.
tr: Yoğunluk, animasyonunuzun ne kadar ince veya agresif olacağını etkiler. Yoğunluğu azaltmak daha yumuşak ve daha ince bir animasyon yaratacakken yoğunluğu artırmak daha keskin bir şekilde daha agresif bir animasyon yaratacaktır.

en: Interaction
tr: Etkileşim

en: Interactions
tr: Etkileşimler

en: Interface Animations
tr: Arayüz Animasyonları

en: Interface Mode
tr: Arayüz Modu

en: Invalid File format. You should be uploading a JSON file.
tr: Geçersiz Dosya formatı. Bir JSON dosyası yüklüyor olmalısınız.

en: Invalid Pin and address data. Please try again.
tr: Geçersiz Pin ve adres verisi. Lütfen yeniden deneyin.

en: Invalid Post ID.
tr: Geçersiz Yazı Kimliği.

en: Invalid attribute name. Attribute names must contain only letters, numbers, hyphens, underscores, and colons.
tr: Geçersiz öznitelik adı. Öznitelik adları yalnızca harfler, sayılar, tireler, alt çizgiler ve iki nokta üst üste içermelidir.

en: Invalid chunked request: missing required chunking parameters.
tr: Geçersiz parçalı istek: gerekli parçalama parametreleri eksik.

en: Invalid context parameter.
tr: Geçersiz bağlam parametresi.

en: Invalid email
tr: Geçersiz e-posta

en: Invalid layout save target for current context.
tr: Geçerli bağlam için geçersiz düzen kaydetme hedefi.

en: Invalid library item type.
tr: Geçersiz kütüphane öğesi türü.

en: Invalid non-chunked request: chunking parameters should not be present.
tr: Geçersiz parçalanmamış istek: parçalama parametreleri bulunmamalı.

en: Invalid nonce
tr: Geçersiz nonce

en: Invalid nonce.
tr: Geçersiz nonce.

en: Invalid parent setting specified.
tr: Geçersiz üst ayar belirtildi.

en: Invalid post ID.
tr: Geçersiz gönderi kimliği.

en: Invalid post type.
tr: Geçersiz yazı türü.

en: Invalid request. Missing required parameters %s.
tr: Geçersiz istek. Gerekli parametreler eksik: %s.

en: Invalid unit is being used for calculation
tr: Hesaplama için geçersiz bir birim kullanılıyor

en: Invert
tr: evirmek

en: Invert the hue, saturation, and brightness by this amount.
tr: Tonu, doygunluğu ve parlaklığı bu miktarda ters çevirin.

en: Inverted Chevrons
tr: ters köşeli çift ayraç

en: Inverted Chevrons 2
tr: Ters Köşeli Çift Ayraçlar 2

en: Is
tr: Dır-dir

en: Is After
tr: Sonra

en: Is Any Value
tr: Herhangi Bir Değer

en: Is Before
tr: Önce

en: Is Greater Than (numeric values only)
tr: Büyüktür (yalnızca sayısal değerler)

en: Is Less Than (numeric values only)
tr: Küçüktür (yalnızca sayısal değerler)

en: Is Not
tr: Değil

en: Is Not On a Specific Date
tr: Belirli Bir Tarihte Değil

en: Is On Specific Day(s) of the Week
tr: Haftanın Belirli Günlerinde

en: Is On a Specific Date
tr: Belirli Bir Tarihte

en: Is the First Day of the Month
tr: Ayın İlk Günü mü

en: Is the Last Day of the Month
tr: Ayın Son Günü

en: Italic
tr: İtalik

en: Item
tr: Madde

en: Item Defaults
tr: Öğe Varsayılanları

en: Item Indent
tr: Öğe Girintisi

en: Item Overlay
tr: Öğe Kaplaması

en: Item Title
tr: Öğe Başlığı

en: JSON-encoded main loop settings data from settings context for current_page query resolution.
tr: current_page sorgu çözümlemesi için ayarlar bağlamındaki JSON kodlu ana döngü ayar verileri.

en: Job Title
tr: Ýþ Ünvaný

en: Justified
tr: İki Yana Yasla

en: Justify
tr: İki Yana Yasla

en: Justify Content
tr: İçeriği Yasla

en: Justify Items
tr: Öğeleri Yasla

en: Justify Self
tr: Kendini Yasla

en: Keyboard Shortcuts
tr: Klavye Kısayolları

en: Label
tr: Etiket

en: Label Text
tr: Etiket Metni

en: Label for the "after" image.
tr: "sonra" görseli etiketi.

en: Label for the "before" image.
tr: "önce" görseli etiketi.

en: Labels
tr: Etiketler

en: Landscape
tr: Yatay

en: Large
tr: Büyük

en: Last Instance of Every Month
tr: Her Ayın Son Örneği

en: Last Item
tr: Son Öğe

en: Last Modified Date
tr: Son Değiştirilme Tarihi

en: Last Name
tr: Soyadı

en: Last Name Fullwidth
tr: Sayfa Tam geniþliði

en: Last Used
tr: Son Kullanılan

en: Last Used Position
tr: Başlangıç ​​konumu

en: Last, First Name
tr: Soyad, Ad

en: Lastly, it is recommended that you temporarily disable all WordPress plugins and browser extensions and try to save again to determine if something is causing a conflict.
tr: Son olarak, geçici olarak tüm WordPress eklentilerini ve tarayıcı uzantılarını devre dışı bırakmanız ve bir şeylerin bir çatışmaya neden olduğunu tespit etmek için tekrar kaydetmeyi denemeniz önerilir.

en: Latest %1$s
tr: En Yeni %1$s

en: Latest Products
tr: en son ürünler

en: Layer Blob
tr: Katman Blobu

en: Layers
tr: Katmanlar

en: Layout
tr: Düzen

[ctx: Layout]
en: Add New
tr: Yeni Ekle

en: Layout Details
tr: Yerleşim Düzenleri

en: Layout Direction
tr: Yerleşim Yönü

en: Layout Style
tr: Yerleşim Stili

en: Layout Wrapping
tr: Düzen Sarmalama

en: Layout, Section, Row, Module
tr: Düzen, Bölüm, Satır, Modül

en: Learn More
tr: Daha Fazla Bilgi

en: Leave a Reply to %s
tr: %s İçin Yanıt Bırak

en: Leave at 0 to remove restriction
tr: Kısıtlamayı kaldırmak için 0 olarak bırakın

en: Leave blank if you're using this module on a Project or Post. Otherwise type the taxonomy name to make the 'In the Same Category' option work correctly.
tr: Bu modülü bir Proje veya Yazıda kullanıyorsanız boş bırakın. Aksi halde, 'Aynı Kategoride' seçeneğinin doğru çalışması için taksonomi adını yazın.

en: Left
tr: Sol

en: Left Aligned
tr: Sola hizalı

en: Left Arrow Icon
tr: Sol Ok Simgesi

en: Left Border Color
tr: Kenar Rengi

en: Left Border Style
tr: Kenar Biçimi

en: Left Border Width
tr: Kenar Genişliği

en: Left Sidebar
tr: Sol Kenar Çubuğu

en: Left To Right
tr: Soldan Saða

en: Legacy
tr: Eski

en: Less Than (<)
tr: Küçüktür (<)

en: Less Than or Equal (<=)
tr: Küçüktür veya Eşittir (<=)

en: Letter Spacing
tr: Harf Aralığı

en: Letter spacing adjusts the distance between each letter in the %1$s.
tr: Harf aralığı, %1$s içindeki her harf arasındaki mesafeyi ayarlar.

en: Letter spacing adjusts the distance between each letter in the %s.
tr: Harf aralığı, %s içindeki her harf arasındaki mesafeyi ayarlar.

en: Letter spacing adjusts the distance between each letter in the button.
tr: Harf aralığı, düğmedeki her harf arasındaki mesafeyi ayarlar.

en: Letter spacing adjusts the distance between each letter.
tr: Harf aralığı, her harf arasındaki mesafeyi ayarlar.

en: Letters Only (A-Z)
tr: Yalnızca Harfler (A-Z)

en: Library
tr: Kütüphane

en: Library Item Error
tr: Kütüphane Öğesi Hatası

en: Library Item Preview
tr: Kütüphane Öğesi Önizlemesi

en: Library Item does not exist.
tr: Kütüphane Öğesi mevcut değil.

en: Library Settings
tr: Kütüphane Ayarları

en: Library item does not exist. Click close to close this browser window.
tr: Kütüphane öğesi mevcut değil. Bu tarayıcı penceresini kapatmak için Kapat'a tıklayın.

en: Library item not found
tr: Kütüphane öğesi bulunamadı

en: Light
tr: Açık Renk

en: Light 300
tr: Hafif 300

en: Light Text Color
tr: Açık Metin Rengi

en: Lighten
tr: Aydınlat

en: Lightness
tr: Açıklık

en: Line
tr: Hat

en: Line Color
tr: Etiket Rengi

en: Line Height
tr: Satır Yüksekliği

en: Line Icons
tr: Satır Simgeleri

en: Line Position
tr: Satır Konumu

en: Line Style
tr: Ayırıcı Stili

en: Line height adjusts the distance between each line of the %1$s text. This becomes noticeable if the %1$s is long and wraps onto multiple lines.
tr: Satır yüksekliği, %1$s metnin her satırı arasındaki mesafeyi ayarlar.  %1$s uzunsa ve birden fazla satıra sarılırsa, bu fark edilir hale gelir.

en: Line height adjusts the distance between each line of the %s text. This becomes noticeable if the %s is long and wraps onto multiple lines.
tr: Satır yüksekliği, %s metninin her satırı arasındaki mesafeyi ayarlar. %s uzun olduğunda ve birden fazla satıra sığdırıldığında bu daha belirgin hale gelir.

en: Line height adjusts the distance between each line of the text. This becomes noticeable if the text is long and wraps onto multiple lines.
tr: Satır yüksekliği, metnin her satırı arasındaki mesafeyi ayarlar. Metin uzun olduğunda ve birden fazla satıra sığdırıldığında bu daha belirgin hale gelir.

en: Linear
tr: Doğrusal

en: Linear gradients radiate in a single direction across one axis. Radial gradients radiate from the center of the background in the shape of a circle.
tr: Doğrusal degradeler, bir eksen boyunca tek bir yönde yayılır. Radyal degradeler, arka planın ortasından bir daire şeklinde yayılır.

en: Link
tr: Bağlantı

en: Link Color
tr: Bağlantı Rengi

en: Link Destination
tr: Bağlantı Hedefi

en: Link Name
tr: Bağlantı Adı

en: Link Options
tr: Bağlantı Seçenekleri

en: Link Target
tr: Bağlantı hedefi

en: Link Text
tr: Bağlantı Metni

en: Link To Taxonomy Pages
tr: Taksonomi Sayfalarına Bağla

en: Link URL
tr: URL Linki

en: Link to Category Index Pages
tr: Kategori Dizin Sayfalarına Bağla

en: Link to Comments Area
tr: Yorumlar Alanına Bağla

en: Link to Tag Index Pages
tr: Etiket Dizin Sayfalarına Bağla

en: LinkedIn Profile Url
tr: LinkedIn Profil URL

en: Links
tr: Bağlantılar

en: Links Text
tr: Bağlantı Metinleri

en: List
tr: Liste

en: List View
tr: Liste Görünümü

en: List of files selected for import. Click the X icon to remove a file.
tr: İçe aktarma için seçilen dosyaların listesi. Bir dosyayı kaldırmak için X simgesine tıklayın.

en: Load
tr: Yükle

en: Load Code Snippets
tr: Kod Parçacıklarını Yükle

en: Load From Library
tr: Kütüphaneden Yükle

en: Load Layout
tr: Düzeni Yükle

en: Load Premade Layout
tr: Düzenlemeyi Yükle

en: Load Template
tr: Şablonu Yükle

en: Loaded Canvas
tr: Yüklenen Tuval

en: Loaded Page
tr: Yüklü Sayfa

en: Loaded Preset
tr: Ön Ayar Yüklendi

en: Loaded Template
tr: Şablon Yüklendi

en: Loaded Theme Builder
tr: Theme Builder Yüklendi

en: Loading pre-made layouts is a great way to jump-start your new page. The Divi Builder comes with dozens of layouts to choose from, and you can find lots of great free layouts online too. You can save your favorite layouts to the Divi Library and load them on new pages or share them with the community. Click the highlighted button to open the layouts menu and select a pre-made layout.
tr: Hazır düzenleri yüklemek, yeni sayfanıza hızlı bir başlangıç yapmanın harika bir yoludur. Divi Builder aralarından seçim yapabileceğiniz onlarca düzenle birlikte gelir ve internette de birçok harika ücretsiz düzen bulabilirsiniz. Favori düzenlerinizi Divi Kütüphanesi'ne kaydedebilir, yeni sayfalarda yükleyebilir veya toplulukla paylaşabilirsiniz. Düzenler menüsünü açmak ve hazır bir düzen seçmek için vurgulanan düğmeye tıklayın.

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: Local Canvases
tr: Yerel Tuvaller

en: Location
tr: Konum

en: Lock %1$s
tr: %1$s'i Kilitle

en: Lock Item
tr: Öğeyi Kilitle

en: Lock Module
tr: Modülü Kilitle

en: Log In To Divi Cloud
tr: Divi Cloud'a Giriş Yap

en: Log out
tr: Çıkış Yap

en: Logged In Status
tr: Oturum Açma Durumu

en: Logged in as %1$s
tr: %1$s olarak giriş yapıldı

en: Logger
tr: Günlükleyici

en: Login
tr: Giriş Yap

en: Login Button
tr: Giriş Butonu

en: Login Description
tr: Giriş Tanımı

en: Login Fields
tr: Giriş Alanları

en: Login Form
tr: Giriş Formu

en: Login Title
tr: Logo Başlık

en: Login To Divi Cloud
tr: Divi Cloud'a Giriş Yap

en: Logins
tr: Girişler

en: Logo Border Radius
tr: Logo Kenarlık Yuvarlatma

en: Logo Image
tr: Logo resmi

en: Logo Link Target
tr: Logo Bağlantı Hedefi

en: Logo Link URL
tr: Logo Bağlantısı URL'si

en: Loop
tr: Döngü

en: Loop %s Custom Field
tr: Döngü %s Özel Alanı

en: Loop %s Custom Fields
tr: Döngü %s Özel Alanları

en: Loop Animation
tr: Animasyonu Döngüye Al

en: Loop Dynamic Content
tr: Döngü Dinamik İçerik

en: Loop Element
tr: Döngü Öğesi

en: Loop ID
tr: Döngü Kimliği

en: Loop Menu CSS Classes
tr: Döngü Menüsü CSS Sınıfları

en: Loop Menu Description
tr: Döngü Menüsü Açıklaması

en: Loop Menu Link
tr: Döngü Menüsü Bağlantısı

en: Loop Menu Link Relationship
tr: Döngü Menüsü Bağlantı İlişkisi

en: Loop Menu Order
tr: Döngü Menüsü Sırası

en: Loop Menu Text
tr: Döngü Menüsü Metni

en: Loop Menu Title Attribute
tr: Döngü Menüsü Başlık Özniteliği

en: Loop Meta Keys
tr: Döngü Meta Anahtarları

en: Loop Position
tr: Döngü Konumu

en: Loop Post Terms
tr: Döngü Gönderi Terimleri

en: Loop Post Title
tr: Döngü Gönderi Başlığı

en: Loop Product
tr: Döngü Ürün

en: Loop Product Current Price
tr: Döngü Ürün Geçerli Fiyatı

en: Loop Product Link URL
tr: Döngü Ürün Bağlantısı URL

en: Loop Product Regular Price
tr: Döngü Ürün Normal Fiyatı

en: Loop Product Sale Price
tr: Döngü Ürün İndirimli Fiyatı

en: Loop Product Terms
tr: Döngü Ürün Terimleri

en: Loop Product Title
tr: Döngü Ürün Başlığı

en: Lost your password?
tr: Şifrenizi mi unuttunuz?

en: Lottie Animation
tr: Lottie Animasyonu

en: Lottie Animation File
tr: Lottie Animasyon Dosyası

en: Lottie Animations
tr: Lottie Animasyonları

en: Luminosity
tr: Renk Parlaklığı

en: Made Global %s
tr: Genel Yapıldı: %s

en: Main Canvas
tr: Ana Tuval

en: Main Element
tr: Ana eleman

en: Main Query
tr: Ana Sorgu

en: Make Fullscreen
tr: Tam Ekran Yap

en: Make Fullwidth
tr: Tam Genişlik Yap

en: Make Global
tr: Global Yap

en: Make Global Color
tr: Global Renk Yap

en: Make Main Canvas
tr: Ana Tuval Yap

en: Make Menu Links Fullwidth
tr: Menü Bağlantıları Fullwidth Olun

en: Make Row Full Width
tr: Satırı Tam Genişlik Yap

en: Make This Table Featured
tr: Bu Tabloyu Görünür Yap

en: Make global module attribute local
tr: Global modül özniteliğini yerel yap

en: Make global module children local
tr: Global modül alt öğelerini yerel yap

en: Make sure you entered the correct captcha.
tr: Doğru captcha'yı girdiğinizden emin olun.

en: Make this canvas available across all posts.
tr: Bu tuvali tüm gönderilerde kullanılabilir yapın.

en: Manage Global %s
tr: Global %s Yönet

en: Manage Global Colors
tr: Genel Renkleri Yönet

en: Manage Template Assignments
tr: Şablon Atamalarını Yönet

en: Manual Height Rows
tr: Manuel Yükseklikte Satırlar

en: Manual Input
tr: Manuel Giriş

en: Manual Width Columns
tr: Manuel Genişlikli Sütunlar

en: Manually select specific posts to exclude from your loop. This allows you to remove particular posts from your results while keeping the rest of your query intact.
tr: Döngünüzden hariç tutulacak belirli gönderileri manuel olarak seçin. Bu, sorgunuzun geri kalanını korurken belirli gönderileri sonuçlarınızdan kaldırmanıza olanak tanır.

en: Manually select specific posts to include in your loop. This allows you to create a curated list of content by choosing individual posts rather than using broader queries.
tr: Döngünüze dahil edilecek belirli gönderileri manuel olarak seçin. Bu, daha geniş sorgular kullanmak yerine tek tek gönderileri seçerek özenle hazırlanmış bir içerik listesi oluşturmanıza olanak tanır.

en: Map
tr: Harita

en: Map Center Address
tr: Harita Merkez Adresi

en: Map Pin
tr: Harita İğnesi

en: Map Pin Address
tr: Ýðne Adresini Haritalayýn

en: Map Pins
tr: Harita İğneleri

en: Maps
tr: Haritalar

en: Margin
tr: kenar

en: Margin adds extra space to the outside of the element, increasing the distance between the element and other items on the page.
tr: Marj, elemanla sayfadaki diğer öğeler arasındaki mesafeyi artırarak elemanın dışına fazladan boşluk ekler.

en: Marker
tr: İşaretçi

en: Mask Aspect Ratio
tr: Maske En Boy Oranı

en: Mask Blend Mode
tr: Maske Karışım Modu

en: Mask Color
tr: Maske Rengi

en: Mask Height
tr: Maske Yüksekliği

en: Mask Horizontal Offset
tr: Maske Yatay Ofset

en: Mask Position
tr: Maske Konumu

en: Mask Size
tr: Maske Boyutu

en: Mask Style
tr: Maske Stili

en: Mask Transform
tr: Maske Dönüşümü

en: Mask Vertical Offset
tr: Maske Dikey Ofset

en: Mask Width
tr: Maske Genişliği

en: Masonry
tr: Duvar Örgüsü

en: Max Height
tr: Maksimum yükseklik

en: Max Width
tr: Maksimum genişlik

en: Maximum Length
tr: Maksimum uzunluk

en: Maximum length: %1$d characters.
tr: Maksimum uzunluk: %1$d karakter.

en: Media
tr: Medya

en: Medium
tr: Orta

en: Medium 500
tr: Orta 500

en: Member Description
tr: Üye Açıklaması

en: Member Image
tr: Üye Resmi

en: Member Position
tr: Üye Pozisyonu

en: Member Social Links
tr: Üye Sosyal Bağlantıları

en: Menu
tr: Menü

en: Menu ID to query (when query_type is menus).
tr: Sorgulanacak menü kimliği (query_type menus olduğunda).

en: Menu Item
tr: Menü Öğesi

en: Menu Item Offset
tr: Menü Öğesi Ofseti

en: Menu Items Per Page
tr: Sayfa Başına Menü Öğesi

en: Menu Link
tr: Menü Bağlantısı

en: Menu Logo
tr: Menü logosu

en: Menu Order
tr: Menü Sırası

en: Menu Style
tr: Menü Stili

en: Menu Text
tr: Menü Metni

en: Menu width is limited by your website content width. Enabling this option will extend the menu the full width of the browser window.
tr: Menü genişliği, web sitenizin içerik genişliği ile sınırlıdır. Bu seçeneğin etkinleştirilmesi, menüyü tarayıcı penceresinin tam genişliğine genişletir.

en: Menus
tr: Menüler

en: Message
tr: Mesaj

en: Message AI Agent...
tr: AI Ajanına Mesaj Yazın...

en: Message Field
tr: Mesaj Alanı

en: Message Pattern
tr: Mesaj Kalıbı

en: Meta
tr: Bilgi

en: Meta Key
tr: Meta Anahtarı

en: Meta Key: %s
tr: Meta Anahtarı: %s

en: Meta Layout
tr: Meta Düzeni

en: Meta Query
tr: Meta Sorgusu

en: Meta Text
tr: Meta Metin

en: Meta Value
tr: Meta Değeri

en: Meta Value: %s
tr: Meta Değeri: %s

en: Meta key to query.
tr: Sorgulanacak meta anahtarı.

en: Meta query parameters for filtering posts by custom fields. Array of meta query clauses. Multiple clauses are combined with AND relation.
tr: Özel alanlara göre yazıları filtrelemek için meta sorgu parametreleri. Meta sorgu koşulları dizisi. Birden fazla koşul AND ilişkisiyle birleştirilir.

en: Meta value to compare against.
tr: Karşılaştırılacak meta değeri.

en: Meta value type.
tr: Meta değer türü.

en: Mid
tr: Orta

en: Mid %s
tr: Orta %s

en: Mid Blur
tr: Orta Bulanıklık

en: Mid Offset
tr: Orta Ofset

en: Mid Opacity
tr: Orta Opaklık

en: Mid Rotation
tr: Orta Dönüş

en: Mid Scale
tr: Orta Ölçek

en: Middle of Element
tr: Öğenin Ortası

en: Millimeters (mm)
tr: Milimetre (mm)

en: Min
tr: Dak

en: Min Height
tr: Min Yükseklik

en: Minimum Height Rows
tr: Minimum Yükseklikte Satırlar

en: Minimum Length
tr: Minimum Boy

en: Minimum Score
tr: Minimum Puan

en: Minimum length: %1$d characters.
tr: Minimum uzunluk: %1$d karakter.

en: Minute
tr: Dakika

en: Minute(s)
tr: Dakika

en: Minutes
tr: dakika

en: Mirror Mouse Movement
tr: Fare Hareketini Yansıt

en: Missing required parameter: `currentPage.id`.
tr: Gerekli parametre eksik: `currentPage.id`.

en: Mobile Menu Background Color
tr: Mobil Menü Arka Plan Rengi

en: Mobile Menu Text Color
tr: Mobil Menü Metin Rengi

en: Modal
tr: Mod Penceresi

en: Modified
tr: Değiştirildi

en: Modified Fields To Extend
tr: Genişletilecek Değiştirilmiş Alanlar

en: Modify
tr: Değiştir

en: Modify how this element blends with any layers beneath it. To reset, choose the "Normal" option.
tr: Bu öğenin altındaki katmanlarla nasıl karışacağını değiştirin. Sıfırlamak için "Normal" seçeneğini seçin.

en: Module
tr: Birim

en: Module %1$s are created using HTML headings. You can change the heading level for this module by choosing anything from H1 through H6. Higher heading levels are smaller and less significant.
tr:  %1$s modülü HTML başlıkları kullanılarak yaratıldı. H1'den H6'ya kadar herhangi bir şeyi seçerek bu modülün başlık seviyesini değiştirebilirsiniz. Daha yüksek başlık seviyeleri daha küçük ve daha az belirgindir.

en: Module %s are created using HTML headings. You can change the heading level for this module by choosing anything from H1 through H6. Higher heading levels are smaller and less significant.
tr: Modül %s öğeleri HTML başlıkları kullanılarak oluşturulur. H1 ile H6 arasında bir seçim yaparak bu modülün başlık düzeyini değiştirebilirsiniz. Daha yüksek başlık düzeyleri daha küçük ve daha az önemlidir.

en: Module Alignment
tr: Metin Hizalama

en: Module Elements
tr: Modül Elemanları

en: Module Link Target
tr: Modül Bağlantı Hedefi

en: Module Link URL
tr: Modül Bağlantısı URL'si

en: Module Presets
tr: Modül Ön Ayarları

en: Module Text
tr: Modül Metni

en: Module Use
tr: Modül Kullanımı

en: Module heading levels are created using HTML headings. You can change the heading level for this module by choosing anything from H1 through H6. Higher heading levels are smaller and less significant.
tr: Modül başlık düzeyleri HTML başlıkları kullanılarak oluşturulur. Bu modül için başlık düzeyini H1'den H6'ya kadar dilediğinizi seçerek değiştirebilirsiniz. Daha yüksek başlık düzeyleri daha küçüktür ve daha az önem taşır.

en: Module mousetrap
tr: Modül mousetrap

en: Modules
tr: Modüller

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Month: %s
tr: Ay: %s

en: Monthly
tr: Aylık

en: More
tr: Daha Fazla

en: More Options
tr: Daha Fazla Seçenek

en: Motion Effect Trigger
tr: Hareket Etkisi Tetikleyici

en: Mountains
tr: içerir

en: Mountains 2
tr: içerir

en: Mouse Enter
tr: Fare Girişi

en: Mouse Exit
tr: Fare Çıkışı

en: Mouse Wheel Zoom
tr: Fare Tekerlek Büyütmesi

en: Move
tr: Hareket

en: Move Down
tr: Aşağı Taşı

en: Move Item
tr: Öğeyi Taşı

en: Move Module Down
tr: Modülü Aşağı Taşı

en: Move Module To Bottom
tr: Modülü En Alta Taşı

en: Move Module To Parent
tr: Modülü Üst Kapsayıcıya Taşı

en: Move Module To Top
tr: Modülü En Üste Taşı

en: Move Module Up
tr: Modülü Yukarı Taşı

en: Move To Bottom
tr: En Alta Taşı

en: Move To Parent
tr: Üst Öğeye Taşı

en: Move To Top
tr: En Üste Taşı

en: Move Up
tr: Yukarı Taşı

en: Move the element in any direction without affecting the elements around it.
tr: Çevresindeki öğeleri etkilemeden öğeyi herhangi bir yöne taşıyın.

en: Move to Trash
tr: Çöp Kutusuna Taşı

en: Moved %s
tr: %s Taşındı

en: Moved Modules
tr: Modüller Taşındı

en: Movement Type
tr: Hareket Türü

en: Multi-Column
tr: Çok Sütunlu

en: Multi-Row
tr: Çok Satırlı

en: Multiplication require one value to be unitless
tr: Çarpma işlemi, bir değerin birimsiz olmasını gerektirir

en: Multiply
tr: Çoğalt

en: My Cloud
tr: Bulutum

en: My Divi Cloud
tr: Divi Cloud'um

en: My Global %s
tr: Global %s Modülüm

en: My Library
tr: Kütüphanem

en: Name
tr: Ad

en: Name Field
tr: İsim Alanı

en: Name Format
tr: Ad Formatı

en: Name Fullwidth
tr: Sayfa Tam geniþliði

en: Name Your Font
tr: Yazı Tipinizi Adlandırın

en: Name, key, or label of the ACF repeater field to query (used when query_type is repeater)
tr: Sorgulanacak ACF tekrarlayıcı alanının adı, anahtarı veya etiketi (query_type tekrarlayıcı olduğunda kullanılır)

en: Navigate
tr: Gezin

en: Navigate Within Current Category
tr: Geçerli Kategori İçinde Gezin

en: Navigation
tr: Gezinme

en: Navigation Arrows
tr: Navigasyon Okları

en: Network
tr: Ağ

en: Never
tr: Hiçbir zaman

en: New Accordion Item
tr: Yeni Akordeon Öğesi

en: New Bar Counter
tr: Yeni Çubuk Sayýcý

en: New Body Template
tr: Yeni Ana İçerik Şablonu

en: New Comment Title
tr: Yeni Yorum Başlığı

en: New Contact Field
tr: Yeni İletişim Alanı

en: New Field
tr: Yeni Alan

en: New Footer Template
tr: Yeni Altbilgi Şablonu

en: New Global Canvas
tr: Yeni Global Kanvas

en: New Header Template
tr: Yeni Üstbilgi Şablonu

en: New Icon List Item
tr: Yeni Simge Liste Öğesi

en: New Message From %1$s%2$s
tr: %1$s%2$s Tarafından Yeni Mesaj

en: New Module
tr: Yeni Modül

en: New Preset From Current Styles
tr: Mevcut Stillerden Yeni Ön Ayar

en: New Pricing Table
tr: Yeni Fiyatlama Tablosu

en: New Review Title
tr: Yeni İnceleme Başlığı

en: New Row
tr: Yeni Satır

en: New Section
tr: Yeni Bölüm

en: New Slide
tr: Yeni Slayt

en: New Tab
tr: Yeni Sekme

en: New Template
tr: Yeni Şablon

en: New Theme Builder
tr: Yeni Theme Builder

en: New Theme Builder Item
tr: Yeni Theme Builder Öğesi

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
tr: Yeni Yorumlar <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Next
tr: Sonraki

en: Next Entries &raquo;
tr: Sonraki Girdiler &raquo;

en: Next Entries »
tr: Sonraki Yazılar »

en: Next Link
tr: Sonraki Bağlantı

en: Next Link Arrow
tr: Sonraki Link Oku

en: Next Page
tr: Sonraki Sayfa

en: Next Post
tr: Sonraki Yazı

en: Nice Name
tr: Kolay Ad

en: Nickname
tr: Takma Ad

en: No
tr: Hayýr

en: No Animation
tr: Animasyon Yok

en: No Canvas
tr: Tuval Yok

en: No Column Class
tr: Sütun Sınıfı Yok

en: No File Selected.
tr: Dosya Seçilmedi.

en: No Font File Provided.
tr: Yazı Tipi Dosyası Sağlanmadı.

en: No Matches Found
tr: Eşleşme Bulunamadı

en: No Modules Found
tr: Modül Bulunamadı

en: No Preset
tr: Ön Ayar Yok

en: No Presets Applied
tr: Uygulanan Ön Ayar Yok

en: No Repeat
tr: Tekrar yok

en: No Results Found
tr: Sonuç Bulunamadı

en: No Results Found.
tr: Sonuç Bulunamadı.

en: No Sidebar
tr: Kenar Çubuğu Yok

en: No Thanks
tr: Hayır, teşekkürler

en: No Wrap
tr: Sarma Yok

en: No commands found
tr: Komut bulunamadı

en: No entries found.
tr: Kayıt bulunamadı.

en: No entry found.
tr: Kayıt bulunamadı.

en: No field is selected
tr: Hiçbir alan seçili değil

en: No field selected
tr: Alan seçilmedi

en: No fields found
tr: Alan bulunamadı

en: No fields were found that match the specified find value.
tr: Belirtilen bulunacak değerle eşleşen alan bulunamadı.

en: No gallery images found for this product.
tr: Bu ürün için galeri görseli bulunamadı.

en: No global canvases found
tr: Global kanvas bulunamadı

en: No global canvases found in Trash
tr: Çöp Kutusunda global kanvas bulunamadı

en: No layers exist for this search query.
tr: Bu arama sorgusu için hiçbir katman yok.

en: No library item found
tr: Kütüphane öğesi bulunamadı

en: No matching options found
tr: Eşleşen seçenek bulunamadı

en: No matching options. Press Enter to add as custom tag.
tr: Eşleşen seçenek yok. Özel etiket olarak eklemek için Enter'a basın.

en: No modules found matching the selected criteria.
tr: Seçilen ölçütlerle eşleşen modül bulunamadı.

en: No option groups available.
tr: Kullanılabilir seçenek grubu yok.

en: No options added.
tr: Seçenek eklenmedi.

en: No options available
tr: Kullanılabilir seçenek yok

en: No options found
tr: Seçenek bulunamadı

en: No post ID or content provided.
tr: Gönderi kimliği veya içerik sağlanmadı.

en: No products were found matching your selection.
tr: Seçiminize uygun ürün bulunamadı.

en: No results found
tr: Sonuç bulunamadý

en: No results found.
tr: Sonuç bulunamadı.

en: Non-Standard Meta Keys
tr: Standart Olmayan Meta Anahtarları

en: Nonce verification failed. Please refresh the page and try again.
tr: Nonce doğrulaması başarısız oldu. Lütfen sayfayı yenileyip tekrar deneyin.

en: None
tr: Yok

en: Not Equals (!=)
tr: Eşit Değil (!=)

en: Not In List (NOT IN)
tr: Listede Değil (NOT IN)

en: Not that bad
tr: Fena değil

en: Note: this action may take several minutes depending on the number of templates using this layout.
tr: Not: Bu işlem, bu düzeni kullanan şablonların sayısına bağlı olarak birkaç dakika sürebilir.

en: Note: this field is used to disable browser autofill during the form editing in VB
tr: Not: bu alan VB'de form düzenleme sırasında tarayıcı otomatik doldurma özelliğini devre dışı bırakmak için kullanılır

en: Nothing found
tr: Hiçbir şey bulunamadı

en: Nothing found in Trash
tr: Çöp Kutusunda hiçbir şey bulunamadı

en: Number
tr: Rakam

en: Number Counter
tr: Numara Sayýcý

en: Number Counter Title
tr: Numara Gösterge Başlığı

en: Number Counters
tr: Sayı Sayaçları

en: Number Of Views
tr: Görüntülenme Sayısı

en: Number Text
tr: Sayı Metni

en: Number of Columns
tr: Sütun Sayısı

en: Number of Rows
tr: Satır Sayısı

en: Number of Views
tr: Görüntüleme Sayısı

en: Number of Words
tr: Kelime Sayısı

en: Number of items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: Number of menu items per page (used when query_type is menus)
tr: Sayfa başına menü öğesi sayısı (query_type menus olduğunda kullanılır)

en: Number of posts per page (used when query_type is post_type)
tr: Sayfa başına yazı sayısı (query_type post_type olduğunda kullanılır)

en: Number of posts per page.
tr: Sayfa başına yazı sayısı.

en: Number of repeater items per page (used when query_type is repeater)
tr: Sayfa başına tekrarlayıcı öğe sayısı (query_type tekrarlayıcı olduğunda kullanılır)

en: Number of slides to scroll at once.
tr: Tek seferde kaydırılacak slayt sayısı.

en: Number of slides to show at once.
tr: Aynı anda gösterilecek slayt sayısı.

en: Number of terms per page (used when query_type is terms)
tr: Sayfa başına terim sayısı (query_type terms olduğunda kullanılır)

en: Number of users per page (used when query_type is users)
tr: Sayfa başına kullanıcı sayısı (query_type users olduğunda kullanılır)

en: Numbers
tr: Numaralar

en: Numbers Only (0-9)
tr: Yalnızca Rakamlar (0-9)

en: Numbers Text
tr: Sayılar Metni

en: Numeric
tr: Sayısal

en: Odd Items
tr: Tek Öğeler

en: Off
tr: Kapalı

en: Offset Columns
tr: Sütunları Kaydır

en: Offset From Surrounding Sticky Elements
tr: Çevredeki Yapışkan Elemanlardan Ofset

en: Offset Number
tr: Öteleme Numarasý

en: Offset Origin
tr: Ofset Menşei

en: Offset Rule
tr: Kaydırma Kuralı

en: Offset Value
tr: Kaydırma Değeri

en: Offset for menu items query (overrides page calculation)
tr: Menü öğeleri sorgusu için ofset (sayfa hesabını geçersiz kılar)

en: Offset for posts query (overrides page calculation)
tr: Yazı sorgusu için ofset (sayfa hesaplamasını geçersiz kılar)

en: Offset for repeater query (overrides page calculation)
tr: Tekrarlayıcı sorgusu için kaydırma (sayfa hesaplamasını geçersiz kılar)

en: Offset for terms query (overrides page calculation)
tr: Terim sorgusu için ofset (sayfa hesaplamasını geçersiz kılar)

en: Offset for users query (overrides page calculation)
tr: Kullanıcı sorgusu için ofset (sayfa hesaplamasını geçersiz kılar)

en: Ogees
tr: ojeler

en: Ok
tr: Tamam

en: Old Price
tr: Eski Fiyat

en: On
tr: Açık

en: On Backorder
tr: Ardından

en: On Backorder Text
tr: Ardından Sipariş Metni

en: On Click
tr: Tıklamada

en: On Hover
tr: Üzerine Gelince

en: On Load
tr: Yüklemede

en: On Top Of Section Content
tr: Bölüm İçeriğinin Üstünde

en: On View
tr: Görünümde

en: Once
tr: bir Zamanlar

en: One or more posts not found.
tr: Bir veya daha fazla yazı bulunamadı.

en: Only Display This Many Times
tr: Sadece Bunu Defalarca Göster

en: Only Include Posts With Specific Terms
tr: Yalnızca Belirli Terimlere Sahip Gönderileri Dahil Et

en: Only Include Specific Posts
tr: Yalnızca Belirli Gönderileri Dahil Et

en: Only Replace Identical Fields
tr: Yalnızca Aynı Alanları Değiştir

en: Only Show Icon On Hover for %1$s
tr: Yalnızca Vurgulu Üzerinde Göster Simgesi %1$s

en: Only Show Icon On Hover for %s
tr: Yalnızca Üzerine Gelince %s Simgesini Göster

en: Only Show Icon On Hover for Button
tr: Yalnızca Üzerine Gelince Düğme Simgesini Göster

en: Only display
tr: sadece göster

en: Only display after
tr: Yalnızca sonra göster

en: Only display before
tr: Yalnızca önce göster

en: Only display on
tr: Yalnızca açık

en: Only display on date archives after
tr: Yalnızca şu tarihten sonra tarih arşivlerinde göster:

en: Only display on date archives before
tr: Yalnızca daha önce tarih arşivlerinde göster

en: Only display on first day of month
tr: Yalnızca ayın ilk gününde göster

en: Only display on last day of month
tr: Yalnızca ayın son gününde göster

en: Only display on posts authored by
tr: Yalnızca tarafından yazılan gönderilerde göster

en: Only display on posts where
tr: Yalnızca şuradaki yayınlarda göster:

en: Only display on search results for
tr: Yalnızca şunun için arama sonuçlarında göster:

en: Only display to
tr: Yalnızca şunu göster:

en: Only display to logged in visitors
tr: Yalnızca oturum açmış ziyaretçilere göster

en: Only display to logged out visitors
tr: Yalnızca çıkış yapan ziyaretçilere göster

en: Only display to users who have
tr: Yalnızca sahip olan kullanıcılara göster

en: Only display to users who have visited
tr: Yalnızca ziyaret eden kullanıcılara göster

en: Only display to users who have visited
tr: Yalnızca şunu ziyaret etmiş kullanıcılara göster

en: Only letters allowed.
tr: Yalnızca harflere izin verilir.

en: Only letters and numbers allowed.
tr: Yalnızca harf ve sayılara izin verilir.

en: Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
tr: Yalnızca bu ürünü satın almış giriş yapmış müşteriler inceleme bırakabilir.

en: Only numbers allowed.
tr: Yalnızca sayılara izin verilir.

en: Onsale
tr: İndirimde

en: Oops! An Error Has Occurred
tr: Hata! Bir hata oluştu

en: Oops, it looks like the current Theme Builder Template body layout is disabled.
tr: Hay aksi, mevcut Theme Builder Şablonunun ana içerik düzeni devre dışı bırakılmış görünüyor.

en: Opacity
tr: opaklık

en: Opacity Range
tr: Opaklık Aralığı

en: Open
tr: Aç

en: Open %s
tr: %s'yi Aç

en: Open Add to Library
tr: Kütüphaneye Ekle'yi Aç

en: Open All
tr: Tümünü Aç

en: Open Clear Layout
tr: Düzeni Temizle'yi Aç

en: Open Command Center
tr: Komut Merkezini Aç

en: Open Help Panel
tr: Yardım Panelini Aç

en: Open History
tr: Geçmişi Aç

en: Open Icon
tr: Açık Simge

en: Open Layers
tr: Katmanları Aç

en: Open Page Settings
tr: Sayfa Ayarlarını Aç

en: Open Portability Window
tr: Taşınabilirlik Penceresini Aç

en: Open Recent
tr: Son Kullanılanları Aç

en: Open Search
tr: Aramayı Aç

en: Open Settings
tr: Ayarları Aç

en: Open Title Text Color
tr: Başlık Metin Rengini Aç

en: Open Toggle
tr: Açık Düğme

en: Open Toggle Background Color
tr: Açık Düğme Arkaplan Rengi

en: Open in Lightbox
tr: Lightbox'ta Aç

en: Operating System
tr: İşletim sistemi

en: Opt-in Description
tr: Giriş Tanımı

en: Opt-in Form
tr: Giriş Formu

en: Opt-in Form Fields
tr: Form Alanları

en: Opt-in Title
tr: Ücretlendirme Başlığı

en: Option Enter
tr: Seçeneğe Gir

en: Option Group
tr: Seçenek Grubu

en: Option Group Presets
tr: Seçenek Grubu Ön Ayarları

en: Option Group To Extend
tr: Genişletilecek Seçenek Grubu

en: Option Move Down
tr: Seçeneği Aşağı Taşı

en: Option Move Left
tr: Seçeneği Sola Taşı

en: Option Move Right
tr: Seçeneği Sağa Taşı

en: Option Move Up
tr: Seçeneği Yukarı Taşı

en: Optional label for identification
tr: Tanımlama için isteğe bağlı etiket

en: Optional label for identification in the rule list
tr: Kural listesinde tanımlama için isteğe bağlı etiket

en: Optional post ID for global module template context (enables selective sync conversion).
tr: Global modül şablonu bağlamı için isteğe bağlı yazı kimliği (seçmeli eşzamanlama dönüştürmesini etkinleştirir).

en: Options
tr: Seçenekler

en: Options Group Presets Confirmation Modal Overlay
tr: Seçenek Grubu Ön Ayarları Onay Modal Katmanı

en: Orange
tr: Turuncu

en: Order
tr: Sipariş

en: Order By
tr: Siperiþ Edin

en: Order direction (ascending or descending)
tr: Sıralama yönü (artan veya azalan)

en: Ordered List
tr: Sıralı Liste Ekle

en: Ordered List Item Indent
tr: Sipariş Edilen Liste Öğesi Girintisi

en: Ordered List Style Position
tr: Sipariş Edilen Liste Stili Konumu

en: Ordered List Style Type
tr: Sipariş Listesi Stil Türü

en: Orientation
tr: Yön

en: Other
tr: Diğer

en: Out Of Stock
tr: Stoklar tükendi

en: Out Of Stock Text
tr: Stokta Yok Metni

en: Out of Stock Text
tr: Stokta Yok Metin

en: Outer Shadow
tr: Ýç Gölgeyi Göster

en: Outset
tr: Dışa Ayarla

en: Outside
tr: Dışa Ayarla

en: Overflow
tr: Taşma

en: Overlay
tr: Örtü

en: Overlay Background Color
tr: Bindirme Arka Plan Rengi

en: Overlay Icon
tr: Örtü Simgesi

en: Overlay Icon Color
tr: Simge Rengini Kapla

en: Overlay Image
tr: Bindirme görüntü

en: Override Active Global Templates
tr: Etkin Global Şablonların Üzerine Yaz

en: Override Existing Assignments
tr: Mevcut Atamaların Üzerine Yaz

en: Override Existing Default Website Template
tr: Mevcut Varsayılan Web Sitesi Şablonunun Üzerine Yaz

en: Override the default alignment for this specific element within its flex container. This allows individual elements to be aligned differently from the container's align-items setting.
tr: Esnek kapsayıcısı içinde bu belirli öğe için varsayılan hizalamayı geçersiz kılın. Bu, tek tek öğelerin kapsayıcının align-items ayarından farklı hizalanmasına olanak tanır.

en: Padding
tr: Hücre İçi Boşluk

en: Padding adds extra space to the inside of the element, increasing the distance between the edge of the element and its inner contents.
tr: Dolgu, elemanın kenarı ile iç içeriği arasındaki mesafeyi artırarak elemanın içine fazladan boşluk ekler.

en: Page
tr: Sayfa

en: Page Background Settings
tr: Sayfa Arka Plan Ayarları

en: Page Bar Icons
tr: Sayfa Çubuğu Simgeleri

en: Page Color Palette Settings
tr: Sayfa Renk Paleti Ayarları

en: Page Creation Flow
tr: Sayfa Oluşturma Akışı

en: Page Custom CSS Settings
tr: Sayfa Özel CSS Ayarları

en: Page Manager
tr: Sayfa Yöneticisi

en: Page Menu
tr: Sayfa Menüsü

en: Page Options
tr: Sayfa Seçenekleri

en: Page Performance Settings
tr: Sayfa Performans Ayarları

en: Page Settings
tr: Sayfa Ayarları

en: Page Spacing Settings
tr: Sayfa Aralık Ayarları

en: Page Title
tr: Sayfa Başlığı

en: Page Type
tr: Sayfa Türü

en: Page Visit
tr: Sayfa Ziyareti

en: Pagenavi
tr: Sayfa Navigasyonu

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Pagination
tr: Sayfa Numaralamayý Göster

en: Pagination Active Page
tr: Geçerli Sayfayı Numaralandırma

en: Pagination Navigation
tr: Sayfalama Gezinmesi

en: Pagination Text
tr: Sayfalama Metni

en: Paginations
tr: Sayfalamalar

en: Paint
tr: Boyamak

en: Parallax Method
tr: Paralaks Yöntemi

en: Parent
tr: Üst Öğe

en: Parent Action Icons On Hover
tr: Üzerine Gelince Üst Eylem Simgeleri

en: Parent Action Icons On Hover
tr: Üst Öğe Eylem Simgeleri Üzerine Gelince

en: Parent Column
tr: Üst Sütun

en: Parent Container
tr: Üst Kapsayıcı

en: Parent Group
tr: Üst Grup

en: Parent Row
tr: Üst Satır

en: Parent Section
tr: Üst Bölüm

en: Parentheticals must be closed
tr: Parantez içleri kapatılmalıdır

en: Password
tr: Parola

en: Paste %1$s
tr: %1$s Yapıştır

en: Paste %1$s %2$s Attributes
tr: %1$s %2$s Özniteliklerini Yapıştır

en: Paste %1$s Above
tr: %1$s Üste Yapıştır

en: Paste %1$s Attributes
tr: %1$s Özniteliklerini Yapıştır

en: Paste %1$s Below
tr: %1$s Alta Yapıştır

en: Paste %1$s Content Attributes
tr: %1$s İçerik Özniteliklerini Yapıştır

en: Paste %1$s Design Attributes
tr: %1$s Tasarım Özniteliklerini Yapıştır

en: Paste %1$s Inside
tr: %1$s İçine Yapıştır

en: Paste %1$s Preset
tr: %1$s Ön Ayarını Yapıştır

en: Paste %1$s Presets
tr: %1$s Ön Ayarlarını Yapıştır

en: Paste %1$s Style Attributes
tr: %1$s Stil Özniteliklerini Yapıştır

en: Paste All %1$s Attributes
tr: Tüm %1$s Özniteliklerini Yapıştır

en: Paste All Attributes
tr: Tüm Öznitelikleri Yapıştır

en: Paste Attributes
tr: Öznitelikleri Yapıştır

en: Paste Design Attributes
tr: Tasarım Özniteliklerini Yapıştır

en: Paste Item Style
tr: Öğe Stilini Yapıştır

en: Paste Module
tr: Modülü Yapıştır

en: Paste Module Style
tr: Modül Stilini Yapıştır

en: Paste Select Content Attributes
tr: Seçili İçerik Özniteliklerini Yapıştır

en: Paste Select Design Attributes
tr: Seçili Tasarım Özniteliklerini Yapıştır

en: Paste Select Presets
tr: Seçili Ön Ayarları Yapıştır

en: Paste Select Style Attributes
tr: Seçili Stil Özniteliklerini Yapıştır

en: Paste to %1$s
tr: %1$s'e Yapıştır

en: Patreon
tr: patreon

en: Pattern Blend Mode
tr: Desen Karışım Modu

en: Pattern Color
tr: desen rengi

en: Pattern Height
tr: Desen Yüksekliği

en: Pattern Horizontal Offset
tr: Desen Yatay Ofset

en: Pattern Repeat
tr: Desen Tekrarı

en: Pattern Repeat Origin
tr: Desen Tekrar Menşei

en: Pattern Size
tr: Desen Boyutu

en: Pattern Style
tr: Desen Stili

en: Pattern Transform
tr: Desen Dönüşümü

en: Pattern Vertical Offset
tr: Desen Dikey Ofset

en: Pattern Width
tr: Desen Genişliği

en: Pause %s Video When Another Video Plays
tr: Başka Bir Video Oynatılırken %s Videosunu Duraklat

en: Pause %s Video While Not In View
tr: Görünümde Değilken %s Videosunu Duraklat

en: Pause Video When Another Video Plays
tr: Başka Bir Video Oynarken Videoyu Duraklat

en: Pause Video While Not In View
tr: Görüntülenmediğinde Videoyu Duraklat

en: Pause automatic rotation when hovering over the carousel.
tr: Karuselin üzerine gelindiğinde otomatik döndürmeyi duraklatın.

en: Pause on Hover
tr: Üzerine Gelince Duraklat

en: Percent
tr: Yüzde

en: Percent Container
tr: Yüzde Konteynırı

en: Percent Sign
tr: Yüzde Ýþareti

en: Percent Text
tr: Yüzde Metni

en: Percentage
tr: Yüzde

en: Percentage Text
tr: Yüzde Metni

en: Perfect
tr: Mükemmel

en: Performance Settings
tr: Performans Ayarları

en: Person
tr: Kiþi

en: Persons
tr: Kişiler

en: Phone
tr: Telefon

en: Phone View
tr: Telefon Görünümü

en: Phone Wide
tr: Geniş Telefon

en: Phone number
tr: Telefon numarası

en: Picas (pc)
tr: Pika (bilgisayar)

en: Pick a Color
tr: Renk Seçin

en: Pick a box shadow style to enable box shadow for this element. Once enabled, you will be able to customize your box shadow style further. To disable custom box shadow style, choose the None option.
tr: Bu öğenin kutu gölgesini etkinleştirmek için bir kutu gölge stili seçin. Etkinleştirildiğinde, kutu gölge stilinizi daha da özelleştirebilirsiniz. Özel kutu gölge stilini devre dışı bırakmak için Yok seçeneğini belirleyin.

en: Pick a color to be applied to the background of dropdown menus. Dropdown menus appear when hovering over links with sub items.
tr: Açılır menülerin arka planına uygulanacak bir renk seçin. Alt öğelerle bağlantılar üzerinde gezinirken açılır menüler görünür.

en: Pick a color to be used for active links in dropdown menus. Dropdown menus appear when hovering over links with sub items.
tr: Açılır menülerdeki aktif bağlantılar için kullanılacak rengi seçin. Alt öğelerle bağlantılar üzerinde gezinirken açılır menüler görünür.

en: Pick a color to be used for links in dropdown menus. Dropdown menus appear when hovering over links with sub items.
tr: Açılır menülerdeki bağlantılar için kullanılacak rengi seçin. Alt öğelerle bağlantılar üzerinde gezinirken açılır menüler görünür.

en: Pick a color to be used for links in mobile menus.
tr: Mobil menülerdeki bağlantılar için kullanılacak rengi seçin.

en: Pick a color to be used for the %1$s text.
tr:  %1$s metni için kullanılacak rengi seçin.

en: Pick a color to be used for the %s text
tr: %s metni için kullanılacak bir renk seçin

en: Pick a color to be used for the alternating %1$s
tr: Değişen %1$s için kullanılacak bir renk seçin

en: Pick a color to be used for the background of button.
tr: Düğmenin arka planında kullanılacak bir renk seçin.

en: Pick a color to be used for the border.
tr: Kenarlık için kullanılacak bir renk seçin.

en: Pick a color to be used for the button border.
tr: Düğme kenarlığı için kullanılacak rengi seçin.

en: Pick a color to be used for the button text.
tr: Düğme metni için kullanılacak bir renk seçin.

en: Pick a color to be used for the dividing line between links in dropdown menus. Dropdown menus appear when hovering over links with sub items.
tr: Açılır menülerdeki bağlantılar arasındaki çizgi için kullanılacak rengi seçin. Alt öğelerle bağlantılar üzerinde gezinirken açılır menüler görünür.

en: Pick a color to be used for the remove icon.
tr: Kaldır simgesi için kullanılacak bir renk seçin.

en: Pick a color to be used for the required field indicator.
tr: Gerekli alan göstergesi için kullanılacak bir renk seçin.

en: Pick a color to be used for the text
tr: Metin için kullanılacak bir renk seçin

en: Pick a color to be used for the text written inside input fields.
tr: Giriş alanlarına yazılmış metin için kullanılacak rengi seçin.

en: Pick a color to be used in the unfilled space of the circle.
tr: Dairenin doldurulmamış alanında kullanılacak rengi seçin.

en: Pick a color to fill the module's input fields.
tr: Modülün giriş alanlarını doldurmak için bir renk seçin.

en: Pick a color to fill the module's notice.
tr: Modülün bildirimini doldurmak için bir renk seçin.

en: Pick a color to fill the module's radio buttons.
tr: Modülün radyo düğmelerini doldurmak için bir renk seçin.

en: Pick a color to fill the module's remove icon.
tr: Modülün kaldır simgesini doldurmak için bir renk seçin.

en: Pick a color to fill the module's selected radio button.
tr: Modülün seçilen radyo düğmesini doldurmak için bir renk seçin.

en: Pick a color to fill the module's table alternating cell.
tr: Modülün değişen hücre tablosunu doldurmak için bir renk seçin.

en: Pick a color to fill the module's table cell.
tr: Modülün tablo hücresini doldurmak için bir renk seçin.

en: Pick a color to fill the module's table header.
tr: Modülün tablo başlığını doldurmak için bir renk seçin.

en: Pick a color to fill the module's table row.
tr: Modülün tablo satırını doldurmak için bir renk seçin.

en: Pick a color to fill the module's table.
tr: Modül tablosunu doldurmak için bir renk seçin.

en: Pick a color to fill the module's tooltip.
tr: Modülün araç ipucunu doldurmak için bir renk seçin.

en: Pick a color to use behind the post title text. Reducing the color's opacity will allow the background image to show through while still increasing text readability.
tr: Yazı başlığı metninin arkasında kullanmak için bir renk seçin. Rengin opaklığını azaltmak, metin okunabilirliğini arttırırken arka plan görüntüsünün görünmesini sağlar.

en: Pick a color to use for the background area that appears behind the pricing text.
tr: Fiyatlandırma metninin arkasında görünen arka plan alanı için kullanılacak rengi seçin.

en: Pick a color to use for the background behind pricing table titles.
tr: Fiyatlandırma tablosu başlıklarının arkasındaki arka plan için kullanılacak rengi seçin.

en: Pick a color to use for the background overlay. Decreasing the opacity will allow background images and gradients to show through while still keeping the text readable.
tr: Arka plan kaplaması için kullanmak için bir renk seçin. Opaklığı azaltmak, metni okunaklı tutarken arka plan resimlerinin ve degradelerin gösterilmesini sağlar.

en: Pick a color to use for the bullets that appear next to each list item within the pricing table's feature area.
tr: Fiyatlandırma tablosunun özellik alanındaki her bir liste öğesinin yanında görünen madde işaretleri için kullanılacak rengi seçin.

en: Pick a color to use for the circular background area behind the quote icon.
tr: Alıntı simgesinin arkasındaki dairesel arka plan alanı için kullanmak üzere bir renk seçin.

en: Pick a color to use for the dot navigation that appears at the bottom of the slider to designate which slide is active.
tr: Hangi slaytın etkin olduğunu belirtmek için kaydırıcının altında görünen nokta gezinti için kullanılacak rengi seçin.

en: Pick a color to use for the icon that appears when hovering over a Carousel Item.
tr: Karusel Öğesinin üzerine gelindiğinde görünen simge için kullanılacak bir renk seçin.

en: Pick a color to use for the icon that appears when hovering over a product.
tr: Bir ürünün üzerine gelindiğinde görünen simge için kullanılacak rengi seçin.

en: Pick a color to use for the overlay that appears behind the play icon when hovering over the video.
tr: Videonun üzerinde gezinirken oynatma simgesinin arkasında görünen bindirme için kullanmak üzere bir renk seçin.

en: Pick a color to use for the sale badge that appears on products that are on sale.
tr: İndirimde olan ürünlerde görünen indirim rozeti için kullanılacak bir renk seçin.

en: Pick a color to use for the sales bade that appears on products that are on sale.
tr: Satışta olan ürünlerde görünen satış bölümünden kullanmak için bir renk seçin.

en: Pick a color to use for the section divider. By default, it will assume the color of the section above or below this section to ensure a smooth transition.
tr: Kesit ayırıcı için kullanılacak rengi seçin. Varsayılan olarak, yumuşak bir geçiş sağlamak için bu bölümün üstündeki veya altındaki bölümün rengini alır.

en: Pick a color to use for the slider arrows that are used to navigate through each slide.
tr: Her slaytta gezinmek için kullanılan kaydırma okları için kullanılacak rengi seçin.

en: Pick a text shadow style to enable text shadow for this element. Once enabled, you will be able to customize your text shadow style further. To disable custom text shadow style, choose the None option.
tr: Bu öğenin metin gölgesini etkinleştirmek için bir metin gölgesi stili seçin. Etkinleştirildiğinde, metin gölge stilinizi daha da özelleştirebileceksiniz. Özel metin gölgesi stilini devre dışı bırakmak için Yok seçeneğini belirleyin.

en: Pick a unique color to be used for the background of featured pricing tables. This helps featured tables stand out from the rest.
tr: Öne çıkan fiyatlandırma tablolarının arka planı için kullanılacak benzersiz bir renk seçin. Bu özellik özellikli masaların diğerlerinden farklı olmasını sağlar.

en: Pick a unique color to be used for the menu background color when viewed on a mobile device.
tr: Bir mobil cihazda görüntülendiğinde menü arka plan rengi için kullanılacak benzersiz bir renk seçin.

en: Pick a unique color to use for body text in featured pricing tables. Unique colors can help featured items stand out from the rest.
tr: Öne çıkan fiyat tablolarında gövde metni için kullanmak üzere benzersiz bir renk seçin. Benzersiz renkler, özellikli öğelerin diğerlerinden farklı olmasına yardımcı olabilir.

en: Pick a unique color to use for currency and frequency text within featured pricing tables. Unique colors can help featured items stand out from the rest.
tr: Öne çıkan fiyatlandırma tablolarındaki para birimi ve sıklık metni için kullanmak üzere benzersiz bir renk seçin. Benzersiz renkler, özellikli öğelerin diğerlerinden farklı olmasına yardımcı olabilir.

en: Pick a unique color to use for excluded list items within featured pricing tables. Unique colors can help featured items stand out from the rest.
tr: Öne çıkan fiyatlandırma tablolarındaki hariç tutulan liste öğeleri için kullanmak üzere benzersiz bir renk seçin. Benzersiz renkler, özellikli öğelerin diğerlerinden farklı olmasına yardımcı olabilir.

en: Pick a unique color to use for price text within featured pricing tables. Unique colors can help featured items stand out from the rest.
tr: Öne çıkan fiyat tablolarında fiyat metni için kullanmak üzere benzersiz bir renk seçin. Benzersiz renkler, özellikli öğelerin diğerlerinden farklı olmasına yardımcı olabilir.

en: Pick a unique color to use for subtitles in featured pricing tables. Unique colors can help featured items stand out from the rest.
tr: Öne çıkan fiyat tablolarında altyazılar için kullanmak üzere benzersiz bir renk seçin. Benzersiz renkler, özellikli öğelerin diğerlerinden farklı olmasına yardımcı olabilir.

en: Pick a unique color to use for the background area that appears behind the pricing text in featured tables. Unique colors can help featured items stand out from the rest.
tr: Öne çıkan tablolarda fiyatlandırma metninin arkasında görünen arka plan alanı için kullanmak üzere benzersiz bir renk seçin. Benzersiz renkler, özellikli öğelerin diğerlerinden farklı olmasına yardımcı olabilir.

en: Pick a unique color to use for the background behind pricing table titles in featured pricing tables. Unique colors can help featured items stand out from the rest.
tr: Öne çıkan fiyat tablolarında fiyat tablosu başlıklarının arkasındaki arka plan için kullanmak üzere benzersiz bir renk seçin. Benzersiz renkler, özellikli öğelerin diğerlerinden farklı olmasına yardımcı olabilir.

en: Pick a unique color to use for the bullets that appear next to each list items within featured tabes. Unique colors can help featured items stand out from the rest.
tr: Öne çıkan sekmelerdeki her liste öğesinin yanında görünen madde işaretleri için kullanılacak benzersiz bir renk seçin. Benzersiz renkler, özellikli öğelerin diğerlerinden farklı olmasına yardımcı olabilir.

en: Pick a unique color to use for title text in featured pricing tables. Unique colors can help featured items stand out from the rest.
tr: Öne çıkan fiyat tablolarında başlık metni olarak kullanmak için benzersiz bir renk seçin. Benzersiz renkler, özellikli öğelerin diğerlerinden farklı olmasına yardımcı olabilir.

en: Pick an animation style to enable animations for this element. Once enabled, you will be able to customize your animation style further. To disable animations, choose the None option.
tr: Bu öğenin animasyonlarını etkinleştirmek için bir animasyon stili seçin. Etkinleştirildiğinde, animasyon stilinizi daha da özelleştirebileceksiniz. Animasyonları devre dışı bırakmak için Yok seçeneğini seçin.

en: Pick an icon to be used for the button.
tr: Düğme için kullanılacak bir simge seçin.

en: Pick from up to five different animation directions, each of which will adjust the starting and ending position of your animated element.
tr: Her biri animasyon öğenizin başlangıç ve bitiş konumunu ayarlayacak en fazla beş farklı animasyon yönünden birini seçin.

en: Pills
tr: haplar

en: Pinwheel
tr: fırıldak

en: Pixels
tr: Piksel

en: Place Gradient Above Background Image
tr: Başlık Arkaplan Resmi

en: Placeholder
tr: Yer Tutucu

en: Placeholder Text
tr: Yer Tutucu Metni

en: Play Button
tr: Oynat Tuşu

en: Play Icon
tr: Oynat Simgesi

en: Play Mode
tr: Oynatma Modu

en: Player Buttons
tr: Oynatıcı Düğmeleri

en: Player Sliders
tr: Oynatıcı Kaydırıcıları

en: Player Sliders Current
tr: Oynatıcı Şu Ankini Kaydırır

en: Player Timer
tr: Oynatıcı Zaman Ölçeri

en: Please %s
tr: Lütfen %s

en: Please enter a %s
tr: Lütfen bir %s girin

en: Please enter your valid google map API key.
tr: Lütfen geçerli Google Haritalar API anahtarınızı girin.

en: Please fill in your details above to see available payment methods.
tr: Kullanılabilir ödeme yöntemlerini görmek için lütfen yukarıdaki bilgilerinizi doldurun.

en: Please input a valid email address.
tr: Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

en: Please log in to Divi Cloud to save your layout.
tr: Düzeninizi kaydetmek için lütfen Divi Cloud'a giriş yapın.

en: Please select at least one file.
tr: Lütfen en az bir dosya seçin.

en: Please, check the fields below to make sure you entered the correct information.
tr: Lütfen aşağıdaki alanları kontrol ederek doğru bilgileri girdiğinizden emin olun.

en: Please, fill in the following fields:
tr: Lütfen aşağıdaki alanları doldurun:

en: Please, fix the following errors:
tr: Lütfen aşağıdaki hataları düzeltin:

en: Plugin Options
tr: Eklenti Seçenekleri

en: Points (pt)
tr: Puan (pt)

en: Polka Dots
tr: benekli

en: Popularity (Sales)
tr: Popülerlik (Satış)

en: Portability
tr: Taşınabilirlik

en: Portfolio
tr: Portfolyö

en: Portfolio Filters
tr: Koleksiyon Filtreleri

en: Portfolio Image
tr: Koleksiyon Resmi

en: Portfolio Pagination
tr: Portföy Sayfalandırma

en: Portfolio Pagination Active
tr: Portföy Sayfalama Etkin

en: Portfolio Post Meta
tr: Koleksiyon Gönderisi Bilgileri

en: Portfolio Title
tr: Portfolyö Baþlýðý

en: Portfolios
tr: Portfolyolar

en: Portrait
tr: Dikey

en: Position
tr: Konum

en: Position Text
tr: Pozisyon Metni

en: Post
tr: Yazı

en: Post Carousel
tr: Yazı Karuseli

en: Post Carousels
tr: Yazı Karuselleri

en: Post Category
tr: Gönderi Kategorisi

en: Post Content
tr: Mesaj İçeriği

en: Post Contents
tr: Yazı İçerikleri

en: Post Count
tr: Yazı Sayısı

en: Post ID is required.
tr: Yazı kimliği gerekli.

en: Post IDs array is required.
tr: Yazı kimlikleri dizisi gerekli.

en: Post Info
tr: Gönderi Bilgisi

en: Post Meta
tr: Gönderi Bilgisi

en: Post Name
tr: Yazı Adı

en: Post Offset
tr: Gönderi Ofseti

en: Post Offset Number
tr: Ofset numarası

en: Post Slider
tr: Gönderi Kaydırıcı

en: Post Sliders
tr: Kaydırıcılar Gönder

en: Post Status
tr: Yazı Durumu

en: Post Tag
tr: Gönderi Etiketi

en: Post Title
tr: Gönderi Başlığı

en: Post Titles
tr: Mesaj Başlıkları

en: Post Type
tr: Yazı Türü

en: Post Type Archive
tr: Yazı Türü Arşivi

en: Post Types
tr: Yazı Tipleri

en: Post Visit
tr: Ziyaret Sonrası

en: Post not found.
tr: Yazı bulunamadı.

en: Post type "%s" does not exist.
tr: "%s" yazı türü mevcut değil.

en: Post type archive pages do not have editable page settings.
tr: Yazı türü arşivi sayfalarında düzenlenebilir sayfa ayarları yok.

en: Post type is required.
tr: Yazı türü gerekli.

en: Post type mismatch.
tr: Yazı türü uyuşmuyor.

en: Post type to query (when query_type is post_type). Can be a single post type or comma-separated list. If empty, queries all post types.
tr: Sorgulanacak yazı türü (query_type post_type olduğunda). Tek bir yazı türü veya virgülle ayrılmış liste olabilir. Boşsa tüm yazı türleri sorgulanır.

en: Post type to query. Can be a single post type or comma-separated list (e.g., "post", "post,product,media"). If empty, queries all post types.
tr: Sorgulanacak yazı türü. Tek bir yazı türü veya virgülle ayrılmış liste olabilir (örn. "post", "post,product,media"). Boşsa tüm yazı türleri sorgulanır.

en: Posts For Current Page
tr: Geçerli Sayfa İçin Gönderiler

en: Posts Per Page
tr: Sayfa Başına Gönderi

en: Posts by %s
tr: %s tarafından yazılar

en: Posts for Current Page
tr: Geçerli Sayfa İçin Gönderiler

en: Premade Layout
tr: Hazır Düzen

en: Premade Layouts
tr: Önceden Tanımlı Planlar

en: Preset
tr: ön ayar

en: Preset 1
tr: Ön Ayar 1

en: Preset 2
tr: Ön Ayar 2

en: Preset 3
tr: Ön Ayar 3

en: Preset 4
tr: Ön Ayar 4

en: Preset 5
tr: Ön Ayar 5

en: Preset 6
tr: Ön Ayar 6

en: Preset 7
tr: Ön Ayar 7

en: Preset Manager
tr: Ön Ayar Yöneticisi

en: Preset Name
tr: Ön Ayar Adı

en: Preset Preview
tr: Ön Ayar Önizlemesi

en: Preset Settings
tr: Ön Ayar Ayarları

en: Presets
tr: Ön Ayarlar

en: Presets cannot be empty.
tr: Ön ayarlar boş olamaz.

en: Presets conversion encountered a fatal error.
tr: Ön ayar dönüştürme ölümcül bir hatayla karşılaştı.

en: Presets conversion failed: %s
tr: Ön ayar dönüştürme başarısız oldu: %s

en: Prev
tr: Önceki

en: Prevent sticky posts from appearing at the top of your loop results. When enabled, sticky posts will be treated as regular posts and sorted according to your other ordering criteria.
tr: Sabitlenmiş gönderilerin döngü sonuçlarınızın en üstünde görünmesini engelleyin. Etkinleştirildiğinde sabitlenmiş gönderiler normal gönderiler gibi ele alınır ve diğer sıralama ölçütlerinize göre sıralanır.

en: Prevent the current post from appearing in the loop results. This is useful when displaying related posts to avoid showing the same post that the visitor is currently viewing.
tr: Mevcut gönderinin döngü sonuçlarında görünmesini engelleyin. Bu, ilgili gönderileri gösterirken ziyaretçinin şu anda görüntülediği aynı gönderiyi göstermemek için kullanışlıdır.

en: Preview
tr: Önizleme

en: Preview Dropdown
tr: Önizleme Açılır Menüsü

en: Preview On Front End
tr: Ön Yüzde Önizle

en: Preview Page
tr: Sayfayı Önizle

en: Previous
tr: Önceki

en: Previous Link
tr: Önceki bağlantı

en: Previous Link Arrow
tr: Önceki Link Oku

en: Previous Page
tr: Önceki Sayfa

en: Previous Post
tr: Önceki Yazı

en: Price
tr: Fiyat

en: Price Text
tr: Fiyat Metni

en: Pricing Area Background Color
tr: Fiyatlandırma Alanı Arka Plan Rengi

en: Pricing Button
tr: Ücretlendirme Tuşu

en: Pricing Content
tr: Ücretlendirme İçeriği

en: Pricing Heading
tr: Ücretlendirme Alt Başlığı

en: Pricing Item
tr: Öğe Fiyatlandırma

en: Pricing Subtitle
tr: Altyazı Fiyatlandırma

en: Pricing Table
tr: Fiyatlandýrma Tablosu

en: Pricing Table Items
tr: Fiyat Tablosu Öğeleri

en: Pricing Tables
tr: Ücretlendirme Tabloları

en: Pricing Title
tr: Ücretlendirme Başlığı

en: Pricing Top
tr: Ücretlendirme Üst

en: Primary Color
tr: Birincil Renk

en: Priority
tr: Öncelik

en: Privacy
tr: Gizlilik

en: Product
tr: Ürün

en: Product 1
tr: Ürün 1

en: Product 2
tr: Ürün 2

en: Product 3
tr: Ürün 3

en: Product 4
tr: Ürün 4

en: Product 5
tr: Ürün 5

en: Product 6
tr: Ürün 6

en: Product Additional Information
tr: Ürün Ek Bilgileri

en: Product Breadcrumb
tr: Ürün Kırıntı Yolu

en: Product Category
tr: Ürün Kategorisi

en: Product Content
tr: Ürün İçeriği

en: Product Count
tr: Ürün Sayısı

en: Product Description
tr: Ürün Açıklaması

en: Product Gallery Preview Unavailable
tr: Ürün Galerisi Önizlemesi Kullanılamıyor

en: Product ID
tr: Ürün Kimliği

en: Product ID.
tr: Ürün Kimliği.

en: Product Image
tr: Ürün resmi

en: Product Layout
tr: Ürün Düzeni

en: Product Name
tr: Ürün Adı

en: Product Offset Number
tr: Ürün Ofset Numarası

en: Product Price
tr: Ürün Fiyatı

en: Product Reviews
tr: Ürün İncelemeleri

en: Product Reviews Count
tr: Ürün İnceleme Sayısı

en: Product Row Layout
tr: Ürün Satır Düzeni

en: Product SKU
tr: Ürün SKU

en: Product Short Description
tr: Ürün Kısa Açıklaması

en: Product Stock Quantity
tr: Ürün Stok Adedi

en: Product Stock Status
tr: Ürün Stok Durumu

en: Product Title
tr: ürün başlığı

en: Product Title Text
tr: Ürün Başlığı Metni

en: Product Type
tr: Ürün Türü

en: Product image
tr: Ürün görseli

en: Product long description
tr: Ürün uzun açıklaması

en: Product name
tr: Ürün adı

en: Product not found.
tr: Ürün bulunamadı.

[ctx: Product quantity input tooltip]
en: Qty
tr: Adet

en: Progress bar
tr: İlerleme çubuğu

en: Promo Button
tr: Tuş

en: Promo Description
tr: Açıklama

en: Promo Title
tr: Reklam Başlığı

en: Public Display Name
tr: Herkese Açık Görünen Ad

en: Publish
tr: Yayımla

en: Publish Date
tr: Yayın Tarihi

en: Publish Page
tr: Sayfayı Yayımla

en: Published
tr: Yayımlandı

en: Purple
tr: Mor

en: Quantity
tr: Adet

en: Query Type
tr: Sorgu Türü

en: Queue elements/presets using %1$s and leverage ^>*+ operators. Filter on the fly with :filter.
tr: %1$s kullanarak öğeleri/ön ayarları sıraya alın ve ^>*+ operatörlerinden yararlanın. :filter ile anında filtreleyin.

en: Quick Actions
tr: Hızlı İşlemler

en: Quote Icon
tr: Simgeyi týrnak içine alýn

en: Quote Icon Background Color
tr: Alıntı Simge Arka Plan Rengi

en: Radio Button
tr: Radyo düğmesi

en: Radio Button Background Color
tr: Radyo Düğmesi Arka Plan Rengi

en: Radio Buttons
tr: Radyo Düğmeleri

en: Ramp
tr: Rampa

en: Ramp 2
tr: Rampa 2

en: Random
tr: Rastgele

en: Random Order
tr: Rastgele sıra

en: Rate&hellip;
tr: Puanla&hellip;

en: Rating
tr: Puan

en: Rating Container
tr: Derecelendirme Konteyneri

en: Rating Layout
tr: Derecelendirme Düzeni

en: Read More
tr: Daha fazla bilgi edinin

en: Read More Button
tr: Daha Fazla Buton Oku

en: Read More Text
tr: Devamını Oku Metni

en: Read more
tr: Daha fazla bilgi edinin

en: Recent
tr: Yüzde

en: Red
tr: Kırmızı

en: Redirect
tr: Tekrar Yönlendir

en: Redirect To The Current Page
tr: Mevcut Sayfaya Yeniden Yönlendirin

en: Redirect URL
tr: URL’yi Yönlendir

en: Redirect URL Query
tr: URL’yi Yönlendir

en: Redirect to a custom URL.
tr: URL’yi Yönlendir

en: Redirect users after successful form submission.
tr: Formun başarılı bir şekilde gönderilmesinden sonra kullanıcıları yönlendir.

en: Redo
tr: Yinele

en: Registration Date
tr: Kayıt Tarihi

en: Regular
tr: Düzenli

en: Regular 400
tr: Normal 400

en: Regular Section
tr: Normal Bölüm

en: Reimagine
tr: Yeniden hayal et

en: Relation
tr: İlişki

en: Relationship
tr: İlişki

en: Relative
tr: Akraba

en: Relink them to this website's global Header, Body, and/or Footer.
tr: Bunları bu web sitesinin global Üstbilgi, Ana İçerik ve/veya Altbilgisine yeniden bağlayın.

en: Remember me
tr: Beni hatırla

en: Remove
tr: Kaldır

en: Remove Attribute
tr: Özniteliği Kaldır

en: Remove Cookie
tr: Çerezi Kaldır

en: Remove Icon
tr: Simgeyi Kaldır

en: Remove Icon Background Color
tr: Kaldır Simgesi Arka Plan Rengi

en: Remove Icon Color
tr: Kaldır Simgesi Rengi

en: Remove Icon Font Size
tr: Kaldır Simgesi Yazı Tipi Boyutu

en: Remove Preset
tr: Ön Ayarı Kaldır

en: Remove Variable
tr: Değişkeni Kaldır

en: Remove tag
tr: Etiketi kaldır

en: Remove this item
tr: Bu öğeyi kaldır

en: Removed %s
tr: %s Kaldırıldı

en: Removed Column
tr: Sütun Kaldırıldı

en: Removed Group Preset
tr: Grup Ön Ayarı Kaldırıldı

en: Removed Module Attribute
tr: Modül Özniteliği Kaldırıldı

en: Removed Module Preset
tr: Modül Ön Ayarı Kaldırıldı

en: Removed layout from template
tr: Düzen şablondan kaldırıldı

en: Rename Template
tr: Şablonu Yeniden Adlandır

en: Renamed template
tr: Şablon yeniden adlandırıldı

en: Repeat
tr: Tekrar et

en: Repeat End
tr: Tekrar Sonu

en: Repeat Frequency
tr: Tekrarlama Sıklığı

en: Repeat Gradient
tr: Gradyan Tekrarı

en: Repeat X (horizontal)
tr: X’i tekrarla (yatay)

en: Repeat Y (vertical)
tr: Y'yi tekrarla (dikey)

en: Repeat and Stretch
tr: Tekrarla ve Uzat

en: Repeat with space between
tr: Aradaki boşlukla tekrarlayın

en: Repeater Offset
tr: Repeater Ofseti

en: Repeaters Per Page
tr: Sayfa Başına Repeater

en: Replace Existing Content.
tr: Mevcut İçeriği Değiştir.

en: Replace Existing Preset
tr: Mevcut Ön Ayarı Değiştir

en: Replace Global Color
tr: Global Rengi Değiştir

en: Replace Value
tr: Değiştirilecek Değer

en: Replaced Attributes
tr: Değiştirilen Öznitelikler

en: Replaced Group Preset
tr: Grup Ön Ayarı Değiştirildi

en: Replaced Module Attributes
tr: Modül Öznitelikleri Değiştirildi

en: Replaced Module Preset
tr: Modül Ön Ayarı Değiştirildi

en: Reply Button
tr: Cevaplama Düğmesi

en: Report This Error
tr: Bu Hatayı Bildir

en: Required Field
tr: Zorunlu Alan

en: Required Field Indicator Color
tr: Gerekli Alan Gösterge Rengi

en: Reset
tr: Reset Roller

en: Reset %1$s %2$s
tr: %1$s %2$s'i Sıfırla

en: Reset %1$s %2$s Attributes
tr: %1$s %2$s Özniteliklerini Sıfırla

en: Reset %1$s Attributes
tr: %1$s Özniteliklerini Sıfırla

en: Reset %1$s Preset
tr: %1$s Ön Ayarını Sıfırla

en: Reset %s Column Structure
tr: %s Sütun Yapısını Sıfırla

en: Reset After Duration
tr: Süreden Sonra Sıfırla

en: Reset All Attributes
tr: Tüm Öznitelikleri Sıfırla

en: Reset All Templates
tr: Tüm Şablonları Sıfırla

en: Reset Attributes
tr: Öznitelikleri Sıfırla

en: Reset Content Attributes
tr: İçerik Özniteliklerini Sıfırla

en: Reset Design Attributes
tr: Tasarım Özniteliklerini Sıfırla

en: Reset Exclude From Filters
tr: Filtrelerden Hariç Tut'u Sıfırla

en: Reset Field
tr: Alanı Sıfırla

en: Reset Filters
tr: Filtreleri Sıfırla

en: Reset Presets
tr: Ön Ayarları Sıfırla

en: Reset Roles
tr: Rolleri Sıfırla

en: Reset Select Content Attributes
tr: Seçili İçerik Özniteliklerini Sıfırla

en: Reset Select Design Attributes
tr: Seçili Tasarım Özniteliklerini Sıfırla

en: Reset Select Presets
tr: Seçili Ön Ayarları Sıfırla

en: Reset Select Style Attributes
tr: Seçili Stil Özniteliklerini Sıfırla

en: Reset Style Attributes
tr: Stil Özniteliklerini Sıfırla

en: Reset Template Assignments
tr: Şablon Atamalarını Sıfırla

en: Reset Use On Filters
tr: Filtrelerde Kullan'ı Sıfırla

en: Reset search input
tr: Arama girişini sıfırla

en: Resize
tr: Yeniden Boyutlandır

en: Resize window
tr: Pencereyi yeniden boyutlandır

en: Responsive Editor
tr: Duyarlı Düzenleyici

en: Responsive Zoom In
tr: Yanıt Veren Yakınlaştırma

en: Responsive Zoom Out
tr: Yanıt Veren Uzaklaştırma

en: Restore
tr: Geri Yükle

en: Restore Variable
tr: Değişkeni Geri Yükle

en: Restored draft
tr: Taslak geri yüklendi

en: Result Message
tr: Başarı Mesajı

en: Result Message Text
tr: Sonuç Mesajı Metni

en: Results for "%1$s"
tr: "%1$s" İçin Sonuçlar

en: Return To Theme Builder
tr: Theme Builder'a Dön

en: Returning customer?
tr: Mevcut müşteri misiniz?

en: Review Avatar
tr: Avatarı Gözden Geçirin

en: Review Body
tr: İnceleme Organı

en: Review Count
tr: İnceleme Sayısı

en: Review Count Text
tr: Yorum Sayısı Metni

en: Review Meta
tr: Meta İnceleme

en: Review Rating
tr: Değerlendirme Değerlendirmesi

en: Reviews
tr: İncelemeler

en: Reviews Count
tr: Yorum Sayısı

en: Ridge
tr: Çevre

en: Right
tr: Sað

en: Right Arrow Icon
tr: Sağ Ok Simgesi

en: Right Border Color
tr: Kenar Rengi

en: Right Border Style
tr: Kenar Biçimi

en: Right Border Width
tr: Kenar Genişliği

en: Right Click
tr: Sağ Tık

en: Right Click Options Overlay
tr: Sağ Tıklama Seçenekleri Katmanı

en: Right Sidebar
tr: Sağ Kenar Çubuğu

en: Right To Left
tr: Saðdan Sola

en: Rock Stack
tr: kaya yığını

en: Role Editor
tr: Rol Düzenleyici

en: Roles
tr: Roller

en: Roll
tr: Rulo

en: Root
tr: Kök

en: Root Container
tr: Kök Kapsayıcı

en: Root-level Font Size (rem)
tr: Kök Düzeyi Yazı Tipi Boyutu (rem)

en: Rotate
tr: Döndür

en: Rotate 90 Degree
tr: 90 Derece Döndür

en: Rotate 90 degree
tr: 90 derece döndür

en: Rotate the element on different axis to spin the element in 3D space.
tr: Öğeyi 3B uzayda döndürmek için farklı eksenlerde döndürün.

en: Rotating
tr: Dönen

en: Round
tr: Yuvarlak

en: Rounded Corners
tr: Yuvarlatýlmýþ Dikdörtgen

en: Routing
tr: Yönlendirme

en: Row
tr: Satır

en: Row Alignment
tr: Hizalama

en: Row End
tr: Satır Bitişi

en: Row Height
tr: Satır Yüksekliği

en: Row Heights
tr: Satır Yükseklikleri

en: Row Inner
tr: Satır İçi

en: Row Link Target
tr: Satır Bağlantı Hedefi

en: Row Link URL
tr: Satır Bağlantısı URL’si

en: Row Minimum Height
tr: Satır Minimum Yüksekliği

en: Row Reverse
tr: Ters Satır

en: Row Span
tr: Satır Kapsamı

en: Row Start
tr: Satır Başlangıcı

en: Rows
tr: Satırlar

en: Rules
tr: Kurallar

en: Sale Badge
tr: İndirim Nişanı

en: Sale Badge Color
tr: İndirim Etiketinin Rengi

en: Sale New Price
tr: Satılık Yeni Fiyat

en: Sale New Price Text
tr: İndirim Yeni Fiyat Metni

en: Sale Old Price
tr: Satılık Eski Fiyat

en: Sale Old Price Text
tr: İndirim Eski Fiyat Metni

en: Sale Price
tr: Satış ücreti

en: Sale Price Text
tr: İndirimli Fiyat Metni

en: Sale Products
tr: Satýþ Ürünleri

en: Saturation
tr: Doygunluk

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: Save
tr: Kaydet

en: Save & Exit
tr: Kaydet ve Çık

en: Save & Publish
tr: Kaydet ve Yayımla

en: Save & Set Pending
tr: Kaydet ve Beklemede Olarak Ayarla

en: Save & Set Private
tr: Kaydet ve Özel Olarak Ayarla

en: Save & Set To Draft
tr: Kaydet ve Taslak Olarak Ayarla

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri Kaydet

en: Save Cloud Item
tr: Bulut Öğesini Kaydet

en: Save Divi Roles
tr: Divi Rollerini Kaydet

en: Save Draft
tr: Taslağı Kaydet

en: Save Dropdown
tr: Kaydet Açılır Menüsü

en: Save Individual Items
tr: Bireysel Öğeleri Kaydet

en: Save Layout to Library
tr: Yerleşimi Kütüphaneye Kaydet

en: Save Page
tr: Sayfayı Kaydet

en: Save Page As Draft
tr: Sayfayı Taslak Olarak Kaydet

en: Save Preset
tr: Ön Ayarı Kaydet

en: Save Template To Library
tr: Şablonu Kütüphaneye Kaydet

en: Save Theme Builder Set
tr: Theme Builder Setini Kaydet

en: Save Theme Builder Template
tr: Theme Builder Şablonunu Kaydet

en: Save To Divi Cloud
tr: Divi Cloud'a Kaydet

en: Save To Divi Library
tr: Divi Kütüphanesine Kaydet

en: Save To Library
tr: Kütüphaneye Kaydet

en: Save Variables
tr: Değişkenleri Kaydet

en: Save and Reload
tr: Kaydet ve Yeniden Yükle

en: Save as Global
tr: Evrensel Olarak Kaydet

en: Save of Global Presets Has Failed
tr: Genel Ön Ayarların Kaydedilmesi Başarısız Oldu

en: Save this set of templates to the Divi Library for later use
tr: Bu şablon setini daha sonra kullanmak üzere Divi Kütüphanesine kaydedin

en: Save this template to the Divi Library for later use
tr: Bu şablonu daha sonra kullanmak üzere Divi Kütüphanesine kaydedin

en: Save to Divi Cloud
tr: Divi Cloud'a Kaydet

en: Save to Library
tr: Kütüphaneye Kaydet

en: Save your current %1$s to the Divi Library for later use.
tr: Geçerli %1$s öğenizi daha sonra kullanmak üzere Divi Kitaplığına kaydedin.

en: Save your current module to the Divi Library for later use.
tr: Geçerli modülünüzü daha sonra kullanmak üzere Divi Kütüphanesine kaydedin.

en: Save your current page to the Divi Library for later use.
tr: Geçerli sayfanızı daha sonra kullanmak üzere Divi Kütüphanesine kaydedin.

en: Save your current row to the Divi Library for later use.
tr: Geçerli satırınızı daha sonra kullanmak üzere Divi Kütüphanesine kaydedin.

en: Save your current section to the Divi Library for later use.
tr: Geçerli bölümünüzü daha sonra kullanmak üzere Divi Kütüphanesine kaydedin.

en: Saved
tr: Kaydet

en: Saved Layout
tr: Kayıtlı Düzen

en: Saved Module
tr: Kaydedilmiş Modül

en: Saved Row
tr: Kaydedilmiş Satır

en: Saved Section
tr: Kaydedilmiş Bölüm

en: Saving
tr: Kaydediliyor

en: Saving To Divi Cloud
tr: Divi Cloud'a Kaydediliyor

en: Saving and loading from the library
tr: Kütüphaneden kaydetme ve yükleme

en: Saving and loading layouts from the Divi Library
tr: Divi Kütüphanesinden yerleşimleri kaydetme ve yükleme

en: Saving to Cloud
tr: Buluta Kaydediliyor

en: Saving...
tr: Kaydediliyor...

en: Scale
tr: Ölçek

en: Scaling Up and Down
tr: Yukarı ve Aşağı Ölçekleme

en: Scaling up & down
tr: Büyütme ve küçültme

en: Scallops
tr: Deniz tarağı

en: Scheduled
tr: Planlandı

en: Scheduled Date
tr: Planlanan Tarih

en: Screen
tr: Ekran

en: Scroll
tr: Kaydırma

en: Scroll Down Button
tr: Aşağı Kaydırma Butonu

en: Scroll Down Icon
tr: Aşağıya Kaydır Simgesi

en: Scroll Down Icon Color
tr: Aşağı Kaydırma Simge Rengi

en: Scroll Down Icon Size
tr: Aşağı Kaydırma Simge Boyutu

en: Scroll Effects
tr: Kaydırma Efektleri

en: Scroll To Animate
tr: Animasyon İçin Kaydır

en: Scroll To Element
tr: Ögeye Kaydır

en: Scroll Transform Effects
tr: Kaydırma Dönüştürme Efektleri

en: Search
tr: Ara

en: Search %1$s
tr: %1$s Ara

en: Search &hellip;
tr: Ara &hellip;

en: Search Body Templates
tr: Ana Metin Şablonlarını Ara

en: Search Documentation or Get Support
tr: Belgelerde Ara veya Destek Al

en: Search Fonts
tr: Yerleşim Düzenlerini Ara

en: Search Footer Templates
tr: Alt Bilgi Şablonlarını Ara

en: Search Global Canvases
tr: Global Kanvaslarda Ara

en: Search Header Templates
tr: Üst Bilgi Şablonlarını Ara

en: Search Icon Color
tr: Arama Simgesi Rengi

en: Search Icon Font Size
tr: Arama Simgesi Yazı Tipi Boyutu

en: Search Icons
tr: Simgeleri Ara

en: Search Layout
tr: Düzen Arama

en: Search Queries separated by commas
tr: Virgülle ayrılmış arama sorguları

en: Search Results
tr: Arama Sonuçları

en: Search Templates
tr: Şablonları Ara

en: Search Theme Builder Items
tr: Theme Builder Öğelerinde Ara

en: Search Theme Builders
tr: Theme Builders Ara

en: Search attributes...
tr: Özniteliklerde ara...

en: Search commands...
tr: Komutları ara...

en: Search element types...
tr: Öğe türlerini ara...

en: Search elements...
tr: Öğeleri ara...

en: Search fields...
tr: Alanları ara...

en: Search for a module
tr: Bir modül ara

en: Search for:
tr: Şunu ara:

en: Search groups...
tr: Grupları ara...

en: Search modules...
tr: Modüllerde ara...

en: Search option groups...
tr: Seçenek gruplarını ara...

en: Search pages...
tr: Sayfaları ara...

en: Search presets...
tr: Ön ayarlarda ara...

en: Search results for: %s
tr: Şunun için arama sonuçları: %s

en: Search results pages do not have editable page settings.
tr: Arama sonuçları sayfalarında düzenlenebilir sayfa ayarları yok.

en: Search settings...
tr: Ayarları ara...

en: Search term
tr: Arama terimi

en: Search term to filter posts by title only.
tr: Yazıları yalnızca başlığa göre filtrelemek için arama terimi.

en: Search variables...
tr: Değişkenleri ara...

en: Search...
tr: Ara...

en: Searches
tr: Aramalar

en: Sec
tr: Sn

en: Second(s)
tr: Saniye

en: Secondary Color
tr: İkincil Renk

en: Section
tr: Bölüm

en: Section Area Background Color
tr: Bölüm Alanı Arka Plan Rengi

en: Section Link Target
tr: Bölüm Bağlantı Hedefi

en: Section Link URL
tr: Bölüm Bağlantısı URL'si

en: Section dividers allow you to add creative shape transitions between different sections on your page.
tr: Bölüm bölücüler, sayfanızdaki farklı bölümler arasına yaratıcı şekil geçişleri eklemenizi sağlar.

en: Sections
tr: Bölümler

en: Select A Preset
tr: Bir Ön Ayar Seçin

en: Select All In Container
tr: Kapsayıcıdaki Tümünü Seç

en: Select Child Option
tr: Alt Seçeneği Seç

en: Select Custom Field
tr: Özel Alan Seçin

en: Select Down Icon
tr: Aşağı Simge Seç

en: Select Dropdown
tr: Açılır Seç

en: Select Icon
tr: Simge Seç

en: Select Left Icon
tr: Sol Simge Seç

en: Select Menu
tr: Menü Seç

en: Select Next Help Video
tr: Sonraki Yardım Videosunu Seç

en: Select Next Option
tr: Sonraki Seçeneği Seç

en: Select Next Responsive State Picker Option
tr: Sonraki Duyarlı Durum Seçici Seçeneğini Seç

en: Select Parent Option
tr: Üst Seçeneği Seç

en: Select Prev Help Video
tr: Önceki Yardım Videosunu Seç

en: Select Prev Responsive State Picker Option
tr: Önceki Duyarlı Durum Seçici Seçeneğini Seç

en: Select Previous Option
tr: Önceki Seçeneği Seç

en: Select Right Icon
tr: Sağ Simge Seç

en: Select Templates
tr: Şablonları Seç

en: Select a Network
tr: Bir Að Seç

en: Select a canvas to display
tr: Görüntülenecek bir tuval seçin

en: Select a canvas to display in this portal.
tr: Bu portalda görüntülenecek bir tuval seçin.

en: Select a layout file (.json) to import.
tr: İçe aktarmak için bir düzen dosyası (.json) seçin.

en: Select a list
tr: Bir liste seç

en: Select a menu
tr: Bir menü seçin

en: Select a target module first to see available presets
tr: Kullanılabilir ön ayarları görmek için önce bir hedef modül seçin

en: Select an account
tr: Bir hesap seçin

en: Select an animation to be used when dropdown menus appear. Dropdown menus appear when hovering over links with sub items.
tr: Açılır menüler göründüğünde kullanılacak bir animasyon seçin. Alt öğelerle bağlantılar üzerinde gezinirken açılır menüler görünür.

en: Select an ordering method for the gallery. This controls which gallery items appear first in the list.
tr: Galeri için bir sipariş yöntemi seçin. Bu, hangi galeri öğelerinin listede ilk göründüğünü kontrol eder.

en: Select from thousands of premade layouts designed for every type of site
tr: Her site türü için tasarlanmış binlerce önceden hazırlanmış düzen arasından seçim yapın

en: Select grid property...
tr: Izgara özelliği seç...

en: Select how you would like to display the featured image in slides
tr: Kaydırıcılarda özellikli resmin nasıl görüntülenmesini istediğinizi seçin

en: Select target offset...
tr: Hedef kaydırmayı seç...

en: Select the categories that you would like to exclude from the search results.
tr: Arama sonuçlarından hariç tutmak istediğiniz kategorileri seçin.

en: Select the categories that you would like to include in the feed.
tr: Akýþa dahil etmek istediðiniz kategorileri seçin.

en: Select the date and time to publish this page.
tr: Bu sayfanın yayımlanacağı tarih ve saati seçin.

en: Select the divider shape that you would like to use. Shapes are represented visually within the list.
tr: Kullanmak istediğiniz bölücü şeklini seçin. Şekiller listede görsel olarak temsil edilir.

en: Select the post type for this page.
tr: Bu sayfa için yazı türünü seçin.

en: Select the shape of the dividing line used for the divider.
tr: Ayırıcı için kullanılan ayırma çizgisinin şeklini seçin.

en: Select the status for this page.
tr: Bu sayfa için durumu seçin.

en: Select up Icon
tr: Yukarı Simge Seç

en: Select which child items to target (e.g., even, odd, every 3rd)
tr: Hangi alt öğelerin hedefleneceğini seçin (ör. çift, tek, her 3.)

en: Select which element to apply this attribute to
tr: Bu özniteliğin hangi öğeye uygulanacağını seçin

en: Selected Files:
tr: Seçilen Dosyalar:

en: Selected Font Files:
tr: Seçilen Font Dosyaları:

en: Selected Radio Button
tr: Seçili Radyo Düğmesi

en: Selected Radio Button Background Color
tr: Seçili Radyo Düğmesi Arka Plan Rengi

en: Selectors
tr: Seçiciler

en: Semi Bold
tr: Yarı kalın

en: Semi Bold 600
tr: Yarı Kalın 600

en: Send message
tr: Mesaj gönder

en: Sensitivity
tr: Hassasiyet

en: Separator
tr: Ayırıcı

en: Separator Text
tr: Ayırıcı Metni

en: Separator between breadcrumb items.
tr: Kırıntı yolu öğeleri arasındaki ayırıcı.

en: Sepia
tr: Sepya

en: Service Provider
tr: Servis Saðlayýcýsý

en: Set %s
tr: %s ayarla

en: Set As Background
tr: Arka plan Olarak Ayarla

en: Set As Background Video
tr: Arka plan Videosu Olarak Ayarla

en: Set Details
tr: Set Ayrıntıları

en: Set Name
tr: Set Adı

en: Set as Default Preset
tr: Varsayılan Ön Ayar Olarak Ayarla

en: Set as Main Canvas
tr: Ana Tuval Olarak Ayarla

en: Set background to Primary Color
tr: Arka planı Birincil Renge Ayarla

en: Set background to Secondary Color
tr: Arka planı İkincil Renge Ayarla

en: Set how many columns this item should span horizontally.
tr: Bu öğenin yatayda kaç sütunu kapsaması gerektiğini ayarlayın.

en: Set how many rows this item should span vertically.
tr: Bu öğenin dikeyde kaç satır kaplayacağını ayarlayın.

en: Set the fixed height for each row in the grid. All rows will maintain this exact height regardless of their content, creating a uniform grid structure.
tr: Griddeki her satır için sabit yüksekliği ayarlayın. Tüm satırlar, içeriklerinden bağımsız olarak tam olarak bu yüksekliği korur ve tekdüze bir grid yapısı oluşturur.

en: Set the fixed width for each column in the grid. All columns will maintain this exact width regardless of their content or container size.
tr: Griddeki her sütun için sabit genişliği ayarlayın. Tüm sütunlar, içerikleri veya kapsayıcı boyutu ne olursa olsun bu genişliği aynen korur.

en: Set the minimum height for each row in the grid. Rows will never be shorter than this height, ensuring adequate space for content and maintaining layout consistency.
tr: Griddeki her satır için minimum yüksekliği ayarlayın. Satırlar bu yükseklikten daha kısa olmaz; içerik için yeterli alan sağlar ve yerleşim tutarlılığını korur.

en: Set the minimum width for each column in the grid. Columns will never be smaller than this width, ensuring content remains readable and properly formatted.
tr: Griddeki her sütun için minimum genişliği ayarlayın. Sütunlar hiçbir zaman bu genişlikten küçük olmaz; içeriğin okunabilir ve düzgün biçimlendirilmiş kalmasını sağlar.

en: Set the number of columns in the grid. This determines how many vertical columns your grid layout will have across the container width.
tr: Griddeki sütun sayısını ayarlayın. Bu, grid düzeninizin kapsayıcı genişliği boyunca kaç dikey sütuna sahip olacağını belirler.

en: Set the number of posts to display per page in your loop. This controls how many items are shown before pagination is required.
tr: Döngünüzde sayfa başına görüntülenecek gönderi sayısını ayarlayın. Bu, sayfalama gerekmeden önce kaç öğenin gösterileceğini belirler.

en: Set the number of posts to skip from the beginning of your query results. Use this to exclude the first few posts and start your loop from a different point.
tr: Sorgu sonuçlarınızın başından atlanacak gönderi sayısını ayarlayın. İlk birkaç gönderiyi hariç tutmak ve döngünüzü farklı bir noktadan başlatmak için bunu kullanın.

en: Set the number of rows in the grid. This determines how many horizontal rows your grid layout will have down the container height.
tr: Griddeki satır sayısını ayarlayın. Bu, konteyner yüksekliği boyunca yerleşiminizin kaç yatay satıra sahip olacağını belirler.

en: Set the offset distance for the dropdown menu.
tr: Açılır menü için kaydırma mesafesini ayarlayın.

en: Set the position of the field labels.
tr: Alan etiketlerinin konumunu ayarlayın.

en: Set the position of the slider (0-100).
tr: Kaydırıcının konumunu ayarlayın (0-100).

en: Set the row layout.
tr: Satır düzenini ayarlayın.

en: Set the width of the fields.
tr: Alanların genişliğini ayarlayın.

en: Set where this item should end horizontally within the grid. Negative values are supported.
tr: Bu öğenin ızgara içinde yatay olarak nerede biteceğini ayarlayın. Negatif değerler desteklenir.

en: Set where this item should end vertically within the grid. Negative values are supported.
tr: Bu öğenin ızgara içinde dikey olarak nerede biteceğini ayarlayın. Negatif değerler desteklenir.

en: Set where this item should start horizontally within the grid. Negative values are supported.
tr: Bu öğenin ızgara içinde yatay olarak nereden başlayacağını ayarlayın. Negatif değerler desteklenir.

en: Set where this item should start vertically within the grid. Negative values are supported.
tr: Bu öğenin ızgara içinde dikey olarak nereden başlayacağını ayarlayın. Negatif değerler desteklenir.

en: Setting
tr: Ayar

en: Setting States
tr: Ayar Durumları

en: Setting a maximum height will prevent your element from ever surpassing the defined height value. As your module content increases and surpasses the maximum height, it will overflow the element wrapper.
tr: Maksimum yükseklik ayarlamak, elemanınızın tanımlanmış yükseklik değerini aşmasını önler. Modül içeriğiniz arttıkça ve maksimum yüksekliği aştığında, öğe sargısını taşacaktır.

en: Setting a maximum width will prevent your element from ever surpassing the defined width value. Maximum width can be used in combination with the standard width setting. Maximum width supersedes the normal width value.
tr: Bir maksimum genişliğin ayarlanması, elemanınızın tanımlanan genişlik değerini aşmasını önler. Maksimum genişlik standart genişlik ayarıyla birlikte kullanılabilir. Maksimum genişlik normal genişlik değerinin yerini alır.

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Settings Modal Default Position
tr: Ayarlar Penceresi Varsayılan Konumu

en: Settings Tabs
tr: Ayar Sekmeleri

en: Settings Types
tr: Ayar Türleri

en: Settings, Background, Color Palette, Gutters, Custom CSS, Performance
tr: Ayarlar, Arka Plan, Renk Paleti, Oluklar, Özel CSS, Performans

en: Settings, History, Exit, Shortcuts
tr: Ayarlar, Geçmiş, Çıkış, Kısayollar

en: Settings, Pages, Posts, Custom Post Types
tr: Ayarlar, Sayfalar, Yazılar, Özel Yazı Tipleri

en: Shadow Color
tr: Altbaşlık Yazı Rengi

en: Shadow's horizontal distance from the element. A negative value places the shadow to the left of the element.
tr: Gölgenin elemente olan yatay mesafesi. Negatif bir değer, gölgeyi öğenin soluna yerleştirir.

en: Shadow's horizontal distance from the text. A negative value places the shadow to the left of the text.
tr: Gölgenin metinden yatay mesafesi. Negatif bir değer, gölgeyi metnin soluna yerleştirir.

en: Shadow's vertical distance from the element. A negative value places the shadow above the element.
tr: Shadow'un elemente olan dikey mesafesi. Negatif bir değer, gölgeyi öğenin üstüne yerleştirir.

en: Shadow's vertical distance from the text. A negative value places the shadow above the text.
tr: Gölgenin metinden dikey mesafesi. Negatif bir değer, gölgeyi metnin üstüne yerleştirir.

en: Shapes
tr: Şekiller

en: Shift all colors by this amount.
tr: Tüm renkleri bu miktara göre değiştirin.

en: Shipping
tr: Kargo

en: Shippo
tr: gemi

en: Shopping Cart Icon Color
tr: Alışveriş Sepeti Simge Rengi

en: Shopping Cart Icon Font Size
tr: Alışveriş Sepeti Simge Yazı Tipi Boyutu

en: Short Description
tr: Kısa Açıklama

en: Shortcode Module
tr: Shortcode Modülü

en: Shortcut
tr: Kısayol

en: Shortcut name has to be unique. There is already existing shortcut using this name:
tr: Kısayol adı benzersiz olmalıdır. Bu adı kullanan mevcut bir kısayol zaten var:

en: Show %1$s Icon
tr: %1$s Simgesi

en: Show %s Icon
tr: %s Simgesini Göster

en: Show Arrows
tr: Oklarý Göster

en: Show Author
tr: Yazarý Göster

en: Show Author Avatar
tr: Yazar Avatarını Göster

en: Show Border Separator
tr: Kenar Ayırıcıyı Kaldır

en: Show Bullets
tr: Madde İşaretlerini Göster

en: Show Button
tr: Takip Butonu

en: Show Button Icon
tr: Düğme Simgesini Göster

en: Show CTA On Mobile
tr: Resmi Mobilde Göster

en: Show Cart Quantity
tr: Sepet Adetini Göster

en: Show Categories
tr: Kategorileri Göster

en: Show Child Elements
tr: Alt Öğeleri Göster

en: Show Comment Count
tr: Yorum Sayıyı Göster

en: Show Comments Count
tr: Yorum Sayısını Göster

en: Show Content
tr: Ýçeriði Göster

en: Show Content On Mobile
tr: İçeriği Mobilde Gizle

en: Show Controls
tr: Denetimleri Göster

en: Show Coupon Code
tr: Kupon Kodunu Göster

en: Show Customer Reviews Count
tr: Müşteri Yorumları Sayılarını Göster

en: Show Date
tr: Tarihi Göster

en: Show Disabled Modules At 50% Opacity
tr: Devre Dışı Modülleri %50 Opaklıkta Göster

en: Show Divider
tr: Bölücüyü göster

en: Show Dot Navigation
tr: Nokta Gezinmeyi Göster

en: Show Dropdown On
tr: Açılır Menüyü Göster

en: Show Element
tr: Ögeyi Göster

en: Show Excerpt
tr: Alýntýyý göster

en: Show Featured Drop Shadow
tr: Öne Çıkan Alt Gölgeyi Göster

en: Show Featured Image
tr: Yer Alan Görüntüyü Göster

en: Show First Name Field
tr: İlk Adı Alanını Göster

en: Show Gallery Images
tr: Galeri Görüntülerini Göster

en: Show Image
tr: Resmi Göster

en: Show Image / Video On Mobile
tr: Resmi / Videoyu Mobilde Göster

en: Show Image On Mobile
tr: Resmi Mobilde Göster

en: Show Image Overlays on Main Video
tr: Ana Videoda Görüntü Çoðalmalarýný Göster

en: Show Inner Shadow
tr: Ýç Gölgeyi Göster

en: Show Last Name Field
tr: Soyadı Alanını Göster

en: Show Meta
tr: Metayı Göster

en: Show Name
tr: İsim göster

en: Show Next Post Link
tr: Sonraki Gönderi Bağlantısını Gizle

en: Show On Front End
tr: Ön Yüzde Göster

en: Show Only
tr: Denetimleri Göster

en: Show Pagination
tr: Sayfa Numaralamayý Göster

en: Show Percentage
tr: Yüzdeyi Göster

en: Show Post Categories
tr: Gönderi Kategorilerini Göster

en: Show Post Meta
tr: Gönderi Metasını Göster

en: Show Previous Post Link
tr: Önceki Gönderi Bağlantısını Gizle

en: Show Price
tr: Fiyatı Göster

en: Show Product Image
tr: Ürün Resmini Göster

en: Show Quantity Field
tr: Miktar Alanını Göster

en: Show Quote Icon
tr: Simgeyi týrnak içine alýn

en: Show Rating
tr: Derecelendirmeyi Göster

en: Show Read More Button
tr: Daha Fazlasını Oku Butonunu Göster

en: Show Remove Item Icon
tr: Öğeyi Kaldır Simgesini Göster

en: Show Reply Button
tr: Yanıtla Düğmesini Göster

en: Show SKU
tr: SKU’yu göster

en: Show Sale Badge
tr: Satış Kartını Göster

en: Show Scroll Down Button
tr: Aşağı Kaydırma Tuşunu Göster

en: Show Search Icon
tr: Arama Simgesini Göster

en: Show Shopping Cart Icon
tr: Alışveriş Sepeti Simgesini Göster

en: Show Space Below The Image
tr: Görüntünün Altýndaki Boþluðu Kaldýr

en: Show Star Rating
tr: Yıldız Derecelendirmesini Göster

en: Show Stock
tr: Hisse Senedi Göster

en: Show Tags
tr: Etiketleri göster

en: Show Theme Builder Layouts
tr: Theme Builder Düzenlerini Göster

en: Show Title
tr: Baþlýðý Göster

en: Show Title and Caption
tr: Baþlýðý ve Alt Baþlýðý Göster

en: Show Update Cart Button
tr: Sepeti Güncelle Düğmesini Göster

en: Showing the full content will not truncate your posts in the slider. Showing the excerpt will only display excerpt text.
tr: Tüm içeriği göstermek kaydırıcıdan sizin gönderinizi kırpmayacaktır. Alıntıyı göstermek sadece alıntı metnini görüntüleyecektir.

en: Showing the full content will not truncate your posts on the index page. Showing the excerpt will only display your excerpt text.
tr: Tüm içeriði göstermek iletilerinizi indeks sayfasýnda yuvarlamayacak. Alýntýyý göstermek sadece alýntý metninizi gösterecek.

en: Shrink
tr: Küçült

en: Shrink to Fit
tr: Sığacak Şekilde Küçült

en: Sidebar
tr: Kenar Çubuðu

en: Sidebar Layout
tr: Kenar Çubuğu Düzeni

en: Sidebars
tr: Kenar çubukları

en: Sign in to your Elegant Themes account using the pop up to activate Divi Cloud.
tr: Divi Cloud'u etkinleştirmek için açılır pencereyi kullanarak Elegant Themes hesabınıza giriş yapın.

en: Sign in to your Elegant Themes account using the pop-up to activate Divi Cloud.
tr: Divi Cloud'u etkinleştirmek için açılır pencereyi kullanarak Elegant Themes hesabınızda oturum açın.

en: Signed
tr: İşaretli

en: Simply describe your page content, sit back, relax, and let Divi AI build your page with the click of a button.
tr: Sayfa içeriğinizi kısaca tanımlayın, arkanıza yaslanın, rahatlayın ve Divi AI'in tek tıklamayla sayfanızı oluşturmasına izin verin.

en: Simply describe your page, sit back, relax and let Divi AI build it for you
tr: Sadece sayfanızı tanımlayın, arkanıza yaslanın, rahatlayın ve Divi AI'nin sizin için oluşturmasına izin verin

en: Since your browser does not support JavaScript, or it is disabled, please ensure you click the %1$sUpdate Totals%2$s button before placing your order. You may be charged more than the amount stated above if you fail to do so.
tr: Tarayıcınız JavaScript'i desteklemediğinden veya devre dışı bırakıldığından, siparişinizi vermeden önce %1$sToplamları Güncelle%2$s düğmesine tıkladığınızdan emin olun. Bunu yapmazsanız yukarıda belirtilen tutardan daha fazla ücretlendirilebilirsiniz.

en: Singular
tr: Tekil

en: Site Logo
tr: Site Logosu

en: Site Tagline
tr: Site Sloganı

en: Site Title
tr: Site Başlığı

en: Site visitors who subscribe to your list will be redirected to this URL.
tr: Listenize abone olan site ziyaretçileri bu URL’ye yönlendirilecektir.

en: Size
tr: Boyut

en: Sizes
tr: Boyutlar

en: Sizing
tr: Boyutlandırma

en: Skype Button Action
tr: Skype Düğmesi Eylemi

en: Slant
tr: eğimli

en: Slant 2
tr: Eğik 2

en: Slide
tr: Slayt

en: Slide Active Controller
tr: Aktif Slayt Yönlendiricisi

en: Slide Active Controllers
tr: Slayt Etkin Denetleyicileri

en: Slide Arrows
tr: Okları Kaydır

en: Slide Button
tr: Slayt Tuşu

en: Slide Controllers
tr: Slayt Yönlendiricileri

en: Slide Description
tr: Slayt Açıklaması

en: Slide Description Container
tr: Açıklama Kutusunu Kaydır

en: Slide Image
tr: Slayt Görüntüsü

en: Slide Meta
tr: Slayt Başlığı

en: Slide Title
tr: Slayt Başlığı

en: Slider
tr: Kaydýrýcý

en: Slider Arrows
tr: Kaydırıcı Oklar

en: Slider Arrows Color
tr: Kaydýrýcý Oklarý Rengi

en: Slider Color
tr: Kaydırıcı Rengi

en: Slider Controls
tr: Kaydýrýcý Kontroller

en: Slider Controls Color
tr: Kaydýrýcý Kontrolleri Rengi

en: Sliders
tr: kaydırıcılar

en: Slides
tr: Slaytlar

en: Slides to Scroll
tr: Kaydırılacak Slayt Sayısı

en: Slides to Show
tr: Gösterilecek Slayt Sayısı

en: Slug
tr: Kısa Ad

en: Smiles
tr: gülümsemeler

en: Social Follow
tr: Sosyal Takip

en: Social Icon
tr: Sosyal Simge

en: Social Media Follow
tr: Sosyal Medya Takibi

en: Social Media Follows
tr: Sosyal Medya Takibi

en: Social Network
tr: Sosyal Að

en: Social Networks
tr: Sosyal ağlar

en: Soft Light
tr: Yumuşak Işık

en: Solid
tr: Aralıksız

en: Solid Icons
tr: Katı Simgeler

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods for your state. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
tr: Üzgünüz, bulunduğunuz il için kullanılabilir ödeme yöntemi yok gibi görünüyor. Yardıma ihtiyacınız varsa veya alternatif düzenleme yapmak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin.

en: Sort By Date: Newest To Oldest
tr: Tarihe Göre Sırala: En Yeniden En Eskiye

en: Sort By Date: Oldest To Newest
tr: Tarihe Göre Sırala: En Eskiden En Yeniye

en: Sort By Popularity
tr: Popülerliðe Göre Sýnýfla

en: Sort By Price: High To Low
tr: Fiyata Göre Sýnýfla: Yüksekten Düþüðe

en: Sort By Price: Low To High
tr: Fiyata Göre Sýnýfla: Düþükten Yükseðe

en: Sort By Rating
tr: Oylamaya Göre Sýnýfla

en: Sort by Menu Order
tr: Menü Siparişine Göre Sırala

en: Source Element
tr: Kaynak Öğe

en: Space
tr: Boşluk

en: Space Around
tr: Etrafına Boşluk

en: Space Between
tr: Araya Boşluk

en: Space Evenly
tr: Eşit Boşluk

en: Spacing
tr: Boşluk Bırakma

en: Spacing Settings
tr: Aralık Ayarları

en: Spam Protection
tr: Spam Koruması

en: Specialty
tr: Uzmanlık

en: Specialty Column
tr: Özel Sütun

en: Specialty Section
tr: Özel Bölüm

en: Specific %1$s
tr: Belirli %1$s

en: Specific %1$s Pages
tr: Belirli %1$s Sayfaları

en: Specific Author Page
tr: Belirli Yazar Sayfası

en: Specific Author Page By Role
tr: Role Göre Belirli Yazar Sayfası

en: Specific Search Queries
tr: Belirli Arama Sorguları

en: Specific post ID to exclude when exclude_current_post is true. Can be a single ID or comma-separated list.
tr: exclude_current_post true olduğunda hariç tutulacak belirli yazı ID’si. Tek bir ID veya virgülle ayrılmış liste olabilir.

en: Specific post IDs to exclude from the query. Can be a single ID or comma-separated list.
tr: Sorgudan hariç tutulacak belirli yazı kimlikleri. Tek bir kimlik veya virgülle ayrılmış liste olabilir.

en: Specific post IDs to include in the query. Can be a single ID or comma-separated list.
tr: Sorguya dahil edilecek belirli yazı kimlikleri. Tek bir kimlik veya virgülle ayrılmış liste olabilir.

en: Specify the data type of the meta value for proper comparison. Choose from CHAR (text), NUMERIC (numbers), DECIMAL (decimal numbers), or other data types.
tr: Doğru karşılaştırma için meta değerinin veri türünü belirtin. CHAR (metin), NUMERIC (sayılar), DECIMAL (ondalıklı sayılar) veya diğer veri türlerinden seçin.

en: Specify the value of your link's <em>rel</em> attribute. The <em>rel</em> attribute specifies the relationship between the current document and the linked document.<br><strong>Tip:</strong> Search engines can use this attribute to get more information about a link.
tr: Bağlantınızın <em>rel</em> özelliğinin değerini belirtin. <em>rel</em> özelliği, mevcut belgeyle bağlantı verilen belge arasındaki ilişkiyi belirler. <br><strong>İpucu:</strong> Arama motorları bir bağlantı hakkında daha fazla bilgi almak için bu özelliği kullanabilir.

en: Spectrum Picker
tr: Spektrum Seçici

en: Spectrum Range
tr: Spektrum Aralığı

en: Speculation Rule
tr: Tahmin Kuralı

en: Speculation Rules
tr: Tahmin Kuralları

en: Speed Up The Builder With Prerendering
tr: Ön İşleme ile Oluşturucuyu Hızlandır

en: Speed up or slow down your animation by adjusting the animation duration. Units are in milliseconds and the default animation duration is one second.
tr: Animasyon süresini ayarlayarak animasyonunuzu hızlandırın veya yavaşlatın. Birimler milisaniye cinsindendir ve varsayılan animasyon süresi bir saniyedir.

en: Split Testing
tr: A/B Testi

en: Split Testing Statistics
tr: A/B Testi İstatistikleri

en: Square
tr: Kare

en: Square Stripes
tr: Kare Çizgiler

en: Squares
tr: kareler

en: Stacked
tr: Yığılmış

en: Standard Meta Keys
tr: Standart Meta Anahtarları

en: Star Rating
tr: Yıldız Derecelendirmesi

en: Start
tr: Başlangıç

en: Start Position
tr: Başlangıç ​​konumu

en: Start Typing
tr: Kurmaya Başla

en: Start from a layout in your Divi Library or clone an existing page
tr: Divi Kütüphanenizdeki bir düzenle başlayın veya mevcut bir sayfayı çoğaltın

en: Starting
tr: Başlangıç

en: Starting %s
tr: Başlangıç %s

en: Starting Blur
tr: Bulanıklığı Başlatma

en: Starting Offset
tr: Başlangıç Ofseti

en: Starting Opacity
tr: Opaklığı Başlatma

en: Starting Rotation
tr: Rotasyonun Başlatılması

en: Starting Scale
tr: Başlangıç Ölçeği

en: State
tr: Durum

en: Static
tr: Sabit

en: Status
tr: Durum

en: Stick to Bottom
tr: Aşağıya Yapış

en: Stick to Top
tr: En Üstte Kal

en: Stick to Top and Bottom
tr: Yukarıya ve Aşağıya Yapış

en: Sticky
tr: Yapışkan

en: Sticky Bottom Offset
tr: Yapışkan Alt Ofset

en: Sticky Position
tr: Yapışkan Konum

en: Sticky State
tr: Yapışkan Durumu

en: Sticky Top Offset
tr: Yapışkan Üst Ofset

en: Stop
tr: Durdur

en: Store State
tr: Durumu Kaydet

en: Store States
tr: Durumları Kaydet

en: Stretch
tr: Uzat

en: Stretch to Fill
tr: Doldurmak için Uzat

en: Strikethrough
tr: Tıklama Oranı

en: Strings
tr: Dizeler

en: Structure
tr: Yapı

en: Style
tr: Stiller

en: Style Attributes
tr: Stil Öznitelikleri

en: Style Position
tr: Stil Konumu

en: Style Settings
tr: Stil Ayarları

en: Style Type
tr: Stil Türü

en: Styles
tr: Stiller

en: Sub Agent
tr: Alt Ajan

en: Submit
tr: Gönder

en: Submit Button
tr: Gönderme Düğmesi

en: Submit Comment
tr: Yorumu Gönder

en: Submit a Comment
tr: Yorum Gönder

en: Subscribe Button
tr: Gönderme Düğmesi

en: Subscription Error:
tr: Abonelik Hatası:

en: Subtitle
tr: Altyazý

en: Subtitle Goes Here
tr: Alt Başlık Buraya Gelir

en: Subtitle Text
tr: Alt Başlık Metni

en: Subtotal
tr: Ara toplam

en: Success Action
tr: Bölüm

en: Success Message
tr: Başarı Mesajı

en: Success!
tr: Başarılı!

en: Successfully updated %d field(s).
tr: %d alan başarıyla güncellendi.

en: Sunday
tr: Pazar

en: Support Center
tr: Destek Merkezi

en: Supported File Formats:
tr: Desteklenen Dosya Formatları:

en: Supported Font Weights
tr: Desteklenen Yazı Tipi Ağırlıkları

en: Switch Back To Classic Editor
tr: Klasik Düzenleyiciye Geri Dön

en: Switch Tab
tr: Sekme Değiştir

en: Sync children to global module
tr: Alt öğeleri global modülle eşitle

en: Sync values
tr: Değerleri senkronize et

en: Tab
tr: Sekme

en: Tab Text
tr: Sekme Metni

en: Table
tr: Masa

en: Table Background Color
tr: Tablo Arka Plan Rengi

en: Table Cell
tr: Tablo Hücresi

en: Table Cell Alternating Background Color
tr: Tablo Hücresi Değişen Arka Plan Rengi

en: Table Cell Background Color
tr: Tablo Hücresi Arka Plan Rengi

en: Table Header
tr: Tablo Başlığı

en: Table Header Background Color
tr: Tablo Baş Kısmı Arkaplan Rengi

en: Table Header Row
tr: Tablo Başlığı Satırı

en: Table Row
tr: Tablo satırı

en: Table Row Background Color
tr: Tablo Satırı Arka Plan Rengi

en: Table Rows
tr: Tablo Satırları

en: Tablet View
tr: Tablet Görünümü

en: Tablet Wide
tr: Geniş Tablet

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Tabs Content
tr: Sekmelerin İçeriği

en: Tabs Controls
tr: Sekme Ayarları

en: Tag
tr: Etiket

en: Tag 1
tr: Etiket 1

en: Tag 2
tr: Etiket 2

en: Tag 3
tr: Etiket 3

en: Tag Page
tr: Etiket Sayfası

en: Tag input container
tr: Etiket girişi kapsayıcısı

en: Tags
tr: Etiketler

en: Tags Separator
tr: Etiket Ayırıcı

en: Target
tr: Hedef

en: Target Element
tr: Hedef Öğesi

en: Target Loop
tr: Hedef Döngü

en: Target Module
tr: Hedef Modül

en: Target Offset
tr: Hedef Kaydırma

en: Target predefined selectors within this element without the need to write out selectors name. i.e. %s
tr: Seçici adlarını yazmaya gerek kalmadan bu öğe içindeki önceden tanımlı seçicileri hedefleyin. Örn. %s

en: Taxonomy
tr: Taksonomi

en: Taxonomy to query (when query_type is terms). Can be a single taxonomy or comma-separated list.
tr: Sorgulanacak taksonomi (query_type terms olduğunda). Tek bir taksonomi veya virgülle ayrılmış liste olabilir.

en: Template
tr: Şablon

en: Template Details
tr: Şablon Ayrıntıları

en: Template Name
tr: Şablon Adı

en: Template Settings
tr: Şablon Ayarları

en: Templates
tr: Şablonlar

en: Term
tr: Terim

en: Term Count
tr: Terim Sayısı

en: Term Description
tr: Terim Açıklaması

en: Term ID
tr: Terim ID

en: Term ID to filter by (when query_type is post_type). Can be a single ID or comma-separated list.
tr: Filtrelenecek terim ID’si (query_type post_type olduğunda). Tek bir ID veya virgülle ayrılmış liste olabilir.

en: Term Link
tr: Terim Bağlantısı

en: Term Name
tr: Terim Adı

en: Term Offset
tr: Terim Ofseti

en: Term Order
tr: Terim Sırası

en: Terms
tr: Terimler

en: Terms Groups
tr: Terim Grupları

en: Terms Per Page
tr: Sayfa Başına Terim

en: Testimonial
tr: Onay

en: Testimonial Author
tr: Görüş Yazarı

en: Testimonial Description
tr: Görüş Açıklaması

en: Testimonial Meta
tr: Görüşün Metası

en: Testimonial Portrait
tr: Görüş Portresi

en: Testimonials
tr: Görüşler

en: Text
tr: Metin

en: Text & Logo Alignment
tr: Metin ve Logo Hizalaması

en: Text Alignment
tr: Metin Hizalama

en: Text Background Color
tr: Metin Arkaplan Rengi

en: Text Color
tr: Yazı Rengi

en: Text Overlay Border Radius
tr: Metin Kaplama Sınır Yarıçapı

en: Text Overlay Color
tr: Metin Kaplama Rengi

en: Text Shadow
tr: Metin gölgesi

en: Text Shadow Blur Strength
tr: Metin Gölge Bulanıklığı Gücü

en: Text Shadow Color
tr: Yazı Rengi

en: Text Shadow Horizontal Length
tr: Metin Gölge Yatay Uzunluk

en: Text Shadow Vertical Length
tr: Metnin Dikey Hizalanması

en: Text Size
tr: Metin Boyutu

en: Text Vertical Alignment
tr: Metnin Dikey Hizalanması

en: Text for the home link in the breadcrumb.
tr: Kırıntı yolundaki ana sayfa bağlantısı için metin.

en: Textarea
tr: Metinalanı

en: Texts
tr: Metinler

en: Thanks for contacting us
tr: Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkürler

en: The D4 presets data to convert to D5 format and apply migrations.
tr: D5 biçimine dönüştürülecek ve taşıma işlemleri uygulanacak D4 ön ayar verileri.

en: The Google Maps API Script is currently disabled in the <a href="%s" target="_blank">Theme Options</a>. This module will not function properly without the Google Maps API.
tr: Google Maps API Komut Dosyası şu anda <a href="%s" target="_blank">Tema Seçenekleri</a> içinde devre dışı. Bu modül, Google Maps API olmadan düzgün çalışmayacaktır.

en: The HTML attribute name (e.g., class, data-custom)
tr: HTML öznitelik adı (örn. class, data-custom)

en: The ID of the current post (used for exclude_current_post)
tr: Geçerli yazının ID’si (exclude_current_post için kullanılır)

en: The REST API route definition for %s is missing the required permission_callback argument.
tr: %s için REST API rota tanımında gerekli permission_callback argümanı eksik.

en: The REST API route definition missing the required permission_callback argument.
tr: REST API rota tanımında gerekli permission_callback argümanı eksik.

en: The Skype account name.
tr: Skype hesap adı.

en: The URL for this social network link.
tr: Bu sosyal að linki için URL

en: The account ID.
tr: Hesap Kimliği.

en: The account data.
tr: Hesap verileri.

en: The account name.
tr: Hesap adı.

en: The body layout of a template should not be disabled if you wish to display and edit the content of individual posts using this layout.
tr: Bu yerleşimi kullanarak tekil yazıların içeriğini görüntülemek ve düzenlemek istiyorsanız, bir şablonun ana içerik yerleşimi devre dışı bırakılmamalıdır.

en: The bullet point that begins each list item can be placed either inside or outside the parent list wrapper. Placing list items inside will indent them further within the list.
tr: Her liste öğesini başlatan madde işareti, üst liste sarıcısının içine veya dışına yerleştirilebilir. Liste öğelerini içine yerleştirmek onları listede daha fazla girintiye çıkaracaktır.

en: The characters that begin each list item can be placed either inside or outside the parent list wrapper. Placing list items inside will indent them further within the list.
tr: Her liste öğesinin başındaki karakterler, üst liste sarmalayıcısının içine veya dışına yerleştirilebilir. Liste öğelerini içte konumlandırmak, listede daha fazla girinti oluşturur.

en: The characters that begins each list item can be placed either inside or outside the parent list wrapper. Placing list items inside will indent them further within the list.
tr: Her liste öğesini başlatan karakterler, üst liste paketleyicisinin içine veya dışına yerleştirilebilir. Liste öğelerini içine yerleştirmek onları listede daha fazla girintiye çıkaracaktır.

en: The color of the shadow.
tr: Gölgenin rengi.

en: The dividing line can be placed either above, below or in the center of the module.
tr: Ayırma çizgisi, modülün üstüne, altına veya ortasına yerleştirilebilir.

en: The following account will be removed:
tr: Aşağıdaki hesap kaldırılacaktır:

en: The higher the value, the bigger the blur, the shadow becomes wider and lighter.
tr: Değer ne kadar yüksek olursa, bulanıklık da o kadar büyür, gölge genişler ve daha açık hale gelir.

en: The item you are trying to convert is empty.
tr: Dönüştürmeye çalıştığınız öğe boş.

en: The library item type is not attached to a given item.
tr: Kütüphane öğesi türü, belirli bir öğeye bağlı değil.

en: The message that will be shown to site visitors who subscribe to your list.
tr: Listenize abone olan site ziyaretçilerine gösterilecek mesaj.

en: The page you requested could not be found.
tr: İstediğiniz sayfa bulunamadı.

en: The preset data is too large to save in a single request. This usually happens when you have a large number of presets. The system will automatically split the data into smaller chunks and retry. Please try saving again.
tr: Ön ayar verileri tek bir istekte kaydetmek için çok büyük. Bu genellikle çok sayıda ön ayarınız olduğunda olur. Sistem verileri otomatik olarak daha küçük parçalara bölecek ve yeniden deneyecektir. Lütfen tekrar kaydetmeyi deneyin.

en: The provider slug.
tr: Sağlayıcı kısa adı.

en: The selected canvas no longer exists
tr: Seçilen tuval artık mevcut değil

en: The speed at which the carousel automatically cycles.
tr: Karuselin otomatik olarak dönme hızı.

en: The speed of the slide transition animation.
tr: Slayt geçiş animasyonunun hızı.

en: The title of your blurb will appear in bold below your blurb image.
tr: Ýlanýnýzýn baþlýðý, ilan görüntünüzün altýnda koyu renkte görünecek.

en: The title will appear above the content and when the accordion is closed.
tr: Başlık, içeriğin üstünde ve akordeon kapalıyken görünecektir.

en: The title will appear above the content and when the toggle is closed.
tr: Deðiþtirme kapandýðýnda deðiþtirme baþlýðý içeriðin üzerinde görünecek.

en: The title will be used within the tab button for this tab.
tr: Bu baþlýk, bu sekme için, sekme butonunda kullanýlacak.

en: The value for this attribute (e.g., my-class, custom-value)
tr: Bu özniteliğin değeri (örn. my-class, custom-value)

en: Theme Builder Item
tr: Theme Builder Öğesi

en: Theme Builder Items
tr: Theme Builder Öğeleri

en: Theme Builder Library Templates
tr: Theme Builder Kütüphane Şablonları

en: Theme Builder Template Editing
tr: Theme Builder Şablon Düzenleme

en: Theme Customizer
tr: Tema Özelleştirici

en: Theme Options
tr: Tema Seçenekleri

en: There are no reviews yet.
tr: Henüz inceleme yok.

en: There must be operators between values
tr: Değerler arasında operatör olmalıdır

en: There must be spaces around operators
tr: Operatörlerin etrafında boşluk olmalıdır

en: There was an error trying to send your message. Please try again later.
tr: Mesajınız gönderilirken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: There was no response.
tr: Yanıt alınamadı.

en: Thin
tr: İnce

en: Thin 100
tr: İnce 100

en: Thinking...
tr: Düşünüyor...

en: This %1$s
tr: Bu %1$s

en: This Divi 4 module is running in backwards compatibility mode because it has custom settings applied to it by a third-party Divi Extension which is not yet compatible with Divi 5. You can edit the shortcode directly or recreate the module using Divi 5.
tr: Bu Divi 4 modülü, Divi 5 ile henüz uyumlu olmayan bir üçüncü taraf Divi Uzantısı tarafından kendisine uygulanan özel ayarlar nedeniyle geriye dönük uyumluluk modunda çalışıyor. shortcode'u doğrudan düzenleyebilir veya modülü Divi 5'i kullanarak yeniden oluşturabilirsiniz.

en: This Layout Is Built With Divi
tr: Bu Düzen Divi ile Oluşturuldu

en: This Loop %1$s
tr: Bu Döngü %1$s

en: This applies motion effects to individual elements within the module rather than the module as a whole. For example, to each image within a Gallery, rather than the Gallery container.
tr: Bu, hareket efektlerini bir bütün olarak modül yerine modül içindeki tek tek öğelere uygular. Örneğin, Galeri kapsayıcısı yerine bir Galeri içindeki her görüntüye.

en: This attribute exists in the following presets:
tr: Bu öznitelik şu ön ayarlarda mevcut:

en: This content could not be displayed. Click the button below to save and reload the builder
tr: Bu içerik görüntülenemedi. Oluşturucuyu kaydedip yeniden yüklemek için aşağıdaki düğmeyi tıklayın

en: This content could not be displayed. Please report this error to our team so that we can fix it and then save and reload the builder.
tr: Bu içerik görüntülenemedi. Lütfen bu hatayı ekibimize bildirin, böylece düzeltip sonra oluşturucuyu kaydedip yeniden yükleyebiliriz.

en: This content will appear below the subscribe button.
tr: Buraya girilen içerik, alt başlık metninin altında görünecek.

en: This content will appear below the title.
tr: Buraya girilen içerik, alt başlık metninin altında görünecek.

en: This controls how your text is aligned within the module.
tr: Bu, metninizin modül içinde nasýl hizalanacaðýný kontrol eder.

en: This controls the direction of the lazy-loading animation.
tr: Bu, animasyonun yönünü kontrol eder.

en: This controls the orientation of the image within the module.
tr: Bu modül içinde resmin duruşunu kontrol eder.

en: This controls the transition delay of the hover animation.
tr: Bu vurgulu animasyonun geçiş gecikmesini kontrol eder.

en: This controls the transition duration of the hover animation.
tr: Bu vurgulu animasyonun geçiş süresini kontrol eder.

en: This controls the transition speed curve of the hover animation.
tr: Bu vurgulu animasyonun geçiş hızı eğrisini kontrol eder.

en: This field is disabled
tr: Bu alan devre dışı

en: This file should not be imported in this context.
tr: Bu dosya bu bağlamda içe aktarılmamalıdır.

en: This import contains references to the global Header, Body, and/or Footer from the website they were exported from. How would you like to import these references?
tr: Bu içe aktarma, dışa aktarıldıkları web sitesindeki global Üst Bilgi, Ana İçerik ve/veya Alt Bilgi için referanslar içeriyor. Bu referansları nasıl içe aktarmak istersiniz?

en: This is a legacy Divi 4 module running in backwards compatibility mode. In most cases, legacy modules should appear the same as they did in Divi 4. However, these modules aren't as performant and fully featured as Divi 5 modules.
tr: Bu, geriye dönük uyumluluk modunda çalışan eski bir Divi 4 modülüdür. Çoğu durumda, eski modüller Divi 4'te göründükleri gibi görünmelidir. Ancak bu modüller, Divi 5 modülleri kadar performanslı ve tam özellikli değildir.

en: This is the date the countdown timer is counting down to.
tr: Bu, geri sayım sayacının geriye saydığı tarihtir.

en: This is the title displayed for the countdown timer.
tr: Geri sayým kronometresi için gösterilen baþlýk bu.

en: This item is assigned to another template. Saving will override and remove its current assignment.
tr: Bu öğe başka bir şablona atanmış. Kaydetmek, mevcut atamasını geçersiz kılar ve kaldırır.

en: This layout contains global design presets. Check the box below to import these styles as presets, or leave it unchecked to bring them in as static styles.
tr: Bu düzen, genel tasarım ön ayarlarını içerir. Bu stilleri hazır ayar olarak içe aktarmak için aşağıdaki kutuyu işaretleyin veya bunları statik stiller olarak getirmek için işaretlemeden bırakın.

en: This legacy module is running in backward compatibility mode. Legacy modules require a reload when editing and cause slower loading times on the front end.
tr: Bu eski modül, geriye dönük uyumluluk modunda çalışıyor. Eski modüller düzenleme sırasında yeniden yükleme gerektirir ve ön yüzde daha yavaş yükleme sürelerine neden olur.

en: This module will not function properly on the front end of your website because this is not the assigned Checkout page.
tr: Bu modül, atanmış Ödeme sayfası olmadığı için web sitenizin ön yüzünde düzgün çalışmayacaktır.

en: This number of columns cannot be used on this row.
tr: Bu satırda bu sütun sayısı kullanılamaz.

en: This option will cover the player UI on the main video. This image can either be uploaded in each video setting or auto-generated by Divi.
tr: Bu opsiyon ana videoda oynatýcý arayüzünü kapsayacak. Bu görüntü her video ayarýna yüklenebilir ya da Divi tarafýndan otomatik olarak yaratýlabilir.

en: This post has been assigned a template using the Theme Builder, however, the template being used does not contain a Post Content module.
tr: Bu yazıya Theme Builder kullanılarak bir şablon atanmış; ancak kullanılan şablonda Yazı İçeriği modülü yok.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
tr: Bu yazı parola korumalı. Yorumları görüntülemek için parolayı girin.

en: This sets a static height value for your element. Once set, the height of the element will no longer be determined by its inner content. Content that exceeds the static height of the element will overflow the element wrapper.
tr: Bu, elemanınız için statik bir yükseklik değeri belirler. Ayarlandığında, elemanın yüksekliği artık iç içeriği tarafından belirlenmeyecektir. Elemanın statik yüksekliğini aşan içerik, eleman sarmalayıcısından taşacaktır.

en: This setting adjusts the shape of the bullet point that begins each list item.
tr: Bu ayar, her bir liste maddesini başlatan madde işareti noktasının şeklini ayarlar.

en: This setting determines the vertical alignment of your content. Your content can either be vertically centered, or aligned to the bottom.
tr: Bu ayar içeriğinizin dikey hizalanmasını belirler. İçeriğiniz dikey olarak ortalanmış veya aşağıya yaslanmış olabilir.

en: This setting determines the vertical alignment of your slide image. Your image can either be vertically centered, or aligned to the bottom of your slide.
tr: Bu ayar slayt görüntünüzün dikey hizasýný belirler. Görüntünüz ya dikey merkezlenebilir ya da slaytýnýzýn en altýna hizalanabilir.

en: This setting will let you choose to use the thumbnail track controls below the slider or dot navigation at the bottom of the slider.
tr: Bu ayar kaydýrýcýnýn altýndaki küçük resim takip kontrollerini ya da kaydýrýcýnýn en altýndaki nokta gezinti kullanýmýný seçmene izin verecek.

en: This setting will make your slider arrows either light or dark in color.
tr: Bu ayar, kaydýrýcý oklarýnýzý daha açýk ya da koyu renkte yapar.

en: This setting will toggle visibility of CTA on mobile devices.
tr: Bu ayar, mobil cihazlarda CTA'nın görünürlüğünü açıp kapatır.

en: This setting will toggle visibility of Images/Video on mobile devices.
tr: Bu ayar, mobil cihazlarda Görsellerin/Videonun görünürlüğünü açıp kapatır.

en: This setting will toggle visibility of content on mobile devices.
tr: Bu ayar, mobil cihazlarda içeriğin görünürlüğünü açıp kapatır.

en: This setting will turn on and off the circle buttons at the bottom of the slider.
tr: Bu ayar, kaydýrýcýnýn en altýndaki çember butonlarý açacak ya da kapatacak.

en: This setting will turn on and off the featured image in the slider.
tr: Bu ayar kaydırıcıdaki özellikli resmi açıp kapatacaktır.

en: This setting will turn on and off the meta section.
tr: Bu ayar meta kısmını açıp kapatacaktır.

en: This setting will turn on and off the navigation arrows.
tr: Bu ayar gezinti oklarýný açacak ya da kapatacak.

en: This setting will turn on and off the read more button.
tr: Bu ayar daha fazlasını oku butonunu açıp kapatacaktır.

en: This settings turns on and off the 1px divider line, but does not affect the divider height.
tr: Bu ayar 1px bölücü satýrýný açar ya da kapatýr, ancak bölücü yüksekliðini etkilemez.

en: This will adjust the color of the 1px divider line.
tr: Bu, 1px bölücü satýrýnýn rengini ayarlayacak.

en: This will affect all <strong>%1$s</strong> Groups using the <strong>%2$s</strong> across your entire site. Do you wish to proceed?
tr: Bu, sitenizin tamamında <strong>%2$s</strong> kullanan tüm <strong>%1$s</strong> Gruplarını etkileyecektir. Devam etmek istiyor musunuz?

en: This will affect all <strong>%1$s</strong> Modules using the <strong>%2$s</strong> across your entire site. Do you wish to proceed?
tr: Bu, sitenizin tamamında <strong>%2$s</strong> kullanan tüm <strong>%1$s</strong> Modüllerini etkileyecektir. Devam etmek istiyor musunuz?

en: This will assign <strong>%1$s</strong> as the <strong>Default %2$s Preset</strong> across your entire site. All <strong>%2$s</strong> Modules that use the <strong>Default %2$s Preset</strong> will be affected. Do you wish to proceed?
tr: Bu, sitenizin tamamında <strong>%1$s</strong> öğesini <strong>Varsayılan %2$s Ön Ayarı</strong> olarak atayacaktır. <strong>Varsayılan %2$s Ön Ayarı</strong> kullanan tüm <strong>%2$s</strong> Modülleri etkilenecektir. Devam etmek istiyor musunuz?

en: This will assign <strong>%1$s</strong> as the default <strong>%2$s</strong> across your entire site. All elements that use <strong>Default %2$s</strong> will be affected. Do you wish to proceed?
tr: Bu, sitenizin tamamında <strong>%1$s</strong> öğesini varsayılan <strong>%2$s</strong> olarak atayacaktır. <strong>Varsayılan %2$s</strong> kullanan tüm öğeler etkilenecektir. Devam etmek istiyor musunuz?

en: This will change the Display Order of the module.
tr: Bu, modülün Görüntüleme Sırasını değiştirir.

en: This will change the fill color for the bar.
tr: Bu, çubuk için dolgu rengini deðiþtirecek.

en: This will change the label of the module in the builder for easy identification.
tr: Kolay belirleme için, bu, inþa edicideki modülün etiketini deðiþtirecek.

en: This will delete and unassign the <strong>%1$s</strong> preset across your entire site, and assign the <strong>Default %2$s Preset</strong> in all instances. Do you wish to proceed?
tr: Bu, sitenizin tamamında <strong>%1$s</strong> ön ayarını silecek ve atamasını kaldıracak; tüm örneklerde <strong>Varsayılan %2$s Ön Ayarı</strong> atayacaktır. Devam etmek istiyor musunuz?

en: This will delete and unassign this <strong>%1$s</strong> preset across your entire site, and assign the <strong>Default %2$s Preset</strong> in all instances. Do you wish to proceed?
tr: Bu, <strong>%1$s</strong> ön ayarını sitenizin tamamında silecek ve atamasını kaldıracak ve tüm örneklerde <strong>Varsayılan %2$s Ön Ayarını</strong> atayacaktır. Devam etmek istiyor musunuz?

en: This will disable the module on selected devices
tr: Bu, seçilen cihazlarda modülü devre dışı bırakacak

en: This will disable the module on selected devices.
tr: Bu, seçilen cihazlarda modülü devre dışı bırakır.

en: This will reset all Theme Builder settings and delete all templates. Are you sure you want to do this?
tr: Bu işlem tüm Theme Builder ayarlarını sıfırlayacak ve tüm şablonları silecek. Bunu yapmak istediğinizden emin misiniz?

en: This will turn thumbnails on and off.
tr: Bu küçük resimleri açar ve kapatýr.

en: This will update all instances across your entire site.
tr: Bu, sitenizin tamamındaki tüm örnekleri günceller.

en: This would create an infinite loop
tr: Bu, sonsuz bir döngü oluşturur

en: Three values are required
tr: Üç değer gereklidir

en: Thumbnail
tr: Küçük Resim

en: Thumbnail Item
tr: Önizleme Parçası

en: Thumbnail Orientation
tr: Küçük Resim Yönlendirme

en: Thumbnail Overlay Color
tr: Önizleme Örtü Rengi

en: Thumbnail Size
tr: Küçük Resim Boyutu

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Tilt
tr: Eğim

en: Time Delay
tr: Zaman Gecikmesi

en: Time:
tr: Saat:

en: Timer Section
tr: Saat Bölümü

en: Title
tr: Başlık

en: Title Link
tr: Başlık Bağlantısı

en: Title Text
tr: Başlık Metni

en: Title displayed above the portfolio.
tr: Portfolyönün üzerinde gösterilen baþlýk

en: Title is required.
tr: Başlık gerekli.

en: Title/Meta Background Image
tr: Başlık Arkaplan Resmi

en: Title: a-z
tr: Başlık: a-z

en: Title: z-a
tr: Başlık: z-a

en: To Hour
tr: Saate Kadar

en: To Minute
tr: Dakikaya Kadar

en: To use the Checkout Payment module, you need to add a Checkout Billing module and a Checkout Shipping module to this page first.
tr: Ödeme Ödeme modülünü kullanmak için, önce bu sayfaya bir Ödeme Fatura modülü ve bir Ödeme Kargo modülü eklemeniz gerekir.

en: To use the Checkout Payment module, you need to add a Checkout Billing module to this page first.
tr: Ödeme Ödeme modülünü kullanmak için, önce bu sayfaya bir Ödeme Fatura modülü eklemeniz gerekir.

en: Toggle
tr: Deðiþtir

en: Toggle %s
tr: Aç/Kapat %s

en: Toggle Attribute
tr: Özniteliği Değiştir

en: Toggle Content
tr: Düğme İçeriği

en: Toggle Cookie
tr: Çerezi Değiştir

en: Toggle Divi Builder
tr: Divi Builder'ı Aç/Kapat

en: Toggle Gradient
tr: Gradyanı Aç/Kapat

en: Toggle Icon
tr: Düğme Simgesi

en: Toggle Mask
tr: Maskeyi Aç/Kapat

en: Toggle Options
tr: Geçiş Seçenekleri

en: Toggle Pattern
tr: Deseni Aç/Kapat

en: Toggle Preset
tr: Ön Ayarı Değiştir

en: Toggle Responsive View
tr: Duyarlı Görünümü Aç/Kapat

en: Toggle Title
tr: Düğme Başlığı

en: Toggle Visibility
tr: Görünürlüğü Değiştir

en: Toggle between the various gallery layout types.
tr: Çeşitli galeri düzeni türleri arasında geçiş yapın.

en: Toggle dropdown
tr: Açılır menüyü aç/kapat

en: Toggled layout visibility
tr: Yerleşim görünürlüğü aç/kapatıldı

en: Toggles
tr: geçiş yapar

en: Tool Call
tr: Araç Çağrısı

en: Tooltip
tr: ipucu

en: Tooltip Background Color
tr: İpucu Arka Plan Rengi

en: Top
tr: En üst

en: Top Border Color
tr: Kenar Rengi

en: Top Border Style
tr: Kenar Biçimi

en: Top Border Width
tr: Kenar Genişliği

en: Top Center
tr: Üst Merkezi

en: Top Left
tr: Üst Sol

en: Top Rated Products
tr: En Çok Oylanan Ürünler

en: Top Right
tr: Sağ Üst

en: Top Sticky Limit
tr: Üst Yapışkan Limit

en: Top To Bottom
tr: Tepeden Aþaðýya

en: Top of Element
tr: Öğenin Üstü

en: Total
tr: Toplam

en: Trackbacks/Pingbacks
tr: Geri İzlemeler/Pingback'ler

en: Transform
tr: dönüştürmek

en: Transform Origin
tr: Kökeni Dönüştür

en: Transform Rotate
tr: Döndürmeyi Dönüştür

en: Transform Scale
tr: Dönüşüm Ölçeği

en: Transform Skew
tr: Eğriltmeyi Dönüştür

en: Transform Translate
tr: Çeviriyi Dönüştür

en: Transforms
tr: Dönüşümler

en: Transition Default and Sticky Styles
tr: Geçiş Varsayılanı ve Yapışkan Stiller

en: Transition Delay
tr: Geçiş Gecikmesi

en: Transition Duration
tr: Geçiş süresi

en: Transition Speed
tr: Geçiş Hızı

en: Transition Speed Curve
tr: Geçiş Hızı Eğrisi

en: Transitions
tr: Geçişler

en: Translate
tr: Çevir

en: Travel back in time by this amount.
tr: Bu miktarda zamanda geriye yolculuk yapın.

en: Triangle
tr: Üçgen

en: Triangles
tr: üçgenler

en: Trigger Animation
tr: Animasyonu Tetikle

en: Trigger Event
tr: Tetikleyici Olay

en: Trigger:
tr: Tetikleyici:

en: True Parallax
tr: Gerçek Paralaks

en: Try Again
tr: Tekrar Dene

en: Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.
tr: Aramanızı daraltmayı deneyin veya yazıyı bulmak için yukarıdaki gezinmeyi kullanın.

en: Tuesday
tr: Salı

en: Tuesday, Aug 06 (l, M d)
tr: Salı, 06 Ağu (l, M d)

en: Tufted
tr: püsküllü

en: Turn comment count on and off.
tr: Yorum açık ve kapalı devre sayısı.

en: Turn excerpt on and off.
tr: Pasajı açın ve kapatın.

en: Turn image on or off
tr: Görseli açın veya kapatın

en: Turn image on or off.
tr: Görüntüyü açın veya kapatın.

en: Turn meta on or off.
tr: Meta'yı açın veya kapatın.

en: Turn name on or off
tr: Adı açın veya kapatın

en: Turn name on or off.
tr: Adı açın veya kapatın.

en: Turn on or off the author link.
tr: Yazar linkini aç ya da kapat.

en: Turn pagination on and off.
tr: Sayfa numaralandýrmayý aç ya da kapat.

en: Turn pagination on or off
tr: Sayfalandırmayı açın veya kapatın

en: Turn price on or off
tr: Fiyatı açın veya kapatın

en: Turn price on or off.
tr: Fiyatı açın veya kapatın.

en: Turn project titles on or off.
tr: Projeler baþlýðýný aç ya da kapat

en: Turn rating on or off
tr: Puanlamayı açın veya kapatın

en: Turn rating on or off.
tr: Derecelendirmeyi açın veya kapatın.

en: Turn sale badge on or off
tr: İndirim rozetini açın veya kapatın

en: Turn sale badge on or off.
tr: İndirim rozetini açın veya kapatın.

en: Turn the captcha on or off using this option.
tr: Bu opsiyonu kullanarak Captchayý açýn ya da kapatýn.

en: Turn the category links on or off.
tr: Kategori linkini aç ya da kapat

en: Turn the date display on or off.
tr: Tarih ekranýný aç ya da kapat.

en: Turn the date on or off.
tr: Tarihi aç ya da kapat

en: Turn the pagination on or off.
tr: Sayfalamayı açın veya kapatın.

en: Turn this on to exclude pages from search results.
tr: Sayfaları arama sonuçlarından hariç tutmak için bunu açın.

en: Turn this on to show the Search Button.
tr: Arama Düğmesini göstermek için bunu açın.

en: Turn this on to show the next post link.
tr: Sonraki yazı bağlantısını göstermek için bunu açın.

en: Turn this on to show the previous post link.
tr: Önceki yazı bağlantısını göstermek için bunu açın.

en: Turning off percentages will remove the percentage text from within the filled portion of the bar.
tr: Yüzdeleri kapatmak, yüzde metnini çubuğun doldurulmuş kısmından çıkaracaktır.

en: Turning this on will allow automatic sliding to continue on mouse hover.
tr: Bu kapatma otomatik fare ile üzerine gelindiğinde devam sürgülü izin verir.

en: Turning this on will exclude Posts from search results.
tr: Bunu açmak, Yazıları arama sonuçlarından hariç tutar.

en: Two values are required
tr: İki değer gereklidir

en: Type
tr: Tür

en: Type > then search to nest, Cmd+Enter to add, Enter to insert all
tr: İç içe yerleştirmek için > yazın sonra arayın, eklemek için Cmd+Enter, tümünü eklemek için Enter

en: Type of query to perform (post_type, terms, users, current_page, repeater, or repeater_field_name)
tr: Yürütülecek sorgu türü (post_type, terms, users, current_page, repeater veya repeater_field_name)

en: Type the Redirect URL
tr: Yönlendirilen URL’yi Yazın

en: Type the message you want to display after successful form submission. Leave blank for default
tr: Formun başarıyla sunulmasından sonraki mesajı yazın. Varsayılan için boş bırakın

en: Type the text you want to use as placeholder for the search field.
tr: Arama alanı için yer imi olarak kullanmak istediğiniz metni yazınız.

en: Type: %s
tr: Tür: %s

en: URL Parameter
tr: URL Parametresi

en: URL Parameter Name
tr: URL Parametre Adı

en: URL Parameter Value
tr: URL Parametre Değeri

en: URL for the home link in the breadcrumb.
tr: Kırıntı yolundaki ana sayfa bağlantısı için URL.

en: URLs
tr: URL'ler

en: Ultra Bold
tr: Ultra Kalın

en: Ultra Bold 800
tr: Ultra Kalın 800

en: Ultra Light
tr: Sert ışık

en: Ultra Light 200
tr: Ultra Hafif 200

en: Ultra Wide
tr: Ultra Geniş

en: Unable To Establish Internet Connection.
tr: İnternet Bağlantısı Kurulamadı.

en: Unassigned
tr: Atanmamış

en: Unclosed block: missing closing brace.
tr: Kapatılmamış blok: kapanış süslü parantezi eksik.

en: Underline
tr: Altı Çizili Metin

en: Underneath Section Content
tr: Bölüm Ekle

en: Undo
tr: Geri Al

en: Undo/Redo
tr: Geri Al/Yinele

en: Undock Active Tab
tr: Etkin Sekmeyi Ayır

en: Undock Tab
tr: Sekmeyi Ayır

en: Unexpected closing brace.
tr: Beklenmeyen kapanış süslü parantezi.

en: Unknown Field
tr: Bilinmeyen Alan

en: Unknown Module
tr: Bilinmeyen Modül

en: Unknown Target
tr: Bilinmeyen Hedef

en: Unknown error.
tr: Bilinmeyen hata.

en: Unlock
tr: Kilidini

en: Unlock %1$s
tr: %1$s Kilidini Aç

en: Unlock %s
tr: %s Kilidini Aç

en: Unlock Module
tr: Modül Kilidini

en: Unlock module
tr: Modülün kilidini aç

en: Unlock parent module first
tr: Önce üst modülün kilidini açın

en: Unordered List
tr: Sıralı Olmayan Liste Ekle

en: Unordered List Item Indent
tr: Liste Objelerini Ortala

en: Unordered List Style Position
tr: Sırasız Liste Stil Konumu

en: Unordered List Style Type
tr: Sıralı Olmayan Liste Ekle

en: Unsaved Changes
tr: Kaydedilmemiş Değişiklikler

en: Unsaved changes will be lost if you leave the Theme Builder at this time.
tr: Şu anda Theme Builder'dan ayrılırsanız kaydedilmemiş değişiklikler kaybolacak.

en: Unsigned
tr: İşaretsiz

en: Unsupported
tr: Desteklenmiyor

en: Unsupported post type.
tr: Desteklenmeyen yazı türü.

en: Until Date
tr: Tarihine kadar

en: Up
tr: yukarı

en: Update
tr: Güncelle

en: Update All Presets
tr: Tüm Ön Ayarları Güncelle

en: Update Preset With Current Styles
tr: Mevcut Stillerle Ön Ayarı Güncelle

en: Update Presets?
tr: Ön Ayarlar Güncellensin mi?

en: Update cart
tr: Sepeti güncelle

en: Update this value in all detected locations.
tr: Bu değeri algılanan tüm konumlarda güncelle.

en: Update totals
tr: Toplamları güncelle

en: Updated template settings
tr: Şablon ayarları güncellendi

en: Updated templates order
tr: Şablon sıralaması güncellendi

en: Updating breakpoints will affect take affect across your entire website. When disabling a breakpoint, its styles will be stored for posterity. When enabling a breakpoint, any existing styles for that breakpoint will be restored.
tr: Kesme noktalarını güncellemek tüm web sitenizde etkili olacaktır. Bir kesme noktasını devre dışı bıraktığınızda stilleri saklanacaktır. Bir kesme noktasını etkinleştirdiğinizde, o kesme noktası için mevcut stiller geri yüklenecektir.

en: Updating breakpoints will take affect across your entire website.
tr: Kesme noktalarını güncellemek tüm web sitenizde etkili olacaktır.

en: Updating breakpoints will take affect across your entire website. When disabling a breakpoint, its styles will be stored for posterity.
tr: Kesme noktalarını güncellemek tüm web sitenizde etkili olacaktır. Bir kesme noktasını devre dışı bıraktığınızda stilleri saklanacaktır.

en: Updating breakpoints will take affect across your entire website. When enabling a breakpoint, any existing styles for that breakpoint will be restored.
tr: Kesme noktalarını güncellemek tüm web sitenizde etkili olacaktır. Bir kesme noktasını etkinleştirdiğinizde, o kesme noktası için mevcut stiller geri yüklenecektir.

en: Upgrade Your Divi Cloud
tr: Divi Cloud'unuzu Yükseltin

en: Upload
tr: Yükle

en: Upload Font
tr: Yükle

en: Upload a video
tr: Bir video yükle

en: Upload an image
tr: Bir görüntü yükle

en: Upload an image to display at the top of your blurb.
tr: Ýlanýnýzýn tepesinde görünmesi için bir görüntü yükleyin.

en: Upload an image to display beside your menu.
tr: Menünüzün yanında görüntülemek için bir resim yükleyin.

en: Upload an image.
tr: Bir görsel yükleyin.

en: Upload the "after" image.
tr: "sonra" görselini yükleyin.

en: Upload the "before" image.
tr: "önce" görselini yükleyin.

en: Upload the .WEBM version of your video here. All uploaded videos should be in both .MP4 .WEBM formats to ensure maximum compatibility in all browsers.
tr: Videonuzun .WEBM versiyonunu buraya yükleyin. Tüm yüklenen videolar, tüm tarayýcýlarda maksimum uyumluluktan emin olmak için .MP4 .WEBM formatlarýnýn ikisinde de olmalý.

en: Upload your Lottie JSON animation file.
tr: Lottie JSON animasyon dosyanızı yükleyin.

en: Upload your desired image, or type in the URL to the image you would like to display over your video. You can also generate a still image from your video.
tr: İstediğiniz resmi yükleyin veya videonuz üzerinde görüntülemek istediğiniz resmin URL yazın. Ayrıca videonuzdan hareketsiz bir görüntü oluşturabilirsiniz.

en: Upload your desired image, or type in the URL to the image you would like to display.
tr: İstediğiniz resmi yükleyin veya görüntülemek istediğiniz resmin URL yazın.

en: Upload your desired video in .MP4 format, or type in the URL to the video you would like to display.
tr: İstediğiniz videoyu .MP4 formatında yükleyin veya göstermek istediğiniz videonun URL'sini yazın.

en: Upload/Remove Fonts
tr: Yazı Tiplerini Yükle/Kaldır

en: Uppercase
tr: BÜYÜK HARF

en: Upscale
tr: Lüks

en: Upwards
tr: Yukarý Doðru

en: Use A Spam Protection Service
tr: Bir Spam Koruma Hizmeti Kullanın

en: Use Background Color
tr: Arkaplan Rengi Kullan

en: Use Background Color Gradient
tr: Arka Plan Renk Gradyan’ını Kullan

en: Use Background Overlay
tr: Arka Plan Kaplamasını Kullan

en: Use Basic Captcha
tr: Temel Captcha'yı kullanın

en: Use Current Loop
tr: Mevcut Döngüyü Kullan

en: Use Custom %s Size
tr: Özel %s Boyutu Kullan

en: Use Custom Fields
tr: Özel Genişlik Kullan

en: Use Custom Icon Size
tr: Özel Simge Boyutu Kullan

en: Use Custom Styles For %1$s
tr:  %1$s İçin Özel Stiller Kullan

en: Use Dot Navigation
tr: Nokta Gezintisini Kullan

en: Use Focus Borders
tr: Odak Kenar Rengi Kullan

en: Use Global Body
tr: Global Ana İçeriği Kullan

en: Use Global Footer
tr: Global Alt Bilgiyi Kullan

en: Use Global Header
tr: Global Üst Bilgiyi Kullan

en: Use Grayscale Filter
tr: Gri Ton Filtresini Kullan

en: Use Icon
tr: Simge Kullanýn

en: Use On
tr: Şurada Kullan

en: Use Parallax Effect
tr: Paralaks Etkisini Kullanýn

en: Use Post Excerpts
tr: Yazı Sonrası Kullanımı

en: Use Single Name Field
tr: İsim Alanı

en: Use Text Background Color
tr: Metin Arkaplan Rengi Kullan

en: Use Text Overlay
tr: Metin Kaplamasını Kullan

en: Use Thumbnail Track
tr: Küçük Resim Takibini Kullan

en: Use Visual Builder
tr: Visual Builder'ı Kullan

en: Use With Global Templates From This Website
tr: Bu Web Sitesinin Global Şablonlarıyla Kullan

en: Use the Divi Builder
tr: Divi Builder'ı Kullan

en: Use the color picker to choose a color for the background overlay.
tr: Arka plan kaplamasına renk seçmek için renk seçicisini kullanın.

en: Use the color picker to choose a color for the text overlay.
tr: Metin kaplamasına renk seçmek için renk seçicisini kullanın.

en: Use the current loop context for displaying products.
tr: Ürünleri görüntülemek için mevcut döngü bağlamını kullanın.

en: Use the fields below to add a new account.
tr: Yeni bir hesap eklemek için aşağıdaki alanları kullanın.

en: User
tr: Kullanıcı

en: User IDs separated by commas
tr: Virgülle ayrılmış kullanıcı kimlikleri

en: User Link
tr: Kullanıcı Bağlantısı

en: User Login
tr: Kullanıcı Girişi

en: User Offset
tr: Kullanıcı Ofseti

en: User Role
tr: Kullanıcı rolü

en: User is Logged In
tr: Kullanıcı Giriş Yaptı

en: User is Logged Out
tr: Kullanıcı Oturumu Kapattı

en: User role to filter by (when query_type is users). Can be a single role or comma-separated list.
tr: Filtrelenecek kullanıcı rolü (query_type users olduğunda). Tek bir rol veya virgülle ayrılmış liste olabilir.

en: Username
tr: Kullanıcı Adı

en: Username or email
tr: Kullanıcı adı veya e-posta

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Users Groups
tr: Kullanıcı Grupları

en: Users Per Page
tr: Sayfa Başına Kullanıcı

en: Using Scrolling Effects, you can transform elements on your page as you scroll. The animation's transition is based on the user's scrolling behavior. Once the element enters the browser viewport (top), the animation begins, and it once it leaves the viewport (bottom), the animation ends.
tr: Kaydırma Efektlerini kullanarak, kaydırdıkça sayfanızdaki öğeleri dönüştürebilirsiniz. Animasyonun geçişi, kullanıcının kaydırma davranışına bağlıdır. Öğe tarayıcı görünümüne (üstte) girdiğinde, animasyon başlar ve görünüm alanından (altta) ayrıldığında animasyon sona erer.

en: Using the Custom CSS tab , you can either output free form styles or output styles before / after / on the element.
tr: Özel CSS sekmesini kullanarak, serbest biçimli stiller çıktısı alabilir veya öğede önce / sonra / öğe üzerinde stiller çıktısı alabilirsiniz.

en: Using the Divi Role Editor, you can limit the types of actions that can be taken by WordPress users of different roles. This is a great way to limit the functionality available to your customers or guest authors to ensure that they only have the necessary options available to them.
tr: Divi Rol Düzenleyicisi’ni kullanarak, farklı rollere sahip WordPress kullanıcılarının gerçekleştirebileceği işlem türlerini sınırlandırabilirsiniz. Bu, müşterilerinizin veya misafir yazarlarınızın erişebileceği işlevleri kısıtlamak ve yalnızca gerekli seçeneklere sahip olmalarını sağlamak için harika bir yoldur.

en: Using the transform controls, you can perform visual adjustments to any element using a combination of Scale, Translation, Rotation and Skew settings. This allows you to create advanced design effects without the need of a separate graphic design program.
tr: Dönüşüm kontrollerini kullanarak Ölçek, Taşıma, Döndürme ve Eğme ayarlarının bir kombinasyonuyla herhangi bir öğede görsel düzenlemeler yapabilirsiniz. Bu, ayrı bir grafik tasarım programına ihtiyaç duymadan gelişmiş tasarım efektleri oluşturmanıza olanak tanır.

en: Using the transform controls, you can performance visual adjustments to any element using a combination of Scale, Translation, Rotation and Skew settings. This allows you to create advanced design effects without the need of a separate graphic design program.
tr: Dönüştürme denetimlerini kullanarak Ölçek, Çevirme, Döndürme ve Eğriltme ayarları birleşimini kullanarak herhangi bir öğeye görsel ayarlamalar yapabilirsiniz. Bu, ayrı bir grafik tasarım programına ihtiyaç duymadan gelişmiş tasarım efektleri oluşturmanıza olanak sağlar.

en: Values must be comma separated
tr: Değerler virgülle ayrılmalıdır

en: Variable Manager
tr: Değişken Yöneticisi

en: Variable Settings
tr: Değişken Ayarları

en: Variables
tr: Değişkenler

en: Variables Manager
tr: Değişkenler Yöneticisi

en: Variation Label
tr: Varyasyon Etiketi

en: Vertical
tr: Dikey

en: Vertical Gap
tr: Dikey Boşluk

en: Vertical Gutters
tr: Dikey Oluklar

en: Vertical Motion
tr: Dikey Hareket

en: Vertical Offset
tr: Dikey Ofset

en: Vertical Overflow
tr: Dikey taşma

en: Vertically Centered
tr: Dikey Ortalanmış

en: Very poor
tr: Çok kötü

en: Video Icon
tr: Video Simgesi

en: Video MP4 File Or Youtube URL
tr: Video MP4 Dosyası Veya Youtube URL'si

en: Video Play
tr: Videoyu Oynat

en: Video Slider
tr: Video Kaydýrýcý

en: Video Slider Item
tr: Video Kaydırıcısı Öğesi

en: Video Slider Items
tr: Video Kaydırıcısı Öğeleri

en: Video Sliders
tr: Video Kaydırıcılar

en: Video Tutorials
tr: Video Ayarlarý

en: Video WEBM File
tr: Video WEBM Dosyası

en: Videos
tr: Videolar

en: View
tr: Görüntüle

en: View Body Template
tr: Ana İçerik Şablonunu Görüntüle

en: View Footer Template
tr: Altbilgi Şablonunu Görüntüle

en: View Front End
tr: Ön Yüzü Görüntüle

en: View Global Canvas
tr: Global Kanvası Görüntüle

en: View Header Template
tr: Üstbilgi Şablonunu Görüntüle

en: View Page
tr: Sayfayı Görüntüle

en: View Split Testing Stats
tr: A/B Testi İstatistiklerini Görüntüle

en: View Template
tr: Şablonu Görüntüle

en: View Theme Builder
tr: Theme Builder’ı Görüntüle

en: View Theme Builder Item
tr: Theme Builder Öğesini Görüntüle

en: Viewport Bottom
tr: Görünüm Alt

en: Viewport Enter
tr: Görünüm Alanına Giriş

en: Viewport Exit
tr: Görünüm Alanından Çıkış

en: Viewport Height (vh)
tr: Görüntü Alanı Yüksekliği (vh)

en: Viewport Maximum (vmax)
tr: Görüntü Alanı Maksimum (vmax)

en: Viewport Minimum (vmin)
tr: Görüntü Alanı Minimum (vmin)

en: Viewport Top
tr: Görünüm Üstü

en: Viewport Width (vw)
tr: Görünüm Genişliği (vw)

en: Visibility
tr: Görünürlük

en: Visible
tr: Gözle görülür

en: Visual
tr: Görsel

en: Wave
tr: Dalga

en: Wave 2
tr: 2. dalga

en: Waves
tr: Dalgalar

en: Waves 2
tr: 2. Dalgalar

en: Wavy
tr: Dalgalı

en: Website Field
tr: Web Sitesi Alan

en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: Weekly
tr: Haftalık

en: Weights
tr: Kalınlıklar

en: When a minimum height is set, the element will always have a height of at least the amount defined. This supersedes smaller static height values. Unlike height, minimum height does not result in content overflow and will allow the height of your element to remain dynamic.
tr: Bir minimum yükseklik ayarlandığında, eleman her zaman en azından tanımlanan miktarın yüksekliğine sahip olacaktır. Bu, daha küçük statik yükseklik değerlerinin yerini alır. Yüksekliğin aksine, minimum yükseklik içeriğin taşmasına neden olmaz ve öğenizin yüksekliğinin dinamik kalmasına izin verir.

en: When a visitor clicks into an input field, it becomes focused. You can pick a color to be used for the input field background while focused.
tr: Bir ziyaretçi giriş alanına tıkladığında, odaklanır. Odaklandığında giriş alanı arka planı için kullanılacak bir renk seçebilirsiniz.

en: When a visitor clicks into an input field, it becomes focused. You can pick a color to be used for the input text while focused.
tr: Bir ziyaretçi giriş alanına tıkladığında, odaklanır. Odaklandığında giriş metni için kullanılacak bir renk seçebilirsiniz.

en: When clicked the module will link to this URL.
tr: Tıklandığında modül bu URL’ye bağlanacaktır.

en: When clicked, this link will direct to the specified URL.
tr: Tıklandığında, bu bağlantı belirtilen URL'ye yönlendirir.

en: When enabled, a background color is added behind the slider text to make it more readable atop background images.
tr: Etkinleştirildiğinde, onu arka plan resimleri üzerinde daha iyi okunabilir yapmak için bir arka plan rengi kaydırma metni gerisine eklenir.

en: When enabled, a custom overlay color will be added above your background image and behind your slider content.
tr: Etkinleştirildiğinde, özel bir üst katman rengi sizin arka plan resminizin üstüne ve kaydırma içeriğinizin gerisine eklenecektir.

en: When enabled, any existing preset class will be removed when applying the preset
tr: Etkinleştirildiğinde, ön ayar uygulanırken mevcut ön ayar sınıfı kaldırılır

en: When enabled, only replace values in fields that have the same type as the source field. When disabled, replace matching values in any field type.
tr: Etkinleştirildiğinde, yalnızca kaynak alanla aynı türe sahip alanlardaki değerleri değiştirir. Devre dışı bırakıldığında, herhangi bir alan türündeki eşleşen değerleri değiştirir.

en: When enabled, this will add a custom icon within the button.
tr: Etkinleştirildiğinde, bu düğmenin içine özel bir simge ekleyecektir.

en: When enabled, this will force your image to extend 100% of the width of the column it's in.
tr: Etkinleştirildiğinde, bu, resminizi içinde bulunduğu sütunun genişliğinin% 100'ünü uzatmaya zorlar.

en: When you save layouts to Divi Cloud, they become available on every website you build.
tr: Düzenleri Divi Cloud'a kaydettiğinizde, oluşturduğunuz her web sitesinde kullanılabilir hale gelirler.

en: Whether or not the First Name field should be included in the opt-in form.
tr: Ad alanı alanının tercih formuna dahil edilip edilmemesi gerektiği.

en: Whether or not the Last Name field should be included in the opt-in form.
tr: Soyadı alanının tercih formuna dahil edilip edilmemesi gerektiği.

en: Whether or not the Name field should be included in the opt-in form.
tr: Ad alanının katılım formuna dahil edilip edilmeyeceği.

en: Whether or not to show pagination for the gallery.
tr: Galeride sayfalamanın gösterilip gösterilmeyeceği.

en: Whether or not to show the title and caption for images (if available).
tr: Görseller için başlık ve alt yazı gösterip göstermeme (varsa).

en: Whether or not to use a 3rd-party spam protection service like Google reCAPTCHA.
tr: Google reCAPTCHA gibi bir üçüncü taraf spam koruma hizmetinin kullanılıp kullanılmayacağı.

en: Whether or not to use a single Name field in the opt-in form.
tr: Kaydolma formunda tek bir Ad alanının kullanılıp kullanılmayacağı.

en: Whether to exclude the current post from results (used when query_type is post_type, except for attachments)
tr: Geçerli yazının sonuçlardan hariç tutulup tutulmayacağı (query_type post_type olduğunda, ekler hariç)

en: Whether to ignore sticky posts in results order (used only when query_type is post_type and post_type is post)
tr: Sonuç sıralamasında sabitlenmiş yazıların yok sayılıp sayılmayacağı (yalnızca query_type post_type ve post_type post olduğunda kullanılır)

en: While Editing Element
tr: Öğeyi Düzenlerken

en: While In Builder
tr: Builder’da İken

en: Widescreen
tr: Geniş Ekran

en: Widget Area
tr: Widget Alaný

en: Width
tr: Maksimum Genişlik

en: Wireframe Mode
tr: Tel Kafes Modu

en: Wireframe View
tr: Tel Çerçeve Görüntüleme

en: Wireframe, Desktop, Tablet, Phone, Click Mode, Grid Mode, Hover Mode, Zoom
tr: Tel Kafes, Masaüstü, Tablet, Telefon, Tıklama Modu, Izgara Modu, Üzerine Gelme Modu, Yakınlaştırma

en: Woo Breadcrumbs
tr: Woo Ekmek Kırıntıları

en: Woo Cart Products
tr: Woo Sepeti Ürünleri

en: Woo Cart Totals
tr: Woo Sepeti Toplamları

en: Woo Checkout Billing
tr: Woo Ödeme Faturalandırması

en: Woo Checkout Details
tr: Woo Ödeme Ayrıntıları

en: Woo Checkout Information
tr: Woo Ödeme Bilgileri

en: Woo Checkout Payment
tr: Woo Ödeme Ödemesi

en: Woo Checkout Payment module can be used on a page and cannot be previewed.
tr: Woo Ödeme Ödeme modülü bir sayfada kullanılabilir ve önizlenemez.

en: Woo Checkout Shipping
tr: Woo Ödeme Nakliye

en: Woo Cross Sells
tr: Woo Çapraz Satış

en: Woo Notice
tr: Woo Bildirimi

en: Woo Product Add To Cart
tr: Woo Ürün Sepete Ekle

en: Woo Product Description
tr: Woo Ürün Açıklaması

en: Woo Product Gallery
tr: Woo Galerisi

en: Woo Product Images
tr: Woo Ürün Resimleri

en: Woo Product Information
tr: Woo Ürün Bilgileri

en: Woo Product Meta
tr: Woo Ürün Metası

en: Woo Product Price
tr: Woo Ürün Fiyatı

en: Woo Product Rating
tr: Woo Ürün Değerlendirmesi

en: Woo Product Reviews
tr: Woo Ürün İncelemeleri

en: Woo Product Stock
tr: Woo Ürün Stoku

en: Woo Product Tabs
tr: Woo Ürün Sekmeleri

en: Woo Product Title
tr: Woo Adı

en: Woo Product Upsell
tr: Woo Ürün Üst Satış

en: Woo Product Upsells
tr: Woo Ürün Üst Satışları

en: Woo Products
tr: Woo Ürünleri

en: Woo Related Products
tr: Woo İlgili Ürünler

[ctx: WooCommerce items number]
en: %1$s Item | %1$s Items
tr[0]: %1$s Öğe
tr[1]: %1$s Öğe

en: WooCommerce must be active for this module to appear
tr: Bu modülün görünmesi için WooCommerce etkin olmalıdır

en: WordPress image size to use for thumbnails (e.g., thumbnail, medium, large, full).
tr: Küçük görseller için kullanılacak WordPress görsel boyutu (örn. thumbnail, medium, large, full).

en: Would you like to save these fonts and colors for future Divi AI layouts?
tr: Bu yazı tiplerini ve renkleri gelecekteki Divi AI düzenleri için kaydetmek ister misiniz?

en: Would you like to update this attribute in all of these presets as well?
tr: Bu özniteliği bu ön ayarların tümünde de güncellemek ister misiniz?

en: Wrap
tr: Sar

en: Wrap Reverse
tr: Ters Sar

en: Write & Replace
tr: Yaz ve Değiştir

en: Write Automatically
tr: Otomatik Olarak Yaz

en: Write With AI
tr: AI ile Yaz

en: Write free-form css using the keyword %s to target this module. i.e. %s
tr: Bu modülü hedeflemek için %s anahtar kelimesini kullanarak serbest biçimli CSS yazın. Örn. %s

en: X Profile Url
tr: X Profili URL

en: X-Height (ex)
tr: X-Yüksekliği (ex)

en: X-Ray Mode
tr: Röntgen Modu

en: Year: %s
tr: Yıl: %s

en: Yes
tr: Evet

en: Yes Please!
tr: Evet lütfen!

en: You Have Unsaved Changes
tr: Kaydedilmemiş Değişiklikleriniz Var

en: You are about to delete a global layout. This will disconnect all templates that use this global layout and duplicate it in place. Are you sure you wish to continue?
tr: Genel bir düzeni silmek üzeresiniz. Bu, bu genel düzeni kullanan tüm şablonların bağlantısını kesecek ve onu aynı yerde kopyalayacaktır. Devam etmek istediğinizden emin misiniz?

en: You can add borders to any element, customize their appearance and assign unique styles to each edge.
tr: Herhangi bir öğeye kenarlık ekleyebilir, görünümlerini özelleştirebilir ve her bir kenara benzersiz stiller atayabilirsiniz.

en: You can find your API Key <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/api/" target="_blank" rel="noreferrer">here</a>.
tr: API Anahtarınızı <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/api/" target="_blank" rel="noreferrer">burada</a> bulabilirsiniz.

en: You can pick unique background colors for toggles when they are in their open and closed states. Choose the closed state background color here.
tr: Açık ve kapalı durumdayken geçişler için benzersiz arka plan renkleri seçebilirsiniz. Burada kapalı durum arkaplan rengini seçin.

en: You can pick unique background colors for toggles when they are in their open and closed states. Choose the open state background color here.
tr: Açık ve kapalı durumdayken geçişler için benzersiz arka plan renkleri seçebilirsiniz. Burada açık durum arkaplan rengini seçin.

en: You can pick unique text colors for toggle titles when they are open and closed. Choose the closed state title color here.
tr: Açık ve kapalı olduklarında geçiş başlıkları için benzersiz metin renkleri seçebilirsiniz. Burada kapalı durum başlık rengini seçin.

en: You can pick unique text colors for toggle titles when they are open and closed. Choose the open state title color here.
tr: Açık ve kapalı olduklarında geçiş başlıkları için benzersiz metin renkleri seçebilirsiniz. Burada açık durum başlık rengini seçin.

en: You cannot use `divi` namespace. `divi` namespace is reserved for built-in module that is authored by Elegant Themes.
tr: `divi` ad alanını kullanamazsınız. `divi` ad alanı, Elegant Themes tarafından yazılan yerleşik modül için ayrılmıştır.

en: You do not have permission to access this Theme Builder page.
tr: Bu Theme Builder sayfasına erişim izniniz yok.

en: You do not have permission to create posts of this type.
tr: Bu türde yazı oluşturma izniniz yok.

en: You do not have permission to duplicate this post.
tr: Bu yazıyı çoğaltma izniniz yok.

en: You do not have permission to edit one or more posts.
tr: Bir veya daha fazla yazıyı düzenleme izniniz yok.

en: You do not have permission to edit this post.
tr: Bu gönderiyi düzenleme izniniz yok.

en: You do not have permission to reorder posts of this type.
tr: Bu türdeki yazıları yeniden sıralama izniniz yok.

en: You do not have permission to trash this post.
tr: Bu yazıyı çöpe taşıma izniniz yok.

en: You do not have sufficient permissions to modify this category.
tr: Bu kategoriyi değiştirmek için yeterli izniniz yok.

en: You do not have sufficient permissions to modify this tag.
tr: Bu etiketi değiştirmek için yeterli izniniz yok.

en: You do not have sufficient permissions to modify this taxonomy term.
tr: Bu taksonomi terimini değiştirmek için yeterli izniniz yok.

en: You don't have sufficient permissions to access this content.
tr: Bu içeriğe erişmek için yeterli izniniz yok.

en: You entered the wrong number in captcha.
tr: CAPTCHA'da yanlış sayı girdiniz.

en: You have not saved any items to your Divi Library yet. Once an item has been saved to your library, it will appear here for easy use.
tr: Henüz Divi Kitaplığınıza hiçbir öğe kaydetmediniz. Bir öğe kitaplığınıza kaydedildiğinde, kolay kullanım için burada görünecektir.

en: You may be interested in&hellip;
tr: Şunlar ilginizi çekebilir&hellip;

en: You must be %1$slogged in%2$s to post a review.
tr: İnceleme göndermek için %1$sgiriş yapmış%2$s olmalısınız.

en: You must be a human to submit this form.
tr: Bu formu göndermek için insan olmalısınız.

en: You must be logged in to checkout.
tr: Ödeme yapmak için giriş yapmış olmalısınız.

en: You've made changes to the <strong>%1$s</strong> Group preset settings. This will affect all <strong>%1$s</strong> Groups across your entire site. Do you wish to proceed?
tr: <strong>%1$s</strong> Grup hazır ayarlarında değişiklik yaptınız. Bu, sitenizin tamamındaki tüm <strong>%1$s</strong> Gruplarını etkileyecektir. Devam etmek istiyor musunuz?

en: You've made changes to the <strong>%1$s</strong> Module preset settings. This will affect all <strong>%1$s</strong> Modules across your entire site. Do you wish to proceed?
tr: <strong>%1$s</strong> Modül ön ayar ayarlarında değişiklik yaptınız. Bu, sitenizin tamamındaki tüm <strong>%1$s</strong> Modüllerini etkileyecektir. Devam etmek istiyor musunuz?

en: Your Dynamic Post Title Will Display Here
tr: Dinamik Gönderi Başlığınız Burada Görüntülenecek

en: Your Existing Pages
tr: Mevcut Sayfalarınız

en: Your Save Has Failed
tr: Kaydetme İşleminiz Başarısız Oldu

en: Your Saved Layouts
tr: Düzenlemeyi Yükle

en: Your Title Goes Here
tr: Başlığınız Buraya Gelir

en: Your cart is currently empty.
tr: Sepetiniz şu anda boş.

en: Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.
tr: İçeriğiniz buraya gelir. Bu metni satır içi veya modülün İçerik ayarlarından düzenleyin ya da kaldırın. Ayrıca modülün Tasarım ayarlarında bu içeriğin her yönünü stillendirebilir ve modülün Gelişmiş ayarlarında bu metne özel CSS bile uygulayabilirsiniz.

en: Your dynamic author bio will display here. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Phasellus auctor urna eleifend diam eleifend sollicitudin a fringilla turpis. Curabitur lectus enim.
tr: Dinamik yazar biyografiniz burada görüntülenecek. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Phasellus auctor urna eleifend diam eleifend sollicitudin a fringilla turpis. Curabitur lectus enim.

en: Your dynamic category description will display here. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Phasellus auctor urna eleifend diam eleifend sollicitudin a fringilla turpis. Curabitur lectus enim.
tr: Dinamik kategori açıklamanız burada görüntülenecek. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Phasellus auctor urna eleifend diam eleifend sollicitudin a fringilla turpis. Curabitur lectus enim.

en: Your dynamic post excerpt will display here. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Phasellus auctor urna eleifend diam eleifend sollicitudin a fringilla turpis. Curabitur lectus enim.
tr: Dinamik yazı özetiniz burada görüntülenecek. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Phasellus auctor urna eleifend diam eleifend sollicitudin a fringilla turpis. Curabitur lectus enim.

en: Your order
tr: Siparişiniz

en: Your page contains changes that have not been saved. If you close the builder without saving, these changes will be lost. If you would like to leave the builder and save all changes, please select <strong>Save & Exit</strong>. If you would like to discard all recent changes, choose <strong>Discard & Exit</strong>.
tr: Sayfanız kaydedilmemiş değişiklikler içeriyor. Oluşturucuyu kaydetmeden kapatırsanız, bu değişiklikler yitirilecektir. Oluşturucudan çıkmak ve tüm değişiklikleri kaydetmek için, lütfen <strong>Kaydet ve Çık</strong>'ı seçin. Son zamanlardaki tüm değişiklikleri atmak isterseniz, <strong>At & Çık</strong>'ı seçin.

en: Your rating
tr: Puanınız

en: Your review
tr: İncelemeniz

en: Your session has ended. Please log in again, refresh this tab, and retry export.
tr: Oturumunuz sona erdi. Lütfen yeniden giriş yapın, bu sekmeyi yenileyin ve dışa aktarmayı tekrar deneyin.

en: Z Index
tr: Z Dizini

en: Zero-width (ch)
tr: Sıfır genişlik (ch)

en: Zoom
tr: Uzaklaştır

en: Zoom Icon Color
tr: Simge Rengine Yaklaştır

en: Zoom In
tr: Yakınlaştır

en: Zoom Out
tr: Uzaklaştır

en: Zoom to 25%
tr: %25'e Yakınlaştır

en: Zoom to 50%
tr: %50'ye Yakınlaştır

en: Zoom to 75%
tr: %75'e Yakınlaştır

en: \"Build From Scratch\" loads a pre-built WooCommerce page layout, with which you build on when the Divi Builder is enabled. \"Default\" option lets you use default WooCommerce page layout.
tr: \"Sıfırdan Oluştur\" seçeneği, Divi Builder etkinleştirildiğinde üzerine inşa edeceğiniz önceden hazırlanmış bir WooCommerce sayfa düzeni yükler. \"Varsayılan\" seçeneği, varsayılan WooCommerce sayfa düzenini kullanmanızı sağlar.

en: bottom
tr: alt

en: by
tr: tarafından

en: by
tr: tarafından

en: by %s
tr: %s tarafından

en: center
tr: orta

en: close Modal
tr: Modalı kapat

en: color
tr: renk

en: colors
tr: renkler

en: comments
tr: yorumlar

en: contains
tr: içerir

en: cookie
tr: kurabiye

en: cookie with
tr: kurabiye ile

en: css var
tr: CSS var

en: custom field
tr: özel alan

en: default
tr: varsayılan

en: delay
tr: gecikme

en: does not contain
tr: içermez

en: does not equal
tr: eşit değildir

en: e.g., 3n+1
tr: ör. 3n+1

en: elect a widget-area that you would like to display. You can create new widget areas within the Appearances > Widgets tab.
tr: Görüntülemek istediğiniz bir bileşen alanı seçin. Appearances > Widgets sekmesinden yeni bileşen alanları oluşturabilirsiniz.

en: enter a %s
tr: bir %s girin

en: equals
tr: eşittir

en: fonts
tr: yazı tipleri

en: has been added to cart.
tr: sepete eklendi.

en: has no value
tr: değeri yok

en: image
tr: görsel

en: images
tr: görseller

en: invalid payment method
tr: geçersiz ödeme yöntemi

en: is any value
tr: herhangi bir değer mi

en: is empty
tr: boş

en: is equal to
tr: eşittir

en: is greater than
tr: daha büyüktür

en: is less than
tr: daha azdır

en: is not empty
tr: boş değil

en: is not equal to
tr: eşit değildir

en: left
tr: sol

en: links
tr: bağlantılar

[ctx: number of comments]
en: %s Comment | %s Comments
tr[0]: %s Yorum
tr[1]: %s Yorum

en: numbers
tr: sayılar

en: or
tr: veya

en: reCAPTCHA v3 returns a score between 0 and 1 where 1 is very likely a good interaction, and 0 is very likely a bot. With this setting you can choose the minimum score that should be considered a good interaction.
tr: reCAPTCHA v3, 0 ile 1 arasında bir puan döndürür; burada 1 büyük olasılıkla iyi bir etkileşim ve 0 büyük olasılıkla bir bottur. Bu ayar ile iyi bir etkileşim olarak kabul edilmesi gereken minimum puanı seçebilirsiniz.

en: read more
tr: daha fazla bilgi edinin

en: read more...
tr: devamını oku...

en: right
tr: sağ

en: select a %s
tr: bir %s seçin

en: string
tr: dize

en: terms data cannot be empty.
tr: Terim verileri boş olamaz.

en: text
tr: metin

en: times
tr: zamanlar

en: to clear your search filters.
tr: arama filtrelerinizi temizlemek için.

en: top
tr: üst

en: upload an %s
tr: bir %s yükleyin

en: url
tr: URL

en: value
tr: değer

en: {{entity}} Offset
tr: {{entity}} Ofset

en: {{entity}} Per Page
tr: Sayfa Başına {{entity}}

en: « Older Entries
tr: « Daha Eski Yazılar
